Před soumrakem (2004)

Chci mluvit pozitivně, takže vyzdvihnu jedinečnou výhodu filmu. Při tom spádu nesmyslů rádoby inteligentního rozhovoru jsem si uvědomil možná nejlepší ohraničení - definici člověka dnešní doby. Co se týče uvažování - nad osudem minulostí. Občas zaběhnou v hovoru do takových kravin, že to až bolí, ale skrz to vše je vidět jedna důležitá pravda. Pravda o nich i o dnešním člověku euroamerického formátu. Absolutně neví o co v životě jde - sami si to uvědomují a tak chtějí být "open-minded", otevření všemu novému a neznámému, aby dosáhli alespoň částečně nějakého poznání - touto záplavou se ale nedostávají "nad vodu" nýbrž do vody - neuvědomují si, že je potřeba omezit proud společnosti do jejich prázdnoty - naopak se "vymezit oproti vodě" okolí a tak se dostat "nad vodu" a přežít. Zkušenost si cenní zdaleka nejvíce (ovšem uvažují o nich vždy až zpětně a většinou s hořkým povzdechem "nj, příště už se poučím")..... Tak toto je přesně výhoda tohoto filmu :), totiž donutí vás vymýšlet a přemítat o těchto věcech a poznáváte v něm lidi okolo sebe a snad i sebe samé. Nicméně jde o romantické prudérní béčko xD

23 (2007)

Matně mi to připomnělo ty Harry-potterovské "případy", kdy se něco velmi usilovně řeší, pořád se objevují nové stopy, všecko je zahaleno tajemnem a nakonc všecko zapadne dohromady - nejlépe tak, že jediný, kdo na tohle mohl přijít, byl ten, kdo na to přišel - Tajemná komnata :) Ale v knížce sem se popravdě bavil víc - není to špatná konspirace okolo čísla 23, ale někdy směšná... A Jim Carrey mi do tohoto tipu filmů nesedí - mám ho radši ve Fun with Dick and Jane nebo Yes man!

Čas probuzení (1990)

nejhezčí moment filmu, když se Leonard poprvé probudil... No a to, jak hraje Robin Williams nesmělost - skvělé !

Horší než smrt (2007)

Nikdy jsme černý humor moc nechápal, ale toto je skvělá ukázka jak černého humoru, tak i bláznivosti, která staví pořád vyšší a vyšší nároky na vaše břicho... opravdu sem se nezastavil a Horší, než smrt je pro mě jedna z velmi mála komedií, která nemá ani minutu slabší !

Úžasňákovi (2004)

Za dlouhou dobu nejvtipnější animáč. Skvělej cz dabing - zvlášť Edna xD

Nezapomeň na mě (2010)

Pro mě fascinující ukázka toho, jak běžný život může být ovlivněn událostí, o které se nemluví, ale která je hlavním faktorem ovlivňujícím nejbližšé vztahy v životě. Autoři vytvořili dílo, které dokáže vyvolat velmi silné emoce. Když jsem se zamyslel proč tomu tak je? - na nic sem nepřišel - myslím ale, že se mi film tak rychle z hlavy nedostane, takže doufám, že na nějakou myšlenku přijdu a budu moct dát 5*, pokud se ale ukáže, že jsou to jen emoce - zůstane to tam, kde je :)

Hannibal (2001)

Opravdu nevím, jak toto dílo ohodnotit. Stejně jako s z Haniballa mám z toho nejednoznačný dojem. Na jednu stranu velmi citlivý smysl pro krásu v podobě literárních a operních klasiků a na druhou stranu patologická záliba v kanibalismu. Tento rozpor pro mi trochu kazí ucelený dojem.

Kletba bratří Grimmů (2005)

No, hodně ujetá komedie :) ...Přišlo mi, že nemá moc soudržný děj, občas sem se musel doopravdy zamyslet, a ve které fázi, že ted vlastně jsou ? ...

Sybil (2007) (TV film)

Jakmile sem otevřel stránku Sybil (2007) na csfd, řekl sem si, jak strašně nedoceněný je to snímek ! Opravdu 61 % ? Vážně jenom 142 shlédnutí ? Můžu s jistotou tvrdit, že jde o jeden z nejlepších filmů, jaké jsem kdy viděl a zaslouží si být v první 100. Jde zde o skutečné zázraky, co se týče herectví, scénáře, výběru hudby... Většinou je mi ukazatelem hodnocení filmu kvalita prožívání, které u mě film vyvolává. U Sybil to bylo velmi silné - myslím si, že to bylo právě kvůli opravdovosti, se kterou k filmu tvůrci přistoupili. PS: Napadla mě u toho taková věc... že vlastně všechny ty osobnosti v příběhu měli nějaké zaměření, nějaký úkol, který pro Sybil plnili - jestli náhodou i některým nám "zdravým" lidem nechybí některá z osobností, abychom byli celiství...