Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Výborne zahraný (Veru Farmigu mám stále radšej a radšej), ale bohužiaľ "iba" adekvátne natočený srdcoboľný scenár s vynikajúcim záverom.

Inkoustové srdce (2008)

Mdlé a nezaujímavé po každej stránke. A nezachránil to ani veľký dymový bobo.

Jeff Dunham's Very Special Christmas Special (2008) (pořad)

Jeff Dunham je výborný komik a herec. Človek, ktorý dokáže tak dokonale hrať za neživú bábku, až uveríte, že Achmed, Walter a Peanut sú skutoční, si zaslúži obdiv a uznanie.

Jimmy Carr: In Concert (2008) (TV film)

Áno, sranda... ale od Jimmyho som zvyknutý na onakvejšie veci.

John Adams (2008) (seriál)

Snáď duša skutočného Johna Adamsa už konečne odpočíva v pokoji. Slastný sedemdielny epos z produkcie HBO priniesol úchvatný príbeh tohto velikána americkej histórie (o ktorom však iba málokto vie), pred ktorým sa drvivá väčšina ostatných filmových životopisov môže len tíško zahrabať do hliny a tam aj zostať. Je to naozaj dokonalé po každej stránke. Šikovne napísaný scenár za prvé nepotrebuje polopatické časové údaje, aby bolo divákovi pri sledovaní tej-ktorej scény v okamihu jasné, že sa dej posunul o niekoľko rokov dopredu, a za druhé nám predostiera plejádu tak veľmi životných a mnohovrstevnatých postáv, až sa budete čudovať, ako je možné, že podobné charaktery skončili v učebniciach dejepisu iba ako zdanlivo nudné figúrky v toku dejín. Autori nám týmto seriálom ukázali, že za prostou vetou "Bola podpísaná deklarácia nezávislosti", sa v skutočnosti ukrývalo nezmerateľné úsilie, pot a slzy skutočných ľudí zapálených pre vec. A tie herecké výkony! Paul Giamatti je pán herec a jeho charizma, podporená fantastickým hlasovým prejavom, z obrazovky priam kvapká. Jeho Adams je postava vypiplaná do najmenších detailov. Budete s ním prežívať každý jeden úspech a neúspech, radosť či hnev. To isté (aj keď v menšej miere) platí aj o jeho manželke Abigail v podaní Laury Linney. Ani zvyšok obsadenia nezaostáva, ale chtiac-nechtiac hrá druhé husle (možno s výnimkou Toma Wilkinsona ako roztopašného nemravníka Benjamina Franklina - je škoda, že nemal viac scén). A čo sa týka vizuálu a technickej stránky obecne, nezostáva nič iné než konštatovať, že sú špičkové - či už po stránke kamery, kostýmov, dekorácii alebo hudby (úvodná znelka je skrátka geniálna!). Suma sumárum: "John Adams" je seriálové veľdielo.

Kněžna Libuše (2008) odpad!

Každý aspekt tohto filmu sa svojou sračkoidnosťou vymyká akejkoľvek stupnici, ale treba uznať, že je to aj dobrá haluz :)

Kutyil s.r.o. (2008) (seriál) odpad!

J*bnutí herci, j*bnutý scenár, j*bnuté všetko. A navyše trápna, prehrávajúca, afektovaná Tlučková, ktorú nemôžem ani vidieť.

Letopisy Narnie: Princ Kaspian (2008) odpad!

Film, ktorý si bezpochyby zaslúži titul "Najviac prachov utopených v hajzli". V skratke sa dá Narnia 2 charakterizovať vetou "Keď kentaur vyzerá ako afroamerický rapper, niečo nie je v poriadku".

Marley a já (2008)

Veľmi príjemný film, ktorý klame telom. Nie je to žiadna debilná komédia, na ktorej sa máme smiať, ako ten srandovný pes všetkých srandovne privádza do šialenstva, ako srandovne kadí a čúra na koberec a ako sa všetko s morálnym posolstvom vyrieši. Nie. Je to prekvapivo seriózny film s reálnymi, opakujem REÁLNYMI a uveriteľne napísanými postavami. Tlieskam režisérovi za to, ako sa mu ľudské osudy a psie eskapády podarilo skĺbiť tak prirodzene, že táto výnimočnosť vám udrie do očí až po tom, čo film dopozeráte. Na konci som mal pocit, že som s hlavnými hrdinami sám prešiel dlhú životnú púť, ktorú najlepšie odráža práve Marley.