Skyfall (2012)

Skvělé,je dobře,že se z Bonda stává čím dál víc uvěřitelná postava stejně jako Batman pod Nolanem. Hvězdičku dolů za scénu s vrtulníkem,která není tak skvělá a precizní jako celý film.A teď něco pro dabingový tým-tragický,tragický je dabing Javiera Bardema.

Naboř a ujeď (2012)

Tak takhle ne.Nemá to zápletku,o humoru nebudeme ve spojení s tímhle filmem ani žertovat.Ruce pryč!Ušetříte hoďku a půl snad drahocenného života.

Divoši (2012)

Další pecka od Olivera.Rychlý,bez hluchých míst,akce tak akorát a závěr je lahůdková záležitost.

Země bez zákona (2012)

Film je nadprůměrný o tom žádná,ale aby vstoupil do zlatého fondu chtělo to lepšího režiséra.John Hillcoat nedokáže dát filmu tu poetiku navíc co třeba Scorsese nebo Brian De Palma.

The Doors (1991)

Jen jedno slovo.Úžasné.Hudbu Doors jsem neznal,ale po tomhle jsem si CD sehnal.O.Stone umí.Je takový opak Zdendu Trošky.Talent,nadšení,píle,přesvědčení.Kdo to má natáčí Doors,Divochy a další.Když ne je z toho série Kameňák.

Předčítač (2008)

Představte si, že se jako mladý zamilujete do o 15 let starší ženy. Láska vás zcela pohltí a všechny vaše smysly dokáží vnímat jen ji. Pak bezeslova odejde. Uvidíte ji až o mnoho let později a doufáte, že to z čeho ji viní není pravda. Nemůže být. Znáte ji jako Hannu, které jste předčítal, ne jako dozorkyni SS, vražedkyni tříset lidí. Milovat? Nenávidět? Odpustit? Nebo něco jiného. To je Předčítač. 95%. Bravurně bolestné drama o lidské duši. Herecké výkony všech hlavních představitelů výborné. Přičemž mistrovství Ralpha Fiennese jsem si skutečně vychutnal.

Zlo mezi námi (2003)

Skvělý,depresivní někde mezi třemi až čtyřmi hvězdičkami,ale škoda toho konce.Happyend se do téhle skvěle vybudované temné atmosféry nehodí.

Gran Torino (2008)

Co o filmu napsat?Film bez slabých míst,film o autě,rasové nesnášenlivosti,ale také a možná hlavně dokonalé režii a hereckém výkonu jedné legendy.Clint Eastwood opět dokázal,že bude v současné dobe hledat konkurenci jen velice stěží. Takže filmu i Clintovi 100%.

Skála (1996)

Akční film,ke kterému se zatím žadný jiný ani nepřiblížil.Po herecké, hudební, vizuální a hlavně režijní stránce bezchybná akční zábava.Michael Bay tu odvedl zatim svoji nejlepší práci.Je to rychlé, svižné, vtáhne vás to do Alcatrazu a vlastně tu chybí i klasický hlavní záporný hrdina, kterého tu má zpočátku představovat Ed Harris, ale ve velkém úžasném,dechberoucím finále se postaví na správnou stranu. Závěrem:kdo neviděl sehnat,kdo videl,moc dobře ví o čem mluvím