Amadeus (1984)

Vydržela jsem naslouchat tomuto příběhu skutečně celé 3 hodiny. A teď se ve mě mísí spousta pocitů. Dokonce i takový, kdy z jednoho pohledu rozumím Salierimu, protože to jsou stečně muka, když v něčem vynikáte a najednou příjde někdo mistrně lepší a nedá se s tím nic dělat. Postava Salieriho byla famózní a dodávala mi pocit hlubokého příběhu. Na začátku děje mi roztržitý, veselý a nekontrolovaný Amadeus přišel zajímavým spestřením, v průběhu a zejména ke konci mi přišlo, že herec už nehraje únavu a problémy, ale že ho to skutečně zmohlo a je na pokraji sil, což se mě příliš nenadchlo. A teď k tomu, co mě celou dobu neskutečně ohromovalo.. a to nadhled a mladost celého toho filmu. Já bych vůbec nečekala, kdybych to nevěděla, že se točilo v roce 1984! Kostýmy, scény a místa jsou dokonale sladěné. Bavilo mě hltat krásné barvy a divadelní jeviště. I když to mělo neskutečné 3 hodiny, tak se sem nevlezli všechny historické skutečnosti, kterými se nechci zabývat, jen zmíním, že se mi skutečně líbilo, že se Forman a scénáristé nenechali unést pouze konspirací o Mozartově otravě, jako vrah byl uvažován právě Salieri. Takhle to nechali na posouzení diváka. Přesně tak, jak je tomu i ve skutečnosti.

Královna ročníku (2007)

To není možný.. já fakt narazím v televizi na každou ptákovinu :D. Moje pravidlo sice zní "Nehodnoť nic, co jsi pořádně neviděla.", ale tady to není třeba ospravedlňovat ;)

Méďové (2001) (seriál)

Každý příběh si pravidelně pouštěl i můj děda s babičkou, takže jsem se kolegiálně jako ta malá vnučka přidala :) ale nebudu vám lhát, bylo to pěkné natočené a komentář trefný.

Zamilovaný Shakespeare (1998)

To byl velký krok vedle od akademie, která to ocenila 7 Oskary! Nejde o to, že by ta zlatá soška znamenala všechno a měla rozhodující slovo o kvalitě filmu, ale komu jinému dát důvěru než studovaným, že? Sama to musím vědět. Mě to za srdce nechytilo. Velice mě to nudilo a otravovalo. Pravdou ale zůstává, že si to své fanoušky našlo a na ničem víc nezáleží.

Takoví normální mimozemšťané (1996) (seriál)

To je dobrý seriál :D nápad světový, herci na jedničku (je zážitek vidět malého Josepha Gordon-Levitta) a sem tam se zjeví i fakt pikantní vtípek.. Rok výroby mi nevadí tolik, jak jsem původně čekala :)

Everwood (2002) (seriál)

Seriál je možná trochu hloupý a povrchní, ale já jsem se na to dívala jako malá hloupá holka. Takže mě ty zamotané mezilidské vztahy přišly zajímavé a napínavé. S odstupem času, kdy to ČT dává opět, mám radost, že to není až tak trapné, jako jiné seriály, které jsem dřív sledovala a milovala a dnes mi tak skvělé nepřipadají. Everwood pro mě zůstane něčím zvláštním.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

"Film z roku 75? Tak to ani náhodou!" Tak nějak jsem se předtím bránila, ale naštěstí jsem překonala povrchní obavy. Musím říct, že jde o dost revoluční a nestárnoucí příběh. Tohle si můžou pustit lidé za 100 let a budou se s hrdinou ztotožňovat a cítit jeho emoce a projev. Musím s nadšením říct, že improvizace jak ze strany Nicholsona tak Formana, dodali jistý punc skutečnosti. Člověk se taky nechová podle jasně vymezených pravidel a očekávání, takže tahle improvizace sem přinesla skutečnost. Ke konci příběhu jsem cítila takovou nenávist k sestře Ratchedové a toužila jsem, aby ji vzal Jack pod krk! Moje poslední slova k filmu směřují ke konci. Byl famózně natočení a zpracovaný. Neměla jsem chuť po tom emocionálním kolotoči vidět, jak prohrává lidskost, spravedlnost a osobnost svůj boj. I když šlo o smutný konec s titulem "ASPOŇ JSEM TO ZKUSIL!" cítila jsem zvláštní pocit lásky, smutku a porozumění...

Kdo přežije - Markézy (2002) (série)

Po Africe mi tahle série nepřišla tak zajímavá.. všichni byli zamilovaní pánbíčkáři (a to nic proti věřícím lidem!). A taky ten, kdo vyhrál mě velmi zklamal. Takový konec jsem nečekala a ani se mi nelíbil, takže tak. Jinak úroveň survivora si to drží, i když mě překvapilo jaké chabé odměny za výzvy se v této řadě odehráli.

Byl jednou jeden film: Přelet nad kukaččím hnízdem (2011) (TV film)

Páni! Tak přesně takhle si představuji dokument o tvorbě filmu. Tolik zajímavostí jsem se dozvěděla. Aktéři filmu nemluvili jen o sobě a o tom, co dělali a jak se při tom cítili, ale mluví o příběhu a o tom, jak k němu, kdo přispěl. A víte, co ještě? Dostala jsem po tomto dokumentu chuť si Přelet skutečně pustit a to je dobrá vizitka kvality ;)

Událost (2010) (seriál)

Zatím jsem viděla pár dílů, co odvysílala cool a nepřišlo mi to vůbec zajímavý. Rozhodně to nebylo zajímavější než Flashforward, který to mělo nepřímo nahradit. Uvidíme, co přinese "rozuzlení" série a jestli to do té doby nevzdám. Zatím to není nic než nuda s hlavním příběhem a občasným přeskakováním do libovolné doby v minulosti, kde sledujeme velice nezajímavé historické události.