Ajinka126

Ajinka126

Andy Czech

okres Brno
Hráč, čtenář, divák a psí nadšenec

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36
    • 25.1.2021  14:29
    Řeholnice (TV seriál) (2017)

Mám k tomu asi jen nednu otázku - proč to má 7 dílů? Já se už u 4.nudila. Případ je to zajímavý a vyžaduje čas na vysvětlení, ale ty prostoje u všeho a tolik různých názorů na nepodstatné informace. Trochu se jim to rozpadlo pod rukama, protože začátek byl vážně dobrý. 5,5 z 10.

• 25.1.2021  08:34
    Dokonalý zločin (TV seriál) (2020)

Jedná se víc o politické drama než kriminální případ vyšetřování. Chápu to, jde o politickou vraždu. Jen mi to nesedlo.

• 24.1.2021  09:16
    Kimecu no jaiba (TV seriál) (2019)

S tímto anime mám jen jeden problém. Nastavil mi laťku pro jaké koliv další strašně vysoko. Ohromila mě krásná animace, nápad, samotní démoni a jejich promyšlenost a hlavně ten sociální a etický přesah. Každá z postav má osobitý charakter, který se postupně vyvíjí, takže mám důvod se dál dívat. Každý díl byl jako malé osobní dílo, zpověď. Slabší místo byl závěr seriálu. Tam to působilo jako by to nebyl autor.

• 24.1.2021  08:53
    Rozčarování - Série 3 (série) (2021)

Jediné zklamání je v tom, že nám tvůrci rozbíjí partu a je tu čím dál míň Lucíka. Vztah Beanie a Elfa stále funguje, ale i jejich interakcí se dost šetří. Doufám, že to bylo jen pro tutu sérii a trio se k sobě zase víc vrátí.

• 23.1.2021  16:10

Tento jediný díl mi zatím nesedl a do příbehu mi nezapadal. Zabijáci démonů proti sobě nejdou a neútočí na sebe - bylo řečené pravidlo. No.. tak v tom případě nerozumím etice nejvyšších lovců démonů. Jejich chování mi nepřišlo přirozené a vyobrazuje je jen jako horu svalů bez rozumu.

• 23.1.2021  15:49

Druhý díl nefungoval tak správně, jako první. Nic nového nepřináší, takže ten wow efekt z té čisté psí lásky se už nedostavil. Místy je to přehnaně sentimentální a zbytečně tlačí na emoce. Chování hlavních postav mi nepřijde uvěřitelné a celkově to bylo takové zbytečně ubrečené. Přitom ta myšlenka v knížce byla vážne silná.

• 23.1.2021  11:44

Tahle je série je celá špatně. První rozhodnutí - rozdělit skupinu, která spolu fungovala a doplňovala se. Proč?? Pak - vložit tam nové postavy, aby to pro diváka zbytečně zamotané sledovat. Proč?? Nehledě na to, že ty postavy samy o sobě jsou nevýrazné, na plátně me jen otravují. Poslední věc - ta puberta a období odporu. To bylo tak zbytečné a neymselné. Vy máte oprávněný strach o život svých blízkých a stejně se budete trápit s tím, jak vypadá? WTF?! kdo tohle psal 4,5/10. PS: první série je 10/10, druhá 8,5/10. Seriál mám ráda. Tohle byl ale obrovský přešlap.

• 23.1.2021  10:51
    Euforie (TV seriál) (2019)

Když jsem se k tomu poprvé dostala, tak jsem si neodpustila srovnání se Sexuální výchovou od Netflixu. Má to spojitost v mládí, otázce sexu a lásky, je tu provokativní nahota, problémy osobnosti. Ale celkově se to od sebe neuvěřitelně liší. Zatímco sexuální výchova je spíš plná humoru a nadsázky, tak Euforie je temná, melancholická a překvapivě i poetická v pojetí života a drog. Seriálu bych vytkla jen závěr, který měl slabá místa, kdy jsem měla pocit "trapnosti". 8,5/10

• 23.1.2021  10:46

Jsem po pravdě překvapená, jak polarizující hodnocení to na csfd má. Pro mě je to jeden z nejlepších seriálů, co jsem za poslední dobu viděla. Nechybí mu humor, uvěřitelný vývoj postav, osobní problémy z rodiného zázemí, první lásky a jak se s nimi člověk vypořádá. Bylo to uvěřitelné, trochu provokativní onou nahotou a otevřeností ohledně otázky sexu. Za mě 9/10.

• 23.1.2021  09:22
    Trump: An American Dream (TV seriál) (2017)

Tohle si žádá záveřečný díl. Doufám,že se k tomu vrátí a ten kolotoč v prezidentském křesle nám dotoči. Začátek dokumentu je o něco silnější než závěr, kde už to nebylo tolik "wow" momentů a nebylo to příliš detajlní. Mimochodem by mě zajímalo, jestli Trum prišel na film Občas Kane sám, anebo mu ho někdo poradil :). Pochopitelně se k němu řádně přirovnal. Závěrem to byl velmi dobrý dokument z pohledu médií.

• 22.1.2021  18:15
    Království lesku (TV pořad) (2021)

Netflix nabídl a já jsem se nechala nalákat. Ve zkratce - spojí jednoho chudého asiata s těmi bohatými a výsledek je takový, že úroveň z nich nemá nikdo. Je to tuctový podprůměr. Nemá to, co nabídnou ani jako bulvární drama.

• 21.1.2021  10:03

To je jako když si u řeznika koupím nejlepší maso a doma ho při přípravě neochutím. Tak takové zklamání z toho zmařeného potenciálu jsem cítila. Připodobnit Bundyho k lamači dívčích srdcí a ukončit film s dojmem, že to byl fakt "sympoš, co měl jen smůlu" je dost neúcta ke všem těm zabitým dívkám. Pokud chtěl autor vyvolat v divákovi dojem pochbyností, jestli to Bundy vůbec spáchal, tak to by bylo hodně odvážné a určitě by to šlo udělat líp. Pokud to byl jen nechtěný efekt, tak to o filmu vypovídá vše. Začátek té jejich lásky byl takový crigne. Kdo ty dialovy psal :D, kdo nechal ty herce tvářit se u toho jako měsíček na hnoji. Co ale musím pochválit je celková sekvence scénáře a reálné záběry. Těch bych klidně uvítala víc. Pak zase přišel cringe, kde si Ted užíval nucené idilické chvilky s rodinkou a mezitím šly zprávy o zabitých dívkách. Jim bylo celkově věnováno málo prostoru. I kdyby tam byl jen prostřih na temnou postavu, aby to taky vyvolalo pocit strachu. Tohle není love story. Jako nápad dobrý, ale to provedení mě nutilo se kroutit v křesle, jak to nesedělo.

• 20.1.2021  14:51
    Psí láska (2020)

Samotná dokumentární hodnota je slabší. Má-li to primárně mapovat závod, tak bych se na něj víc zaměrila. Ten začátek vás tam vhodí a moc se s vámi nemaže, nic vam nepředstaví. Což nemusí být špatně, jen to pro mě nefungovalo a já to jako divák nemám, jak shrnout. Líbila se mi ta část, kdy šla Jana trénovat do Švédska, jak tam pracovala se svými psy. Pak cut, nový závod, který obsahoval 2 závěry a hned konec. Působilo to uspěchaně. za mě 6/10.

• 10.1.2021  19:22

Takže odkaz a to, co si mám o Margaret odnést, je fakt, že to byla stará a pomatená žena? Ehm, v tom případě bravo. Zajímavý scénář. Nemyslím, že ona by byla na tento film pyšná. Ani já nejsem.

• 8.1.2021  14:15
    Vychováni vlky (TV seriál) (2020)

Začátek je zbytečně pomalý. Přemáhala jsem se to nevypnout, ale pak se to zlomilo a mě se to vážně líbilo. Nevadilo mi, že jsou tam klišé témata. To finále nějakým způsobem fungovalo.

• 8.1.2021  14:13
    Vortex (TV pořad) (2017)

Kluci nemají konokurenci. Tam, kde jiní teprve dělají selfie, kluci už mají sepsaná a vydaná 2 videa.

• 8.1.2021  14:12

Pouštím si to, když je mi nejvíc smutno, nebo jsem nemocná. Léčí to. Vážně. Do not panic. PS: ano, kniha je lepší.

• 8.1.2021  14:10
    Final Space (TV seriál) (2018)

Dojemný zážitek. Nechybí mu humor ani emoce. Viděla jsem to 2x po sobě:)

• 8.1.2021  14:06
    The Mandalorian (TV seriál) (2019)

Konečně něco, co připomíná ducha Star Wars. Líbí se mi ten minimalismus, co se scén a rozpočtu týče. Má skvělého ducha, příběh i dialogy, což se nové SW trilogii říct nedá. Udržte si to prosím tak.

• 16.7.2020  12:49
    Annihilation (2018)

Co tohle k sakru bylo? Jsem kompletne zmatena a otravena, ze jsem tomu venovala tolik casu.

• 7.7.2020  10:42
    Rekap (2019)

Velmi pusobiva kamera. Dotvarela celkovy dojem. Zvuk skvely, az na posledni cast, kdy ja osobne bych s nim malinko "setrila", abych nedovolila divakovi si na nej "rychle zvyknout" a ta atmosfera trochu vic gradovala. Zacatek skvely, konci bych dala trochu vic prostroru, abychom i vizualne videli, jestli utikal sam pred sebou napriklad. Napr odraz sama sebe, a pak pad.

• 22.9.2019  17:01
    Toni Erdmann (2016)

Tohle byl úlet. Absolutní nepochopení mezi námi.

• 15.9.2019  12:15
    Trhlina (2019)

Dobré ozvučení. To je asi největší tahák celého filmu. Když jsme u technické stránky, tak kamera a osvětlení scény bylo příšerné.Podařilo se jim vybudovat přijemně napnutou atmosfétu. Ale tak nějak to celé vyšumělo. Nic se vlastně nestalo, nic nevysvětlili. Mám z toho pocit zbytečnosti.

• 15.9.2019  11:51

Hopkins se mi v podobných psychologických rolích asi neomrzí. Líbila se mi atmosféra, jakou to na mě působilo, když se Hopkins pohyboval ve svých vizích. Konec byl trochu zklamání. Jako by jim došla energie, nebo nevěděli, jak udělat konec zajímavý.

• 15.9.2019  11:49
    Nebe s.r.o. (TV seriál) (2019)

Zajímavý projekt. líbil se mi. Radcliffa a jeho komický um začínám zbožňovat. Prosím pokračujte v tom.

• 15.9.2019  11:41

Žádné emoce (až na mé zklamání), nudný scénář, který nevyvíjí žádnou z postav. Tohle mě mělo přinutit k tomu Sola milovat nebo nenávídět. Já netuším, kdo tohle v podání Ehrenreicha měl být.

• 15.9.2019  11:38

Nee. Je to spíš muzikál než anomivaný komediální film. Mě to nebavilo.

• 15.9.2019  11:26
    New Game + (TV pořad) (2019)

Vidím, že Mikoláš s Alžbětou udělali obrovský posun. Rozhovory - super. Mají trochu volnější ruce v tom jaké zprávy budou publikovat - super. Mě to ale stále nestačí. Srovnám-li to s Vortexem, tak mi tohle nic nepřináší. Oni hrozně trpí tím, že jejich zprávy, než díl vydají, tak zastarají. Proto bych se v jejich případě nebála vsadit na retro a klasické hry (a věřím, že tady by Mikoláš neměl konkurenci). Nebo naopak na hodně mladé díváky. Takhle uprostřed neobstojí ani u nového Re-play 2.0, protože dělají skoro totož, ale Re-play má obrovskou výhodu média televize. Tam tito basic diváci chodí. Ti vybíravější na netu si pustí vortex. Tečka.

• 15.9.2019  11:22
    Pavučina lží (TV seriál) (2014)

Mě se extrémně líbí ta dramatizace. Dobře a svižně volné vyprávění a k tomu hrané záběry. Nemůžu si pomoct, tohle mě prostě baví.

• 15.9.2019  11:20
    Psí domov (2019)

Je plno dobrých filmů o psech a lásce k nim. Tento mezi rozhodně nepatří! Vyhnout se mu obloukem je to nejlepší, co můžete udělat.

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36