Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Horor
  • Dobrodružný

plakát

Tom Clancy: Bez výčitek (2021)

Bolestivě promarněná šance s otřesným castingem a komickou akcí. Za trapnou potitulkovou scénu by si autoři zasloužili dostat kopanec do vajec. 3/10

Mortal Kombat (2021)

Hloupé, nenápadité a zkratkovité béčko (ono se to opravdu velice často bere vážně, což je značně otravné) s otřesnými dialogy a ukrutně nezajímavými herci. De facto není komu fandit a o koho se obávat. Trailery lhaly. Chybí tomu dynamika, propracovanější charaktery, příběhu kompaktnost a více wauuu momentů. Natěšenost střídá zklamání. Vydařené fatality a několik našlapaných videoherních pomrknutí materiál nezachrání. Selhání na všech frontách, obzvláště střih tragédie. Dvojka mi je totálně buřt. 4/10!

Monster Hunter (2020)

Vizuál ujde, monstra príma, leč jinak naprosto všechno špatně. Anderson by měl točit klipy, nikoliv filmy. Neumí vyprávět přiběh, neumí vykreslit kontext, neumí pracovat s postavami a neumí si ohlídat střih. Místy až směšné. 2/10

Zprávy ze světa (2020)

Ach bože, jak je ta Amerika úchvatná a v určitých rysech pořád stejná. Obyčejné? Ani náhodou... Nadčasové? Rozhodně. 10/10! Miluju to! Howardův soundtrack nedostižný.

plakát

Wild Mountain Thyme (2020)

Pusťte si poslední minutu filmu včetně závěrečného kamerového přeletu a máte to nejlepší z celé stopáže. Irská poetika tuhle podivnou romanťárnu nespasí. Ani krásný irský venkov, ani nádherná Emily Blunt... a to už je co říct. 4/10.

Horizon Line (2020)

Absurdní, ale určité (zanedbatelné) kouzlo to nakonec má. V totalní kravinu se to zlomí ve chvíli, kdy slečna vyleze ven z letadla a začne krmit letadélko chlastem. Držení jednoruč pobavilo. Ostrov taktéž, to bych poznal i já. 4/10, leč asi trošku nadhodnocuju.

plakát

Shadow in the Cloud (2020)

Prosté, přepálené a záměrně schematické, ale rovněž nečekaně funkční a zábavné. Moretz skvělá, sexistické dialogy výživné, pocta vojandám vkusná, hero momenty povětšinou "eye candy", metafor a odkazů hafo (řezala skřeta nebo svého ex ;-). 7/10

Wonder Woman 1984 (2020)

Těžkej a subjektivně nekonečnej průser. Člověk má místy pocit, že ta nudná tragédie nikdy neskončí. Mým jediným přáním bylo, aby už naskočily titulky a bylo mi buřt, že mě třeba tato intenzivní prosba bude stát část duše. 3/10!

Půlnoční nebe (2020)

Bolestivě průměrné zklamání, které vizuálně zaujme, ale obsahově klouže po povrchu a emocionálně míjí cíl. Charismatický Clooney se sice snaží a místy vcelku baví, leč tenhle neohrabaný a nevýkonný sněžný skútr nedokáže rozhýbat ani on. 5/10

Chata (2019)

Nudil jsem se a místy vskutku hodně. Napětí a atmosféra se budují a budují... až... a zase se budují a budují... Současně určité motivace na takto syrový a opravdový snímek neadekvátně postihnuté. A s hororem to nemá nic společného. 4/10.