Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Animovaný
  • Drama
  • Akční
  • Komedie
  • Horor

Poslední recenze (56)

plakát

Země na scestí (2019) 

Opět neskutečně podhodnocený čínský film. Jak jinak na tomto webu. Za mě je to velmi dobré Sci-fi u kterého jsem se bavil. Mě se třeba líbí na tomto filmu, že Číňané neříkají světu, že oni jsou ti nejlepší, ale jsou to normální lidé a lidé jak víme dělají chyby. Zároveň je ve filmu i takové skryté poselství, že si země a národy mají pomáhat a že jedinec sám nic nezmůže a ať se vám to líbí nebo ne, něco pravdy na tom je. Jinak já osobně jsem velkým odpůrcem CGI počítačových efektu, vyrostl jsem na loutkách a poctivé filmařské práci a dodnes jsem se s tím nesmířil kam se filmový průmysl ubírá. V tomto filmu ale musím uznat, že mě to nějak nevadilo asi proto, že u Sci-fi to člověk lépe příjme. Třeba u Opičího Krále 3 jsem z toho byl až znechucený jak to bylo špatné a všude a vůbec to do toho světa nepatřilo. Závěrem dodávám: Kašlete na zdejší hodnocení! Lidé tady dávají 1 hvězdu či odpad jen z určité pózy. Film je ale úplně v pohodě. Jediné malinké mínus bych měl, že toho Jacky Wu ze svého repertoáru mašiny na zabíjení moc nepředvede, ale tak nejsme v Kung Fu filmu, že:-).

plakát

Operace Rudé moře (2018) 

Ten kdo má rád akční filmy tak s chutí do toho. Vůbec tady neřešte klauny co vykřikují něco o propagandě. Tady řvou a pak si stříkají do trenek u amerických hovadin, které jsou propagandy plné. Tady je propaganda velmi umírněná prakticky jen konec. Čínský filmový kolos se pomalu rozjíždí. Jinak vůbec bych to nesrovnával s Wolf Warrior, protože to byla taková zábavná blbinka, ale tady to Dante má pevně v rukou a hraje na realitu (samozřejmě v rámci filmového průmyslu). Herci jsou výborní i když mě osobně tam možná chyběla nějaká větší hvězda ano Simon Yam jen štěk, bohužel. Ale nakonec to sám Dante vysvětlil, že chtěl ukázat čistý boj bez zbytečných kudrlinek a prosté "řadové" vojáky a kdyby tam hrála nějaká známější hvězda zbytečně by to odvádělo pozornost. Dante sedí v režisérském sedle velmi pevně na nic si nehraje, nepředkládá zbytečné osobní příběhy, které stejně v takto stavěném filmu nejsou potřeba. Tady hraje hlavní prim akce akce a zase akce. Akce na lodi, na náměstí, v poušti, v táboře nepřítele či na letišti s tanky atd.. prostě nátěr, který nemá ve filmovém průmyslu obdoby a Dante to všechno natočil za zlomek peněz. Jaký to rozdíl oproti židákům z USA. Kdo umí ten prostě umí. V Číně to byl hit snad druhý film co nejvíc vydělal. Upřímně se nedivím, tohle je film přesně do kin, bohužel v ČR zemi amerických řiťolezcu to samozřejmě nemůžeme čekat, takže doporučuji pořádnou uhlopříčku a kvalitní domácí repro sestavu a zážitek bude dokonán. Snad jediné co bych filmu dokázal vytknout, je až možná velká nesmrtelnost hlavních hrdinů. Já bych na úmrtnosti přidal, ale tak je to film a tam platí tak trochu vlastní realita a pravidla. Za mě jeden z nejlepších akčních válečných filmu. Přes to prostě vlak nejede. PS: Na tento web jsem se zařekl, že už chodit nebudu, je to tady většinou plné děcek co si přeměřují pindíky, ale když jsem zahlédl, jak začíná hodnocení filmu klesat a to hodně nespravedlivě tak jsem si řekl, že se ještě stavím. Na IMDB je to stejné, tam dávají jednu hvězdičku jen proto, že je to přeci zlá Čína. Takže naposled pro nezaujaté lidi: jděte do toho, nebudete litovat. Propagandy naprosté minimum velmi sympatičtí herci a režisér co ví co dělá. Za mě plný počet.

plakát

Virový faktor (2012) 

Tak Dante to zkouší po americku. The Viral Factor měl údajně rozpočet 25 milionů dolarů což je na Hong Kong docela dost a přiznejme si, je to i vidět. Ono i to cestování něco stojí, navštívíme Jordánsko, Peking, ale i ulice v Kuala Lumpur. Herecké obsazení je špička at' už Danteho dvorní herec Nicholas Tse tak i vycházející hvězda Jay Chou své role zvládají na jedničku. Příběh to je už stokrát ohraná zápletka dvou lidí, stojící proti sobě na druhé straně barikády, tady jenom okořeněná nebezpečným virem. Co se, ale nemůže Dantemu upřít je to, že neustále posouvá své movies dál, tedy co se týče akce a vizualizace. Bohužel s dějem je to už horší. Je to takový slepenec všeho možného (bratři jdou proti sobě, dozvíme se proč se jejich rodiče rozešli, jak přišel otec o nohu atd.). Prostě jako by se nemohl rozhodnou co chce vlastně natočit, akční podívanou a nebo lidské drama. Prostě mi až moc připomněl americkou produkci, kterou jsem právě kvůli takovýmto neduhům přestal více méně sledovat. Ale obyčejného konzumenta film uspokojí, lidi kteří znají starou školu, ovšem ne.

Poslední hodnocení (652)

Problém tří těles (2024) (seriál)

odpad! 14.04.2024

Giri / Haji (2019) (seriál)

18.02.2023

Three-Body (2023) (seriál)

18.02.2023

The Eight Hundred (2020)

20.11.2020

Zajatci robotů (1989)

27.05.2020

Pan deng zhe (2019)

27.05.2020

Arthdalská kronika (2019) (seriál)

27.05.2020

Země na scestí (2019)

26.02.2019

Sekigahara (2017)

21.08.2018

Reklama