Omámení a zmatení (1993)

Trapní a vypatlaní... není to cool, není to zábava a není to ani vtipné. Šikana ja prima, třikrát hurááá! 4/10

Poslední představení (2020) (seriál)

Lepší věc Netflix nevyprodukoval a pochybuji, že se tak někdy stane. Dokonalost. 10/10!

1917 (2019)

Epický válečný opus 1917 bezesporu patří k tomu nejlepšímu, co se v žánru válečných filmů v poslední době urodilo. Technicky dokonalá stránka filmu sice vybízí k tomu, že vizuál zašlape obsah do země, ale naštěstí se tak neděje. Obě složky se skvěle doplňují a vzájemně umocňují. Příběh možná působí lineárně a nekomplikovaně, leč to nijak nesnižuje výpovědní hodnotu snímku. I v relativně jednoduchém schématu dokáže Mendes brilantně ukázat, že za některé hodnoty se vyplatí bojovat a riskovat život. Tohle poselství o hrůzách války, hrdinství a snaze za žádnou cenu neuhnout z vytyčené cesty má větší srdce, než by se mohlo na první dobrou zdát. Pakliže do kina nevyrazíte, minete jednu z největších událostí letošní sezóny. Recenze zde.

Fantasy Island (2020)

Jeff Wadlow potvrdil pověst tvůrce, jenž horory a thrillery prostě neumí. Na jeho obranu nutno přiznat, že měl k ruce vykastrovaný scénář, podprůměrné herce, žánru nedopovídající rating a hrozivě poddimenzovaný rozpočet (7 milionů dolarů). Zcela vážně jsem si chvílemi říkal, že mě někdo unesl, odvezl na Fantasy Island a sledováním promítaného filmu mě nutí prožívat si moji nejhorší noční můru. Největší obětí tak bezpochyby je platící divák.

6 underground: Tajné operace (2019)

Moc horších spektáklů jsem letos neviděl. Bay natočil srágoru, která by nefungovala před 15 lety, natož dnes. Za těch 40 minut zpomalovaček bych mu nejradši jednu vypálil a jestli někdo chce tvrdit, že to má fungující scénář, měl by přestat hulit. Usnul jsem u toho, dvakrát. 2/10.

Jumanji: Další level (2019)

Jumanji: Další level můžeme směle zařadit k pokračováním, která skutečně mají kvalitu a smysl, přičemž do puntíku plní tvůrčí záměr, tedy v tomto případě pobavit, rozesmát a nenudit. Ano, studio přitvrdilo a rozpočet očividně narostl, což rezultuje v epičtější a velkolepější akční scény, ale hlavní devízou Kasdanova bijáku jsou sympatické postavy, jež se pořád mají kam vyvíjet a čím překvapovat. Nosný koncept avatarů se opětovně osvědčil, i když bylo nutné příběh obohatit o nové charaktery. Těžko soudit, jak dlouho bude tohle schéma fungovat. Závěr filmu napovídá, že tvůrci si nechávají dvířka k dalšímu dílu otevřená, leč byla by obrovská škoda, kdyby série zkostnatěla a upadla do fáze mechanické recyklace. Recenze zde.

Terminátor: Temný osud (2019)

Režisér Tim Miller pod bedlivým dohledem Jamese Camerona oživil a zrestartoval léta uvadající terminátoří svět, když naservíroval filmovým fanouškům přesně to, po čem dlouho volali. Přímočarou, dynamickou a technicky nadprůměrně zvládnutou akční jízdu bez zbytečných časových paradoxů, alternativních realit a dalších nefunkčních kudrlinek, v níž vyjma povedené akce baví i solidně napsané charaktery, šťavnaté a vtipné dialogy a sympatické herecké výkony. Millerův Temný osud sice nepřináší žádnou revoluci, leč umně kombinuje zavedené vzorce a schémata s technologickými inovacemi a moderním přístupem k látce, což bohatě stačí. Za mě velká spokojenost, tudíž upalujte do kina a podpořte Arnolda a Lindu. Pravděpodobně je vidíte v těchto rolích na velkém plátně naposledy. Recenze zde.