Minority Report (2002)

Super futuristický snímek s výborným námětem, kterému však na konci dojde tempo, i tak kvalitní zábava.

Sedm samurajů (1954)

Dlouho jsem se vyhýbal tomuto snímku kvůli jeho délce, na dnešní hektickou dobu jsou tři hodiny a půl až moc. Čekal jsem táhnoucí se drama, které mě po půl hodině uspí. Nakonec jsem se však nepodíval ani na čas a film utekl jako voda. Nechápu, jak to Kurosawa dokázal, ale mou pozornost dokonale udržel po celou stopáž filmu. Kamera a střih jsou vskutku nadčasové. Vyprávění je jednoduché a přitom působí tak rozsáhle a zajímavě. Hlavní hrdinové jsou zahráni také výborně, postupem času si všichni získali mé sympatie. Tento film právem patří mezi to nejlepší, co se kdy před kamerou odehrálo a zdaleka převyšuje i svůj (bohužel o mnoho populárnější) remake. BRAVO!

Mlčení jehňátek (1991)

Thriller s perfektně temnou atmosférou a s jednou nejkultovnějších postav, mě přikoval k obrazovce. Nejvíce se však bliští herecký výkon Anthonyho Hopkinse a jeho dialogy s Jodie Foster.

Všude dobře, proč být doma (2009)

Film má velkou výpovědní hodnotu, pár čekající svoji budoucnost cestuje a hledá domov. Zatímco na začátku cesty se hlavní hrdinové obávají, že nemají pro dítě dostatečný domov a že jsou zoufalci, na konci cesty ví, že jsou na tom ještě stále moc dobře, ne-li nejlépe.

Banáni (1971)

Bláznivá komedie, nevybočující z ostatních Woodyho prvotin, takže opět za čtyři. Na tento film se rád podívám znovu. :))

Sunshine (2007)

Pár minut po zhlédnutí jsem byl přímo nadšený, ale jaksi mi vrtá hlavou rozostřený zombie, proč on? Do té doby to byla jedna z nejlepších sci-fi záchraných misí, kterou jsou kdy viděl ! A ta temná atmosféra !

Seber prachy a zmiz (1969)

Čím dál tím víc se mi líbí nejranější Woodyho tvorba, jakožto absurní komedie plné odkazů na jiné filmy. Velmi se u nich bavím a tento není výjimkou, naopak si u mě šplhl svým tématem. Paráda :)

Zvláštní den (1977)

Perfektní dialogy a hlavně herci mi zapříčinili to, že mi film utek jako voda. Pro mě nejkratší "milostný románek" (půl dne?), který má však výpovědní hodnotu, týkající se pocitu osamění, lásky a zaslepení společnosti.

Oidipus král (1967)

Zdlouhavé, upištěné, nudné, chvílemi směšné. Tohle se Pasolinimu moc nepovedlo. Hlavně bych hnedka na začátku zmlátil toho, co měl ten klobouk se zvonečkama, nic mě v tom filmu nevytáčelo víc, než to jeho otravný zvonění !

Mazací hlava (1977)

Pardón, ale tohle není můj šálek kávy, ba naopak. Můžu dát maximálně dvě hvězdy za děsivou atmosféru a dobře udělané "miminko", ale to je tak vše. Pro mě nesmyslný snímek.