Tichá bolest (1990)

Starý inspektor Kadavý, děda Janka říká: "...jenomže bolest nikdy neodejde, čeká a vždycky sa vrátí, mě aspoň neporazila...". A o tom je ta hloubka. Stejně jako je bolest prožívaná v tichosti neagresivní, je spíše jakýmsi tvrdým leitmotivem objevujícím se znovu a znovu v životě člověka, aby ho potvrdila. Scénář Jiřího Křižana (Je třeba zabít Sekala) a citlivá ruka režiséra Hollého ml. naznačují v celém snímku něco tichého, hlubšího a zajímavějšího. Rudolf Hrušínský provází celý film poznámkami o poznávání života s citlivým hlasem starého, moudrého člověka. Tož tak na světě...

Lásky čas (2013)

Hodnotím za 5* Myšlenka, kdy žít každý den dvakrát není původní, ale je super a jsem rád, že se našel někdo, kdo ji tak skvěle natočil. Moc se mi líbily i vtipy, kterým dává taková dávka nereálna nový prostor. Tim i Mary super výkony a britský taťka je taky cool charakter :)

Romeo a Julie (1968)

Jde o nejlepší divadlo, které někdo natočil. Značnou měrou přispívá energičnost, která oběma hlavním představitelům nechybí. Julie je krásná a temperamentní a dohromady s Romeem tvoří velmi uvěřitelné zamilované scény :)

Emoce a my (2013) (pořad)

Setkal jsem se s ohlasem, že je to spíše naučně-populární, než populárně naučný a myslím, že je to tak. Češi ve svém vztahu k psychologii a hovoru o věcech psychických teprve hledají slova a myslím, že tento pořad je dobrou směrovkou, která může zaujmout i širší populaci dnešních hledačů :)

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Postavy od prvního dílu prorostly dějem a příběh pokračuje po své lince. Martin Freeman s Benedictem Cumberbatchem tvoří skvělou dvojici nejen v Sherlockovi !

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Výborný film. Patří k těm, které , když jim dáte příležitost dokážou úplně změnit vaše prožívání.

Ve stínu (2012)

Myslím, že to není jenom exkurze do srdcí lidí žijících v minulosti. I dnešní doba je schopna zřeknout se lidí, kteří jsou tak jako Hakl stateční a prudcí v boji za pravdu. Lidé si postupně nechávají vzít ze svých životů to důležité, aniž by to věděli. Je třeba opravdové odvahy vidět zlo a něco s tím udělat.

Charlie Bartlett (2007)

Toho je film o chlapci jménem Charlie Bartlett. Svého jména si velmi cenní - možná proto, že je trochu narcis - a možná proto, že je trochu narcis si otevře na záchodcích na střední škole, kam k němu chodí studenti na psychologické poradenství. Má ale i svůj život - jednak poznat že je jenom dítě, aby žil takový život a jednak se prokousat vztahem s ředitelovou dcerou. Je to romantická komedie ze série highschoolových nakopávaček. Výborná hudba a super režije... prostě miluji tento film :)

Drive (2011)

Citlivě a profesionálně natočená mafiánka. Pro mě je jednou do konečné podoby prožitou alternativou ke Kurýrovi. Evidentně lze natočit film, který by si Coppola nebo Scorsese mohli zařadit mezi svá díla.