Já a Ty a všichni ostatní (2005)

Komedie? Hm.. ani bych neřekla. Nezasmála jsem se tedy moc u toho. Jako dětská sexuální zvídavost, první lásky, poslední lásky, neopětované lásky, sexuální úchylky. No.. to není příběh po jakém zrovna toužím. Navíc to bylo tak zvláštně zpracované a nesourodé, až jsem z toho velmi zmatená a netuším, co si o tom mám vlastně myslet.

Ondine (2009)

Velmi zajímavé propletení dětského pohádkového vnímání světa, kterému jsem skutečně uvěřila, na pozadí toho skutečného světa, který se nebere s nikým servítky. Líbila se mi hlavní ženská postava. Kráska. A Colinovi to taky celkem slušelo, takže to bylo příjemné pokoukání. Jediné, co se mi moc nelíbilo, byla ta přílišná ponurá atmosféra, občas byla scéna natolik tmavá, že jsem měla problém rozpoznat, co se tam odehrává.

Vášeň a cit (2007)

Pokud jsem kdysi v minulosti četla historické romány, tak James McAvoy je oním mužem mých snů. Absolutně zapadal do této role, neumím si představit nikoho lepšího. Jeho oči prozradily všechno, nebyla třeba slova. To je to málo, co od herce v této roli očekávám. Avšak s Anne jsem měla velký problém. Ona tady nesedí.. má moc moderní výraz a vzhled. A přitom by to měla být ona, od které bych čerpala všechny ty emoce. Konec mě neuspokojil.. takové poselství jaké už jednou dalo dílo Čekání na Godota má trpkou příchuť. Viz spoiler - Jane ani její sestra se nikdy neprovdaly...

Americká krása (1999)

Přesně tohle má film mít. Zamotanou jednoduchost. Nemám o tom moc co napsat. Raději se na to podívejte, na tohle si člověk musí udělat názor sám.

Podvod (2008)

Tak pan Marcel Langenegger má teda ukrutně chorý mozek s přebujelou fantazií a ještě k tomu skvělé přesvědčovací schopnost (nebo snad senzační realizační tým), který k tomuhle blafu přemluvil tak skvělé herce. Tenhle film je blbost nad blbost :D. Musím se smát, protože to v podstatě ani nemělo zajímavý děj, nápad, pointu, zápletku, propracované postavy. NIC. Ještě malý dodatek k dabingu... Lucie Vondráčková, prosím už nic nedabuj! Nedá se to tvoje kvílení moc poslouchat.

Rváčův deník (1995)

Tohle je vážně Leo ve 20/21 letech? Vypadá skutečně jako malej kluk.. ne jako ti dnešní frajeři, kterým je 28 hrají 16ti leté kluky s takovou maskulinní postavou, které je stěží možné uvěřit. Já jsem chvíli i pochybovala o tom, jestli Leo není sjetej doopravdy, protože to bylo neskutečné, jak přesvědčivý byl! Nemohla jsem z toho, když poprvé nasadil svůj proslulý zamračený a hluboký výraz. Tohle bude jen a jen óda na Leonadra DiCapria! Je famózní! Tenhle film by nebyl tím, čím je teď, nebýt jeho. Každopádně vývoj příběhu se mi nelíbil, nebavilo mě dívat se neustále na zdrogované lidi a může to být smutné, výchovné a poetické jak chce.

Úplné zatmění (1995)

Leo, Leo.. ach Leo. Jsi jedinečný, krásný a prvotřídní pan Herec. Tohle byla jednoznačně Leova hra, on diktoval tempo nejen prostřednictvím své role, ale jakmile se objevil na scéně strhl na sebe veškerou pozornost. Nádhera. Přesto se však nemohu zbavit pocitu, že to šlo udělat trochu lépe. Jinak můj velký postřeh při erotických scénách byl naprosto správný a sice, že tohle musel točit Evropan! Američan by se v roce 1995 na takové scény rozhodně nedal. V tomhle jsme daleko za Vámi, přátelé!:)

Kašlu na lásku (2003)

Jako pocta stříbrnému plátnu to bylo skvělé. Ewan se umí dostat skutečně do jakékoliv role a nic pro něj není nemožné. Ale Renée mi vadila. Přišla mi až moc kýčovitá. Jinak to byla senzační oddechová záležitost. Taky jsem si v průběhu několikrát řekla "KAŠLU NA LÁSKU" a přitom je to jediné, co chci :D. Ještě mě mrzí ten konec.. ten byl sladkej, jak nepříjemný bonbon, který toužím vyplivnout. Škoda.

Sunshine (2007)

Velmi příjemná atmosféra, zcela mě vtáhla do děje. Jen se mi moc nelíbila ta utopická myšlenka a přežité dogma, že ve filmu, který představuje buď spásu nebo úplný armagedon, musí postavy postupně umírat a každá se svým příběhem, pro který stálo za to ten film točit. Až nakonec zbude ten Hrdina, který misi dokončí. Ale přesto všechno Danny Boyle dokázal, že má na to točit slušné sci-fi. PS: jinak netuším u jakého Slunce to byli a jakou implozi tam měli vyvolat, že tak dlouho žili v těsné blízkosti poté, co už došlo k výbuchu.. Usmažili by se dřív, než by stihli mrknout. Nemám ráda fyzikální nesmysly.

Lov lososů v Jemenu (2011)

Tak klidný a rozvážný snímek bez zbytečných emocí, nářku a křiku jsem si dlouho přála. Takovému přístupu k životu, ve kterém by si měl člověk žít přesně podle svých vlastních představ, fandím. Takže se mě to dotklo na mém nejcitlivějším místě. Sama nechci žít podle společensky uznávané šablony, která se mi nabízí ze všech stran. Nebudu se ani vyjadřovat ke skvostnému Ewanovi. Je to profík, dokáže se vcítit do jakékoliv postavy, takže to byl právě on, který ve mě vyvolával ten krásný pocit klidu. Oh, děkuji Lasse za to, že točíš krásné filmy blízké mému srdci.