Jeden den (2011)

Rozhodně jsem se nenudil (Jim Sturgess konečně hraje). Příběh dvojice, která vždycky byla dvojice (tedy od pomaturitního večírku), až do konce. Ze začátku se nedalo ani věřit, že se ti dva mohou dát dohromady - Dexter měl v sobě tolik pýchy a blbosti, že bylo třeba počkat na jeho pád, aby mohl znovu vyrůst k Emmě. Jednoho jsem si všimnul - když ti dva nebyli spolu - vedli oba směšný (ne)život. Tento film je určitě o tom, že uvědomit si, co chceme (doopravdy) je také to, co nás činí šťastnými - poznáme to podle toho, že je to dobré - v tom nejvyšším slova smyslu.

Dveře dokořán (2006)

Film, kde je Jude Law divný, Julitte Binoche klasická a konec dobrý. Jsem rád, že jsem zase někdy mohl vidět příběh, kde se život ukazuje, jak by měl být. Zlo, které je pácháno a kterému se člověk nevyhne napravené dobrem tak dokonale, že je vše lepší, než předtím. Oba Dr. Watsonové jsou skvělí ! :)

Okno do dvora (1954)

Velmi originální námět ! Jeden muž se zlomenou nohou hledící každé ráno na dům, kde jsou kvůli horku otevřená okna, manželé spí na balkóně, baletka se každý den rozcvičuje a pinista skládá své písně. Ovšem je zde také jeden muž, který se chová velmi podivně. Podívejte se sami, je-li podezření zraněného fotografa opraávěné, nebo pouze výplod mysli, která nemá co na práci kromě odpolední návštěvy postarší Stelly a krásné elegantní Lisy, která si ho chce vzít ? Doporučuji shlédnout a zjistit, jak poutavá originalita Alfreda Hitchcocka posouvá film do linie, kde se může měřit s mnohem mladšími filmy !

Až na krev (2007)

Film asi umělecký (ale já chápu umění sloužící lidem), ale mě moc nesloužil - upřímně mě to místy nebavilo, místo provokovalo. Herecký výkon všech přítomných jsem zdálky vnímal a myslím, že mohu říct, že byl opravdový a dobrý - ale to dokazuje, že ve filmu nejde zdaleka jenom o výkon - jde o scénář, příběh, zajímavý pokud možno - a to se nekonalo. Pokud jsme již na vyšší úrovnivnímání, nebo áte nějaký metafyzický důvod sledovat tento typ filmů - do toho - mě to naštvao o něco méně než Apocalypsa a o něco více než Hodiny.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Ve špinavých ulicích Londýna v roce se ke konci 19. století dějí opět podivné věci. V celém tom propletenci se elegantně pohybuje zaprvé všudypřítomný Sherlock Holmes se svýma pohyblivýma pátravýma očima a Dr. Watson (s novým manželským závazkem, který se pokouší zprvu chránit, ale pak je donucen vydat se na hon po novém soupeři - prohnaném profesoru Moriartim. Profesor Moriarty je důstojným protivníkem, protože disponuje podobnými inteligenčními schopnostmi jako Holmes. Stává se tedy, že na vahách vítězství se jazýček pěkně mrštně pohybuje. Dramatické situace řešené v elegantním a velice akčním a efektním stylu, jsou vždy doplňovány logickými mentálními cestami s příměsí humorné esence, které vytváří typickou Sherlockovskou pavučinu - v perfektní Ritchiově verzi.

Sherlock (2010) (seriál)

Sherlock v moderním stylu. Něco mu ubrali jeho historičností, nicméně jeho podstata "kouzelné preciznosti" mu zůstává + moderní doba přidává nové možnosti zajímavého "procesu odhalování". Zaujaly mě vychytávky na display "alá google glasses" :)

Dexter (2006) (seriál)

Je tam mnoho dobrých prvků, a ještě je to víc, než suma částí... Přesnost Sherlocka Holmese, nepřítomnost emocí (která na druhou stranu zvýrazňuje jejich úlohu v životě), síla vůle (když se Dexter drží, aby nezabíjel), hodně pochybná morálka (dovolující mu zabíjet a "přežít"), jeho touhy a starosti, příběh odcizence od společnosti, život dvou tváří, podmanivá hudba, krásná Florida...mohl bych asi psát ještě dlouho. Viděl jsme první sérii a je to dobrý seriál - zajímavý především svou psychologií. DRUHÁ ŘADA Takže viděl jsem už i druhou řadu a bezchybný přesný Dexter se stává o něco více pochybovačným, přemýšlejícím - lidským. Objevuje se tu problém (zprvu vystupujícím pod domněnkou "řešení"), který má jméno Lila. Jak říká Dexterova sestra bílá chodící mrtvola. Ta rozkýve Dextera spolu s tím, že celá Miami Metro a FBI jdou po něm jako "řezníkovi ze přístavu". Nicméně touto patálií prochází a nastává renesance jeho zabijáckých choutek.TŘETÍ ŘADA Není tak dobrá jako přechozí dvě. Ale je zde nejzajímavější problém, který se sice řeší i v předchozích řadách, nicméně až tady (v té třetí) vyplouvá na povrch jako hlavní téma. Jde totiž o téma přátelství - a to Miguela Prada a (koho jiného, než...) Dextera Morgana. Příběh o důvěře, zradě, zjištění nutné osamocenosti po celý život. To jsou témata, která vedou tuto řadu. Nový detektiv Quin je výbornou vsuvkou - těším se na další pokračování.

Vějíř lady Windermerové (2004)

Není to velké dílo, ale hraje si na to, že zná spoustu složitých společenských pravidel a zákonitostí, ze kterých se mi vždycky hrozně točila hlava a nikdy jsem v tom nebyl dobrý - asi nikdy nebudu, protože trapasy si ušetřuji neustále :) Každopádně je to pohodová komedie, která plyne jako voda a brouká si jako Francouz, co si vykračuje po bouleváru. Pusť si to :)