Aféra s náhrdelníkem (2001)

Na historické drama poněkud nedramatické a nudné. Postavy nás příliš nevtáhly do děje. Potěšila přítomnost Christophera Walkena a hlavně skvěle bídáckého Adriena Brodyho.

Agentura Puzzle - Pohřeb (2004) (epizoda)

Na české podmínky - slušné. Celkem neokoukaní herci zachraňují co se dá. Trošku jsem se obáva lukončení a sloučení všech slušně rozehraných motivů, ale dalo se to.

Agentura Puzzle - Přízrak (2004) (epizoda)

Agentura Puzzle - Strach (2004) (epizoda)

A.I. Umělá inteligence (2001)

Pro mne je to výborně natočená scifka o humanitě. Dětská hvězda Osment bezchybně utáhl celý film. Má to je jedinou chybu a to konec. Za poslední půlhodinu se to dalo lépe ukončit nejméně třikrát (a tento filmový konec šoupnout jako alternativní na DVD).

Akce Jelcin (2003)

Sakra, proč tak nízké hodnocení. 100%ní čtyřhvězdičková záležitost a návrat Jeffa Goldbluma do první ligy. Velmi, velmi uvěřitelný a přitom velmi vtipný příběh o třech volebních manažerech z USA najatých na volby v Rusku. Stopáž tak akorát aby se člověk nezačal nudit, vtipy těžící hlavně z rozdílů mezi Rusy a Američany, mix tří známých amerických herců (pohodové civilní výkony) a pro nás neznámých ruských herců a také trošku té politiky a volebních triků. Co příliš nefunguje, je občasný přechod do dramatu. " Jste přijati, řeknu prezidentovi, že máme Američany"

Austin Powers: Špion, který mě vojel (1999)

Od téhle třeskuté komedie jsem očekával, že mně pobaví mnohem víc. Kdo mně rozesmál, byl jedině Mé mini. Jo, a ještě nejméně jedna hvězda za Heather Grahamovou.

Bezmocná (1995)

Nedá se nic dělat, Silverstoneová je opravdu sladká. Jinak velive, velice předvídatelná. A nmekde jsem četl, že to měla být moderní varianta Emmy (hrála Paltrow). Tak to zase pr, to se snad ani nedá srovnat.

Bílá vdova (2000)

Velmi milá, příjemná a britská komedie, ale pozor za břicho se popadat nebudete. Aneb o tom jak dobrá zahradnice vypěstuje všechno, i hodně kvalitní trávu. A ty ohromné palice. To se musí vidět. Doporučuji hulit až po shlédnutí.

Bledý jezdec (1985)

Nepříliš zajímavá variace na knížku Jacka Shaefera SHANE a stejnojmenný western. Clint samozřejmě na režijní stoličce i v hlavní roli, zajímavá přítomnost Richarda Kiela (The JAWS z Bonda) v roli přitroublého zlatokopa.