Hannibal (2001)

V príručke "Pľujeme na klasiky" si Hannibal svoju kapitolu bezpochyby obháji. S výnimkou znetvoreného Garyho Oldmana je v ňom všetko dokonale nudné až otravné, Julianne Moore nesiahe Fosterke ani po členky a Anthony Hopkins sa síce snaží, ale lecterovskú iskru z Mlčania jahniat zo seba nevydoluje ani na sekundu. Z okúzľujúco mrazivého démona sa stal uhladený poprdaj na výlete v Taliansku. Už chýbala iba ľadvinka okolo pása.

Kovboj Bebop: Lovec odměn (2001)

Zaujímavý svet, pekná animácia (a to anime nemám rád) a fajn akčné scény na jednej strane, prostá zápletka hrajúca sa na niečo mimoriadne na strane druhej. Seriálu neznalým tento film asi nič nedá - je z neho cítiť, že na jeho vychutnanie skrátka musíte o postavách a svete vedieť podstatne viac.

Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko (2001)

Chápem, že tento film všetci označujú za blbosť iba preto, že im je proti srsti už len samotné prevedenie klasického seriálu do hranej podoby. Ja však nie som fanúšik pôvodného večerníčku, takže podľa mňa sú hraní Mach a Šebestová príjemnou komédiou s niekoľkými vtipnými hláškami ("Zajímavý. Chutná to jako autobaterie.").

Noord-Korea (2001) (TV film)

Neuveriteľné, že na planéte Zem existuje takáto pekelná diera. Veľmi skľučujúci dokument.

Prci, prci, prcičky 2 (2001)

Prcičkovská partia mi prirástla k srdcu. Keď som si po dlhšej dobe od videnia jednotky pozrel dvojku, mal som nádherný povznesený pocit, akoby som sa stretol so starými priateľmi. Presne také sú druhé (a samozrejme aj prvé) Prcičky: sú ako stretnutie s kamarátmi. Príjemné, sympatické a na došťanie vtipné. Dúfam, že v trojke sa dostaví rovnaký pocit.

Příběh rytíře (2001)

Škoda nevyužitých a nevykreslených hrdinových spoločníkov (každý by si zaslúžil vlastný malý príbeh) a neveľkého množstva silnejších momentov (všetky emócie v podstate obstará iba postava otca), pretože Príbeh o rytierovi je inak výborná rozprávková story a bez týchto nedostatkov sa možno mohla stať nezabudnuteľnou.

Z pekla (2001)

Slušná atmosféra Anglicka 19. storočia a celkom schopná réžia, ale to je asi tak všetko. Depp sa vo svojej úlohe príšerne nudí a scenár sa síce tvári sofistikovane, ale je plytký až hanba. Film nemá jedinú zapamätania hodnú scénu a je vidieť, že z pôvodného komiksu si berie naozaj len základy, a preto "šokujúce" odhalenia a zvraty v príbehu nepôsobia prekvapujúco, ale skôr naozaj čudne.

Battle Royale (2000)

Krásne mladé Japonky a škaredí mladí Japonci sa navzájom vyvražďujú a pomedzi to sa rozprávajú. Úmrtia sú ale bohužiaľ neoriginálne a oveľa menej úchylné, než je pre Japoncov dobrým zvykom, a dialógy sú potom klišoidné a naozaj pomerne debilne napísané. Zhrnuté a podtrhnuté - sklamanie. Čakal som ťažký hardcore, dostal som nešokujúci čajíček.

Bratříčku, kde jsi? (2000)

Príbehovo enormne nesústredená a roztrieštená, ale napriek tomu zábavná coenovská južanská srandička s perfektnými hercami (Clooney a jeho pomáda vládne) a feel-good atmosférou, za ktorú si to tie 4 hviezdy zaslúži. A tá pieseň Bratov od Syslej rieky je táááák dobrá!