Já jsem Harry Potter (2010)

Nevím, co vám nesedí? Vždyť tímhle kouskem Daniel dokázal, jak humornou má duši a navíc je to skvělý komik! Rovněž tím nadobro odpálil sebe a Harry Pottera. Chytré a mě to pobavilo :))

Prosincoví kluci (2007)

Ukápla mi slzička na konci.. Navíc první románek s ženou se jim velmi povedl. Zajímalo by mě, jestli je to tak silný zážitek pro všechny muže?

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Smutné, špatné, dobré a srdcervoucí vzpomínky jsou významnou součástí naší existence, protože nás formují. Já bych nesmazala ani nezměnila žádnou část z mé minulosti, i když tam mám i nějaké tragické vzpomínky, protože jsem si díky tomu utřídila hodnoty svého života, kterých si vážím. Stejně je to i v lásce. Tento krásný film ve mě zanechal spoustu pocitů a krásných myšlenek. Po dlouhé době jsem narazila na film, který mě hluboce inspiroval o pokusil se mi otevřít nové dveře do mé mysli. I když v tomto příběhu jim šlo spíš o to za sebou dveře zavírat. Ohromě na mě zapůsobila harmonie mezi Jimem a Kate. Nevím, kdo z nich toho ve mě zanechal víc a kdo měl krásnější svou vlastní pravdu. Moc se mi líbila dějová linka, dokonce i skákání v čase a realitě bylo velmi přehledné (a to ne jen díky Kateiným vlasům:D).

Sherlock Holmes (2009)

Adaptace slavného Sherlocka Holmese jako vtipného, bojů schopného, patetického a trochu opilého? Proč ne! Skvěle to funguje! Dokonce bych mu věřila i jeho proslulé dedukční a rozpoznávací schopnosti. Watson nezklamal svojí pedantskostí, přesností, inteligencí a schopností dávat Sherlocka do latě. Tak perfektně se doplňovali. Velmi mě přitahovala barva a hloubka celého filmu. Ladit ho do tmavších barev je vždy zárukou úspěchu, ale musí se to umět. Rachel tomu celému dodávala něžnost svojí neotřelou krásou, vůbec se Sherlockovi nedivím, že mu popletla hlavu. Já nemám, co vytknou! Příběh byl smysluplný, napínavý (přesně takhle si představuji nějaké vyšetřování a pátrání) a měl skutečně precizní konec, absolutně hoden tak slavného detektiva.

Zázraky se nedějí (2008)

Je mi skutečně proti srsti tohle americké rádoby "nevinné" přesvědčování o Bohovi a správné víře. Ať má každý svou víru a dá sám na sebe, nemusíme snad chodit s davem do kostela a modlit se přesně ve stejný čas. Jsem na toto téma si velmi háklivá, protože si uvědomuji, že tam mělo jít spíš o otázku nějakého zázraku, což je krásná věc, tomu bych ráda věřila. Je však můj pocit, že tím chtěli přesvědčit víc ateistů, že jen tohle je ta správná cesta? Já mám svou hlavu, s davem zásadně nejdu!

Vřískot 4 (2011)

Čekala jsem trochu víc, ale pozornost si to jednoznačně zaslouží. Začátek příběhu, kdy jsou záběry jako by z "filmu", kde si udělali fakt originální a srandovní po titulkovou scénu, mě dostal. No a potom šlo klasicky o vyvražďovačku bez zbytečného "násilí a mučení", což oceňuji, ale bylo to trochu suchý.. Jednoho z vrahů jsem uhodla, ale celkově mi zápletka vrahů přišla chabá a trochu mě zklamala. A konec mi filmu tomu zase nasadil korunu, kdy jsou všichni nesmrtelní, i když mají několik bodných ran a vrah má opět touhu vraždit i v poslední minutě svého života, což je pasé a trapné klišé.

Lid versus Larry Flynt (1996)

Ač Miloše Formana hluboce obdivuji a uznávám jeho dílo a názory, musím říct, že tohle mě nenadchlo. Už z počátku se mi nelíbil projev Woody H., což je poměrně zásadní věc, a v momentě, kdy se na scéně objevila, už od pohledu sjetá Courtney, bylo zle. Tohle byly jednoznačně velké milníky při tvorbě filmu. Oproti tomu Edward N. byl muž na svém místě. Těšila jsem na chvíle, kdy bude mít projev. V celku mě nezaujala celá tato kauza. Přiznám se, že jsem nikdy o Larrym Flyntovi neslyšela, ačkoliv Hustler znám (i když ne tak podrobně jako pánové). Možná to byl kontroverzní muž a bránil svoje postoje, ale jít holou hlavou proti zdi? Můj odhad mě nezklamal v tom, že jsem se těšila na Přelet a Amadea, ale Larry Flynt mě nechával chladnou (jak ironické, že?). Miloš je pro mě stále největší z umělců. K tématu se hodily nahé ženy a bylo vidět, že Pan režizér to umí udělat s naprostou elegancí a grácií. Ale moje hodnocení je bohužel takové jaké je. Není to průměrný film, ale není to ani vrchol.. nějakách 70%, což je přesně mezi 3 a 4.

Super 8 (2011)

Jak já bych si přála, abych tento film mohla vidět v podobném věku, ve které jsou hlavní dětské postavy. Vsadím se, že by byl dodnes můj zamilovaný.. V podstatě nemám, co vytknout, jen mi na rozum stále běží to ALE.. btw po titulkové záběry z toho dětského filmu jsou snad strašidelnější než hlavní příběh ;)

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Dobrý oddechový film. I když je to opět klišé téma, tak se zde objevily i události, které jsem hned od první vteřiny neočekávala. Skončilo to jako klasický slaďák a mě to nevadí! :) Jen mám pár drobností k Ryanovi... sakryš ty máš krásný tělo! To byl asi jediný film, kdy si ženy mohly užívat krásných křivek. Nahou ženu tady neuvidíte :)

Ženy sobě (2011)

Fuj, já bych ty nechutný američany nejradši přetáhla koštětem po hlavě! To skutečně není zábavné, vhodné ani poučné, aby se v takovém filmu museli ubírat cestou zvratků a nebudu říkat jakých jiných ohavností. To si vážně Amerika neumí představit film, A ROMANTICKÝ, bez fekálií? Ježiš! Za to okamžitě hvězdička dolů a to jsem mírná. No a scéna v letadle měla být směšná nebo spíš děsivá? Já to tipuji na trapas. Další bod dole. Jinak to skutečně nemohu nikomu doporučit! V tomhle filmu jsou jen špatně a negativní emoce.. jako zloba, závist, zášť, agrese ať už pasivní nebo aktivní.. Fuj, takhle ošklivý film ze sebe budu dlouho setřepávat..Dál to nemá cenu komentovat.