• Pohádka

Mlčení Lorny (2008)

síla. minimalistický film s drsným příběhem. v některých místech jsem byl skutečně překvapený, závěr mě ale trochu zklamal...

Comeback (2008) (seriál)

Čtyři hvězdičky kvůli tomu, že 1) se objevil český seriál, na který se dá dívat 2) některé hlášky jsou naprosto super 3) a vůbec!

Juno (2007)

Pro pár jako jsme my to bylo téměř ideální: dost vtipné, romantické, ale nikoliv přeslazené, dobří herci, spousta hlášek a solidní hudba. Dávám palec nahoru - bavil jsem se výborně :)

V Bruggách (2008)

Nevím - mě to nějak nesedlo. Není to ani gangsterka, ani komedie a na cestopisný snímek z Belgie jsem se dívat nechtěl. Nemá to úplně špatnou režii ani scénář, ale "něco" v tom skřípe.

Madagaskar (2005)

Tři hvězdičky jen tak tak - asi za tučňáky. Dá se to zkouknout s jointem a flaškou vína a nemusí vás mrzet, když u toho usnete.

Ďábel nosí Pradu (2006)

I dvě hvězdičky jsou moc - a dávám je jen kvůli dosti stylovému "That's all" Meryl Streep. Jinak to bylo nudné, k neuvěření a s předvídatelným koncem. Má milá to vidí stejně, tak to není tím, že nejsem holka :)

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

docela mi dlouho trvalo, než jsem se k tomu propracoval - a je to ještě lepší, než jsem čekal (a čekal jsem hodně) - díl za dílem zatím baví velice :)

Leon (1994)

vynikající!! trochu jsem váhal, jestli dát plný počet, ale prostě to stálo za to - má to vše, co odlišuje skvělé od dobrého... režie, herci, příběh, humor - těžko hledat slabé místo. doplnil jsem si vzdělání :)

Temný rytíř (2008)

pro mě asi nejlepší filmová variace na comics (schválně nechci říkat "zpracování") - vůbec jsem se nenudil během dvou a půl hodin a s chutí jsem to dokoukal, to samo o sobě už je co říct ;) výborná atmosféra a minimálně nadprůměrné herecké výkony mnoha představitelů - s jokerem jako naprosto TOP postavou! není to na 100%, ale spíš 5 než 4 hvězdičky prostě ano ;)

Svět podle Prota (2001)

osobně jsem si ještě před shlédnutím filmu oblíbl výborný soundtrack. úvodní sekvence má skvělou atmosféru a kevin spacey je můj oblíbený herec - takže bylo jasné, že se to bude vyvíjet dobře :) pět hvězdiček nakonec nedávám proto, že oproti třeba přeletu nad kukaččím hnízdem je zde prostředí psychiatrie trochu moc sluníčkové, doktor televizní a hypnóza prvoplánová... ale to nic nemění na tom, že k-pax patří k velmi nadprůměrným filmům, které nelze než doporučit :)