Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Profesionálne po každej stránke. Mám s tým však jeden problém - ani raz sa mi nestalo, že by som mal vyslovené nutkanie alebo chuť pozrieť si ďalšiu epizódu.

Bratři (2009)

Proste... nemá to tie správne grády. Fakticky jediným dôvodom, prečo Bratov odporučiť, je ústredné herecké trio, ktorému kraľuje úžasný Maguire (po tomto filme ho už nikto nebude jednoznačne vidieť ako Petera Parkera, to vám garantujem). Celé mi to prišlo ako nedotiahnuté do konca, navyše samotný konflikt, štartujúci s návratom Maguireovej postavy domov, nastúpi až niekedy po hodine (!!!). Scény nevyznievajú tým správnym dojmom a nezanechávajú v divákovi hlbšie pocity. Ak by sa celý film niesol v znamení perfektného finále, bola by to pecka. Takto by som Bratov síce odporučil, ale iba ako príklad, že Tobey Maguire je HEREC, a nie Spider-Man.

Bratříčku, kde jsi? (2000)

Príbehovo enormne nesústredená a roztrieštená, ale napriek tomu zábavná coenovská južanská srandička s perfektnými hercami (Clooney a jeho pomáda vládne) a feel-good atmosférou, za ktorú si to tie 4 hviezdy zaslúži. A tá pieseň Bratov od Syslej rieky je táááák dobrá!

Brendan a tajemství Kellsu (2009)

Z tohto že som mal byť posadený na zadok? Veď až na pár výnimiek to vo mne nezanechalo absolútne žiaden dojem. Jediné, čo sa dá pochváliť, je zaujímavá výtvarná stránka, pekná hudba a výborný hlasový prejav Brendana Gleesona. Inak je to ale tuctový a veľmi skratkovitý animák.

Bronson (2008)

Životopis o človeku, ktorý si žiadny životopis nikdy nezaslúžil a ani nezaslúži. Životopis o absolútnom magorovi, zvierati, šialencovi. A možno práve preto je taký výborný. Nemusí sa prísne držať faktov, byť úctivý alebo niekoho oslavovať. Je to film o hnusnom zločincovi, a je poňatý tak perfektne a originálne, až to nie je možné. A celý stojí na jedinom mene: Tom Hardy. Toto meno je treba si zapamätať. Ako Bronson podáva Hardy tak excelentný výkon, že mi z hlavy len tak nevyfučí. Scény, objasňujúce jeho myšlienkové pochody a motivácie, poňaté či už formou výstupov v divadle alebo príhovorov priamo k divákovi, sú strhujúcou one-man show, od ktorej som neodtrhol oči. Tlieskam. Prekvapenie roka.

Bruno (2009)

O dosť slabšie od Borata. Ale stále pomerne sranda.

Brutal Relax (2010)

Krátkometrážne veľdielo. Skvostne zábavná a vtipná pecka, natrieskaná nápadmi až po okraj. Režisérovi by som bez váhania zveril pekný mastný rozpočet na nejaký celovečerný zombie splatter. S fúzatým cholerikom/milovníkom bahna v hlavnej úlohe, samozrejme.

Burke and Hare (2010)

Čo napísať? Sympatické, zábavné a každým hercom vychutnané. Presne, ako som čakal.

Camelot (2011) (seriál)

Po piatich epizódach sa vzdávam, pretože toto sa skrátka nedá. Príšerná hlavná postava, slabí herci, mizerný scenár, nelogické chovanie postáv, hrozná práca s vývojom charakterov, výprava nahovno (snáď s výnimkou kostýmov), kvantá WTF scén... Strašné, naozaj strašné. Neobetujem tomu už ani minútu.

Capote (2005)

Fajn a zaujímavý filmík. Na Hoffmana som si spočiatku musel zvykať, predsa len mi jeho prejav prišiel dosť na hrane, ale nakoniec som sa do toho dostal a ocenil jeho výborný výkon. Príbeh tiež zaujal, emócie fungovali. Jediné, čo tomu chýbalo, bol silnejší ťah na bránku, aký majú iné špičkové drámy. Napriek tomu som spokojný.