• Pohádka

Haló, haló! (1982) (seriál)

Prase, pse, hyeno.!!!!!!! Kapitán Gruber a jeho tančík, mokrý celer, letecká přilba, ruční mixér. a "OOOOˇ René" - to je naprosto nepřekonatelné. Kam se hrabou české sitcomy.

Nevěra (2000)

Tichý, krásný, až smutný film. Ale jeden z filmů, který mě opravdu zasáhnul. Proto je jeden z mých nejoblíbenějších; Díky Liv Ullmann.

Hamlet (1996)

Moje srdeční záležitost a začátek fanouškovství díla Kennetha Branagha. Můj začátek zájmu o Shakespeara, anglického divadla, atd. Geniální film. Hlavně ta scéna s Horatiem: "Ani vrabec nespadne ze střechy, aby to nebyla vůle prozřetelnosti.., ...... Být připraven je vše." https://www.youtube.com/watch?v=EHUZ1_cxdyw

Šílenci z Manhattanu (2007) (seriál)

Stylový seriál - jak jinak než do puntíku vypiplaný. Navíc působí jako droga, takže musíte prostě vidět každý další díl. Každá postava tam má své místo, nicméně se všechny charaktery postupem času vyvíjí a to Vás nutí pokračovat s nimi. Dostanou se Vám prostě pod kůži.. Podle mého je to jeden z nejlepších seriálů, jaký kdy byl natočen.

Muži v černém 3 (2012)

Prostě MIB - pár humorných momentů, citových výlevů, pár dobrých hlášek, pár dobrých záběrů. Natažený konec. Ale je rozhodně lepší než dvojka. Ve 3D nám "agent K" zestárl torchu víc než jsme čekali. A chyběl mi tam Frank. Za mě takových 60%.

Sherlock (2010) (seriál)

Dlouho jsem odolávala, Cumberbatch mi není vizulálně sympatický, nicméně nakonec jsem byla přemluvena. A navíc příjemně překvapena. Ačkoli mě trošku mrzí, že nepokračovali v duchu "nevysílaného pilotu", ten mi přišel výborný oproti dalším dílům, ty si zaslouží takových pěkných 85%.

Láska nebeská (2003)

Snad nejlepší novodobý romantický film. Ač nemám filmy tohoto typu příliš v oblibě, tenhle je výjimkou potvrzující pravidlo, že nic se nemá házet do jednoho pytle. Rickman, neeson, Firth opět nezklamali a Hugh Grant příjemně překvapil (a to nemluvím o těch ostatních). Teď nezbývá, něž jen čekat na další "Lásku nebeskou"... a doufám, že to bude brzy :-)

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Rovnou říkám: škoda, že tam byly ty sentimentální vsuvky. Jinak by to byla moc hezká věc, ale i tak jsem se nasmála. Stifler opět nezklamal a jeho "pomsta" byla sladká. Stifler je ovšem paradoxně plus i mínus filmu - jako postava - je nejzábavnější, nejuvěřitelnější a hlavně svůj, ale na druhou stranu pak všichni ostatní působili jenom jako jeho křoví. Ale dost bylo kritiky, od toho tu máme "odborníky, za mě ****.

Náhradnice (2011)

Mohl to být celkem povedený film. Mohl. Pokud by se vynechaly některé postavy a zmatenost děje. Neříkám, že celý film od začátku do konce je hloupý - pro některé věci bych to dokonce chtěla vidět ještě jednou (ale s jiným scénáristou a režisérem). Ale jako celek to moc nefunguje, co Vás udrží při vnímání jsou především Kelly Macdonald a David Tennant, sympatičtí jako vždy. Pokud je nemáte rádi, nestojí to bohužel za Váš čas. Dočkáme se někdy konečně "nové Lásky nebeské"?