Český lev 2011 (2012) (pořad)

Já jsem se asi vrátila v čase, protože jinak si neumím představit fakt, že scéna a doprovodné prvky (tanec) jsou naprosto stejné jako loni.. to už vážně v čt1 není jediný kreativní člověk? :( Mě to vůbec nebavilo... Jen moje osobní poznámka se vztahuje k díky ocenění díla V. Havla!

Amanda Knox: Vražda v Itálii (2011) (TV film)

Nelíbilo se mi především celé to ladění filmu do té role "Amanda - mučednice". Ať mám na celou tuto kazu jakýkoliv názor, a už ji nějakou dobu sleduji, tak se mi zdálo, že se nestrannost filmu nějak nevydařila. To mi asi nejvíc vadilo. PS: Mám tu oponenta v názoru na celou tuto kauzu, což do toho jen vznáší novou atmosféru. Avšak si nemohu odpustit poznámku, že podle mého soudu není možné měnit verze výpovědi (TOHO, CO BYLO) na základě jazykové bariéry.

Teorie chaosu (2008)

Vcelku netradiční příběh o lásce. Čekala jsem, že to bude víc zamotané, takže k mojí radosti to tak nebylo.

Příliš dlouhé zásnuby (2004)

Válka očima ženy. Tak bych shrnula toto láskyplné drama, se skvělou ženou v hlavní roli. To jen díky Audrey jsem měla pocity smutku, silné lásky a souznění dvou lidí. Velmi to na mě celé vplývalo, neboť já bych udělala to stejné, co Marion, kdyby mi válka vzala toho nejdražšího. Měly by to vidět VŠECHNY ŽENY, aby si vážily toho, co mají doma. PS: kdybych mohla, dám těch hvězd 6!

Finanční krize (2010)

Bravo! Vynikající dokument! Nemohla jsem odtrhnout oči a každou informaci jsem doslova hltala. Problém ale je, že ne všem je dokument srozumitelný, protože kdo neekonomicky vzdělaný ví, co je to swap, derivát, opce, CDS nebo CDO. Ale zase na druhou stranu, ten, koho to vůbec nezajímá, si to ani nepustí. Informace byly úžasně setříděné a přehledné. Rozdělené dokumentu na 5 částí, kdy v každé se věnovali různému období před, v a po krizi byla vynikajícím vodítkem, jak se neztratit. Já bych chtěla jen dodat, že když už se na konci zmiňovali viníci, tak bych vypíchla i G. Bushe a ne jen jeho. Protože se má za to, že právě on podpořil finančně banky. Tím právě mohli vzniknou právě tyto nebezpečné deriváty. No ale to jsem odbočila. Rozhodně si to pusťte!, protože je to náš svět, ve kterém se tohle děje!!

Jídlo je můj život (2006) (TV film)

Mě to nepřišlo příliš objektivní. Názory těch chudáků, kteří jsou podle svých slov závislí na jídle, musíte brát s rezervou. Když se totiž se svou závislostí na jídle přirovnávají k závislému na drogách, netuší o čem vlastně mluví. Překonat závislost na drogách je totiž těžké i po fyzické stránce (myslím stavy absťáků). Já mám raději více časosběrné dokumenty, i když pravda je, že tohle byl už návrat, takže nějaký dřívější materiál tu je. Byl to těžký dokument, nevydržela jsem se na to dívat v jednom kuse, protože se mi udělalo trochu špatně. Není to urážlivé, ale je to bohužel tak. Pokud někdo nemá zálibu v pozorování chování lidí, tak se do tohoto nepouštějte. Nestojí to za to trauma.

Faunův labyrint (2006)

Mě už skutečně nebaví se dívat na lidskou zvrácenost respektive nelidskost. Z počátku filmu jsem předpokládala, že to bude famózní a že "horor" v popisu je nadsázka, ale postupem času mě unavovalo dívat se na rádoby nacistického velitele a boj za svobodu. Ještě to fantasy spojené s Ofélií bylo poměrně zajímavé, ale nějak jsem se nedočkala vysvětlení. Nemluvě o tom, že od poloviny filmu jsem měla zájem spíš o vzhled mých nehtů, než o vývoj ve Faunově labyrintu.

Holka na hlídání (2007)

Začátek filmu byl super. Překvapila mě originalita zkoumání lidí na ulici i prvotní zápletka, kdy Scarlett hledá samu sebe, což se mě osobně nyní celkem dotýká. Střed filmu byl taky celkem zajímavý.. naivně jsem doufala, že by mohlo jít nový tip komedie, kde Scarlett najde i jiné hodnoty a významnosti, než láska. Nedočkala jsem se. Asi už jsme natolik rozmazlení, že tato klišé vyžadujeme. A konec filmu mě už vyloženě nebavil. Byl to typický slaďák, který musí mít pravý happyend.

Iluzionista (2006)

Ráda si nechávám vyprávět o příbězích, které nemají reálný podklad a moje hlavička si neumí najít racionální řešení. Dává nám to prostor pro větší fantazii a pocit, že tohle, co víme a známe, není konec. Není to všechno, co dokážeme. I romantický příběh se mi líbil, musím se sobecky pochválit, protože mě celý konec docvakl dřív než šerifovi, nebo co to měl za hodnost. Ale vsadím se, že i vám:) Jinak právě zakončení se mi nelíbilo. Ne samá jeho podstata, ale forma. Nelíbili se mi časté záběry na toho policistu ani způsob, jakým mu to všechno došlo.