Futurama: Benderovo parádní terno (2007) (video kompilace)

Cestování časem! To je moje! Ještě říznuté humorem futuramy a mohl jsem se těšít na jeden z nejlepších zážitků, bohužel to tak dokonalé nebylo, ale na nadprůměrné hodnocení to bohatě stačí.

Pevné pouto (2009)

Překvapuje mne docela nízké hodnocení, tento film je nejen že originální, ale paradoxně vůči svému tématu i moc krásný. Snové sekvence kouzelného světa po smrti mě naprosto uhranuly, stejně tak jako malá herečka, která zahrála fantasticky. Musím příště zhlédnout sám a bude to plný počet :P

Krycí jméno Donnie Brasco (1997)

Podle mnohých jedna z nejlepších gangsterek, pro mě kvalitní a solidní snímek, který ale znovu vidět nemusím, chybělo mi tam více akce.

Černá labuť (2010)

Po delší odmlce jsem si konečně troufnul napsat k tomuto extra snímku komentář. Aronofsky dokázal opět natočit svoje oblíbené "pochmurné psycho" a natočil ho s grácií. Díky hororovým prvkům film překonává i mnoho filmů, co si říká horor. Natalia Portman a Vincent Cassel podali úchvatný výkon a Mila Kunis je úchvatná kráska. Po velkém očekávání a zkažené domácí projekci jsem dal menší hodnocení, ale s odstupem času film více doceňuji a těším se na reprízu.

Monty Pythonův smysl života (1983)

Smysl života mě sice nepustil od obrazovky, ale spíše kvůli očekávání přívalu smíchu, kterého se mi sice dostalo, ale pomálu. Galaxy song skvělý, rugby učitelů proti žákům nejlepší, ale pak se již střídaly slabé až trapné momenty s průměrnými. Každopádně zábava to byla, ale na Monty Python poněkud slabší než v jiných filmech.

Carlitova cesta (1993)

Mám rád gangsterky, ale u většiny z nich se najde místečko, kdy film trošku nudí či je zdlouhavý. U této to vůbec neplatí a právem ji řadím mezi ty nejlepší co se kdy natočily. Herecké výkony parádní, zápletka přilepující k obrazovce, konec mému stylu nejbližší a hlavně to napětí! To napětí! To dlouhé napětí od druhého obratu ... BRAVO!

Zuřící býk (1980)

Boxerský film tak trochu jinak, nejde tu tak o cestu k úspěchu, jak spíše o soukromí hlavního hrdiny, který k nikomu nemá respekt a dělá nepříjemnosti a přitom mu stejně celou dobu fandíte.

Dexter (2006) (seriál)

Zprvu jsem tento seriál nechtěl vidět díky kamarádům, kteří s ním byli nesmírně dotěrní. Pak začal Dexter běžet na jedné nejmenované televizi a já zkoukl sem tam nějaký díl, až ke konci první série mě trošku chytl a dal jsem mu tedy plnou důvěru v sérii druhé a nelituji! Z nenáviděného seriálu se stal první (a zatím i poslední), u kterého jsem čekal na každý díl, jako na premiéru největšího hitu roku. Nejlepší série? druhá a čtvrtá. Nejočekávanější? Poslední. Good Bye Dexter Morgan ;)

Star Trek: Nová generace (1987) (seriál)

Seriál, ve kterém se v každém díle může stát prakticky cokoliv. Většinou jsou díly zábavné a mají zajímavou, mnohdy originální zápletku. Jediné co mě mrzí, že díly na sebe nijak nenavazují a tudíž jakékoliv sympaticky navázané milostné vztahy končí již v onen díl, kdy byly započaty :P