seba

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 31.1.2012  16:39

• 31.1.2012  16:38

• 31.1.2012  16:37
    Sharpovo Waterloo (TV film) (1997)

• 31.1.2012  16:35
    Sharpova spravedlnost (TV film) (1997)

• 31.1.2012  16:35
    Sharpova pomsta (TV film) (1997)

• 31.1.2012  16:34
    Sharpova mise (TV film) (1996)

• 31.1.2012  16:33
    Sharpovo obléhání (TV film) (1996)

• 31.1.2012  16:33
    Sharpův regiment (TV film) (1996)

• 31.1.2012  16:32
    Sharpova bitva (TV film) (1995)

• 31.1.2012  16:31
    Sharpovo zlato (TV film) (1995)

• 31.1.2012  16:31
    Sharpův meč (TV film) (1995)

• 31.1.2012  16:30
    Sharpova čest (TV film) (1994)

• 31.1.2012  16:29
    Sharpův nepřítel (TV film) (1994)

• 31.1.2012  16:29
    Sharpova rota (TV film) (1994)

• 31.1.2012  16:28
    Sharpův orel (TV film) (1993)

• 31.1.2012  16:26
    Sharpovi střelci (TV film) (1993)

Proč se moje manželka zamilovala do Seana Beana? Proč se chystám do knihovny pro tlustou knihu o máršálu Wellingtonovi? A proč si oba bezděky broukáme „Over the hills and far away“? Může za to hrdina románů Bernarda Cornwella a televizní série Toma Clegga, seržant, kapitán, major Richard Sharpe. Ne, ten seriál není úplně geniální, ale něčím nás dostal. Kdybych mohl hodnotit komplet, dám 5 hvězdiček. Po jednotlivých dílech už je to složitější. Nejprve tedy pár výtek. Občas je příliš vidět televiznost a nedostatek financí (davové scény v bitvách, opakující se lokace atd), nevyrovnanost dílů (všechny jsou stejně dlouhé, ale ne stejně nabité dějem), podobné zápletky (Sharpe dostane speciální úkol a musí splnit), takže po španělských dílech Honor, Gold, Battle a Sword , pro mě byl neakční anglický díl Regiment, velmi osvěžující. A ještě poslední věc – dost často jsou Francouzi degradováni na pitomce a potravu pro Sharpeovy střely. A teď už jen samá pozitiva sociální jistoty. Tak zaprvé výborný, úžasný, skvělý Sean Bean (prakticky nesleze z plátna a jeho postava má vše co je třeba – budí sympatie u obou pohlaví a jistou černobílost chrabrého bojovníka bez bázně a hany vždy včas naruší nějaká chybička či selhání nebo zranění) v hlavní roli a jeho supportující parta vybraných můžů, kteří táhnou i slabší díly. Ve vedlejších rolích tehdy nastupující hvězdy britského filmu: Daniel Craig, Paul Bettany, James Purefoy, Mark Strong, Toby Stephens, Elisabeth Hurley, Emily Mortimer atd. Nesmím zapomenout na Hugha Frasera jako maršála Wellingtona – fascinující směs geniality, samolibosti, pragmatičnosti, ale i lidskosti a vtipu. Velmi mě bavil. Pro popis série se asi nejlépe hodí tři adjektiva – dobrodružný, válečný, romantický. A i když vidíme plno násilí, mrtvých (a to včetně žen a dětí) a zmaru, přesto má člověk převažující pozitivní pocity. Končí delší obecná část, začíná kratší konkrétní :-) v podobě: název, počet hvězd, v závorce zajímavost nebo kulervoucí moment. 1) Rifles 4 (okouzlení začíná), 2) Eagle 4 (poprvé výborný záporák plukovník Sir Henry Simmerson + zahrajte si hru Kdo identifikuje Daniela Craiga), 3) Company 5 (nejlepší sharpeovský záporák Pete Postlethwaite + útok na Badajoz), 4) Enemy 5 (podle mě nej. díl, opět záporák Pete P., vtipní raketýři, objevuje se prima postava Fešáka Fredericksona a nejkrásnější ozdoba série Elisabeth Hurley), 5) Honour 4, 6) Gold 4 (třetí nejkrásnější žena Jayne Ashbourne), 7) Battle 4 (vybraní muži, já Vám na trik skočil), 8) Sword 4 (velká role James Purefoy, opět lotr Sir Henry, druhá nejkrásnější Emily Mortimer, útok na pevnost), 9) Regiment 5 (opět Sir Henry, zde úplně nejlotrovatější + hon na utečence), 10) Siege 4 (první sympatický Francouz generál Calvet + chudáci francouzští pěšáci), 11) Mission 4 (Mark Strong a akce studna), 12) Revenge 4, 13) Justice 3, 14) Weterloo 5 (rozhodně nejvýpravnější, Paul Bettany :-), Prusové a další Spojenci by se asi divili, že to u Waterloo vyhrál prakticky Sharpe sám), 15) Challenge 4 (bondovský záporák Toby Stephens rules + útok na pevnost), 16) Peril 3.

• 19.7.2011  15:25

Jedním slovem - divno strašné. A teď detailněji. Scénář a režie - opravdový mix historického blábolu a nevtipné komedie (že by senilní demence Karla Steklého?), hudba - divná, kostýmy - strašné, herci - divní, zřejmě vytušili v jakém paskvilu to hrají a film sabotovali (např. František Němec hrál Přemysla Otakara II. jakoby prodělal lobotomii mozku, Brzobohatý s Vinklářem nechali své nesporné charizma někde v šatně, Maciuchová přehrávala, ale úplně nejstrašnější byly komické výstupy dua Sloup a Štekl a jejich hlášky ze Švejka - styděl jsem se, snad jedině Martin Růžek jako Rudolf Habsburský mi sedl). Jestli tohle viděl Oldřich Daněk, musel se buď strašně smát nebo neskutečně nasrat. Kdo má rád historické filmy, dejte si raději posedmé Oldřich a Boženu, Břetislava a Jitku, když chcete Steklého tak podvacáté Švejky, Slasti otce vlasti, Voky, ale TOTO opravdu NE.

• 19.7.2011  13:04

Prakticky se všemi komentáři se dá souhlasit. I moje výtky pramení z konfliktu dětský film versus dospělý divák. Nejvíc mě pobavil Martin Růžek, který po deseti letech oprášil krále Kazisvěta z Princezny se zlatou hvězdou a byl tu arcilotr (a budoucí husitský hejtman) Bohuslav ze Švamberka.

• 24.9.2009  12:41

Kniha Fotbalová horečka od Nicka Hornbyho je bible každého správného fotbalového fanouška, pouze si za Arsenal dosaďte svůj oblíbený klub (v mém případě samozřejmě Bohemians 1905). Je to ovšem útržkovito-střípkovitá autobiografie prakticky bez děje a příběhu, dle mého nezfilmovatelná. Celkem mě zajímalo jak to s filmem dopadne, zvlášť, když scénář napsal sám Hornby. Vymyslel milostnou linii, aby byl nějaký příběh a orámoval to fotbalem. Režisér přidal slušné herce a rockovou hudbu. Výsledek??? Nuda, šeď a velké zklamání. Přesto všechno, z úcty k Nicku Hornbymu a Colinu Firthovi 3 hvězdy.

• 12.8.2009  13:01

Spousta pravdivých drobností, skvěle využitá technika i kompars (každý herec má asi tak dvě scény a 3 minuty, takže hodnotit se prakticky nedá, ale zapamatováníhodný je Josef Somr a jeho výstup ve věznici), nuda ze Dnů zrady je pryč, ale jinak je tenhle film jedna velká lež (je ovšem otázkou zda s tím mohl Vávra něco dělat, mně osobně nejvíce pobavil primátor Vacek jako velitel povstání a vynálezce barikád, panzerfaustu, žárovky a buhvíčeho ještě). Kapitolou samu pro sebe je hudba - Zdeněk Liška opět výborný (zvlášť motiv sovětských tanků jsem dlouho nemohl vypudit z hlavy). Výsledkem je hodně rozporuplný dojem, od historika odpad od fandy válečných filmů za čtyři a k tomu hudba dávají průměr.

• 12.8.2009  12:48

Neskutečně dlouhé (1. + 2. díl dohromady), vlastně i přes zobrazované dramatické události docela nuda, oproti Osvobození Prahy je zde pouze lehký ideologický závoj, hudba výborná, někteří herci velmi podobní svým historickým předobrazům, jiní vůbe, pro mne jakožto milovníka historie - těžké zklamání.

• 12.8.2009  12:47
    Dny zrady I. (1973)

• 9.11.2007  15:55

S historickou věrností si autoři příliš hlavu nelámali. Také mi vadil příliš dělnicko-rolnický pohled na věc. Ovšem vidět velkého krále a císaře na konci cesty bylo zajímavé. Stejně jako česká hercká špička v hlavních rolí. Nejvíc mi asi utkvěl Oldřich Kaiser jako budoucí slabý a nejistý král a kaiser Václav IV.

• 25.9.2007  17:14
    Pád orlů (1989)

Neuvěřitelně špatné - herecky, filmařsky, o scénáři ani nemluvě. Nesmyslné scény, naprosto scestné jednání většiny postav. Tragicky použitá hudba. Spolu s Tucet špinavců 2 nejubožejší válečný film co jsem kdy viděl.

• 31.7.2007  17:03
    Nový svět (2006)

MffKV2007 - Pro mne nejlepší film letošních (07) Var. Ne že bych ihned při projekci omdléval blahem, to ne, tenhle filmový zážitek ve mně dozrával postupně. Stále se mi cpal do hlavy a nutil přemýšlet až mne dovedl k této recenzi. Příběh je přímočaře jednoduchý (viz. Nogard), žádné velké překvapení, herci v našich krajích vesměs neznámí. Jeho síla je jinde. Velmi nenásilně a s velkou dávkou humoru vyzvedává takové hodnoty jako láska, rodina, lidskost, naděje. A k tomu ještě výborná instrumentální hudba a dvě naprosto skvělé pecky Feeling Good a Sinnerman od Niny Simone. Všem moc doporučuji.

• 24.7.2007  17:33

MffKV 2007 - Ano, dobrodružné i dramatické to jistě bylo, ale pro mne zůstává tenhle film čistou komedií. Jak může být boj o život v autralské poušti vtipný? Režisér Rowland to dokázal, když po poušti rozestavil figurky kambodžských a iráckých utečenců, indonéských rybářů a australských záložáků, kteří se vzájemně potkávají, hledají, utíkají od sebe a to vše s laskavým humorem a pochopením pro jednotlivce a jejich různé kultury.

• 24.7.2007  17:21
    Léto '04 (2006)

MffKV 2007 - V hlavní roli sice moje oblíbená Martina Gedeck, ale jinak nepříliš zajímavé rodinné drama s pár překvapivými momenty a pravzvláštním koncem. Naprosto zjevná inspirace novozélandským filmem Déšť z roku 2001.

• 24.7.2007  17:13

MffKV2007 - V žádném případě nejde o film o pejscích. Je to celkem nudné drama o rodinné krizi, odcizení, městských lidech na vesnici, teenage lásce atd. Záběry na pochmurnou krajinu jsou nesmyslně dlouhé, konverzace hlavního hrdiny s jeho hluchoněmou přítelkyní na spádu taky nepřidala a 86 minut se mi zdálo spíše jako 186 minut. Potěšila snad jen scéna štědrovečerní večeře s hosty - to byla opravsu síla.

• 25.5.2007  13:04
    Sága rodu Forsytů (TV seriál) (2002)

Naprosto úžasný seriál na kterém jsem našel pouze jednu chybičku a to odfláknutou práci maskérů. Stoprocentně se shodnu s ostatními, že seriál ovládla postava Soamese Forsytha. Při své chladnosti neskutečně živá postava, kterou jednu chvíli milujete, druhou nenávidíte. Klobouk dolů před Damienem Lewisem, který prakticky současně (nebo těsně po sobě) zvládnul tak rozdílné postavy jako byl major Winters z Bratrstva neohrožených a Soames Forsyth. Well done.

• 25.5.2007  12:52

Ke knížce Naprosto osvětleno mě přivedla informace, že v Čechách se točí podle ní film s Elijahem Woodem. Kniha je sice složitě napsaná, nečte se moc dobře, ale je výborná. a taky dle mého nezfilmovatelná (což se ovšem tvrdilo o mnoha knihách - Pán prstenů atd). Scénarista a režisér Liev Schreiber (jinak můj oblíbený herec) si zvolil jednu cestu (a jelikož autor knížky Jonathan Safran Foer se mihnul i ve filmu, tak předpokládal, že ji schválil), ale mně se nelíbila a to co bylo na knize nejsilnější ve filmu chybí. Např. historie Trachimbrodu (tvoří cca polovinu knihy), změna příběhu dědečka, vývoj postavy průvodce Alexe atd. Přesto všechno to bylo zvláštním pomalým způsobem koukatelné, Eugen Hutz výborný a Elijah Wood nevadil.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9