Zrůda (2003)

Je velmi zvláštní vidět tento film hned po filmu Scarface. Film popisuje americký sen z jiné perspektivy než zmiňovaný. Jak by řekli protagonisti s Predátor 2 ,,Život je svině´´. Herecký výkon Charlize Theron je excelentní! Její podání je velmi , velmi trefné. Vůbec bych neřekl, že v sobě má takové herectví! Její výkon je opravdu famózní! Nutno též vyzdvihnout dokonale provedenou režisérskou práci Patty Jenkins. Mistrně provedený film!

Zjizvená tvář (1983)

Italský kubánský všechno jedno dejte rolu Al Pacinovi a on se jí zhostí tak nezapomenutelně, že když někdo řekne mafián hned si vybavíte jej. Opět předvedl své nesporné kvality. Co se týče děje filmu tak to nebudu komentovat to je prostě Amerika a její splněné sny.

Monty Python: Copak je to za Mesiáše... (2010) (divadelní záznam)

Geniální, geniální, geniální. Oni (Monty Python) jsou prostě neskuteční geniové. Vůbec ten nápad předělat ten film takto je famózní a to zpracování je prostě vrchol!!!

Kočka na rozpálené plechové střeše (1958)

Ten kdo tento film viděl tak ví proč si zaslouží nejvyšší známky. Elizabeth Taylor a Paul Newman ukázali své nejlepší výkony. Zajímalo by mne jak dlouho Newman trénoval odolávání Taylor. Je tak přirozená tak živelná , že to snad ani není možné. To se prostě nedá zahrát to se musí člověk do role vtělit. To samé lze říci o Newmanovi jeho pohledy v nichž je vzdor, láska, nenávist žal to vše lze nalézt v jeho očích. Režisér a kameramani to vše podpořili skvělými záběry na ně. Vůbec všechny scény jsou tak něják zavěšeny ve vzduchu, aby si je divák mohl vychutnat.To se také musí umět! Dlouho budu vzpomínat na tento film a určitě si jej ještě někdy pustím!

Venom (2018)

Tak tomu říkám výborně přepracovaný komiks. Nejsem fanda předělávek, ale toto se povedlo. Hlavně vizuál Venoma a bratrů byl super. Bohužel jsme si jej moc neužili jelikož střihači byli moc rychlí. Také je to film spíše pro krvavější podívanou, ale chápu, že i děti si musí užít násilí hlavně ne krev. Hardy nebyl ve své vrcholné formě a Williams vypadala jako z jiného filmu, ale jako celek mne to bavilo a byl jsem přikován k telce od začátku do konce. Film mne vtáhl do děje. Klidně tam mohli dát ještě pár přídavků, takhle je to jasný rozjezd pro další díl.

Daredevil - Season 3 (2018) (série)

Ještě jsem sice neviděl poslední díl série, ale musím konstatovat, že tento seriál si drží vysoce nastavený standart i v třetí řadě. Dokonce bych řekl, že se pohybuje ještě výše než předchozí řady. Trošku mi vadí pojetí Bullseye,ale jinak jsou postavy výborně zpracované a je jim věnováno přesně tolik času co je potřeba. A Charlie Cox je do role perfektně ponořen!!!

Já, Simon (2018)

Tento film mne velice bavil. Je faktem, že scénář a režie velmi povedené. Zápletka je podána v napínavém stylu a gradující. Ten konec byl fakt zvláštní, ale v kontextu celého příběhu se to musí skousnout. Rozhodně musím pochválit Nicka Robinse jeho pojetí bylo strhující.

Billy Elliot (2000)

Nádherný film , který dokázal to co dobrý film dokáže vždy - vyvolat emoce. Emoce smíchu a čiré radosti z krásy a rozmanitosti života. Sic zní to jako klišé, ale prožil jsem s postavou celý jeho příběh. Našel jsem si ztotožnění s Billym ač balet jsem nedělal, ale rodiče sport a nenaplněné sny rodičů jsou dostatečnou motivací pro souzněním s Billym. Jsem moc rád , že jsem mohl vidět tento snímek. Nejen silný příběh v podobě scénáře, ale i výborný casting podpořili dojem. A kameraman si našel silné okamžiky pro své umění (např. paní učitelka u boxovacího ringu když čekala na Billyho pro výběr tance). Trochu mne mrzelo, že se Billy nerozloučil přívětivěji a láskyplněji s paní učitelkou. Doufal jsem aspoň v důstojnější rozloučení v podobě pozvání na první hlavní roli Billyho, ale nic. Prostor dostala pochopitelně rodina i když brácha s otcem by si zasloužili delší prostor. A místo kámoše (kontroverze) by si film zasloužil Disney přístup.

Boj s obry (2017)

Tento film udeřil hřebíček na hlavičku. Ten kdo neprožil to samé co hlavní hrdinka (myslím tu realitu) není schopen to pochopit. Nikomu nepřeji zažít to co hlavní hrdinka. Je to velmi těžké! To jak scénarista a režisér dokázali popsat tuto životní zkušenost je úžasné! Pro mne byl tento film velmi uplakaný, protože jsem ve svém životě nedokázal porazit Titána a ani jsme si nedokázal najít únik od té zničující reality. Byl jsem sice starší než hrdinka, ale i přes to mne dokázal tento film totálně rozhodit i po hodně letech. Opravdu mne zasáhl. Nutno říci, že střih, kamera a úžasný výkon Madison Wolfe celý film umocnili na maximum. Snad ještě nikdy mne takto film nezasáhl.

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Frances McDormand předvedla naprosto famozní výkon. Naprosto originální a úžasný scénář podpořen perfektní režií. Další herecké výkony skvěle pojaté a máme tady velmi zajimavý a originální snímek. Dlouho jsem neviděl nic podobného.