Dívka z Osla (2021) (seriál)

Ano, jak tady někdo napsal, fauda to prostě není, ale i tak se nechá říct, že to je zdařilý snímek, a to i přesto že je plný až přehnaně mateřských instinktů. Nicméně je vidět že jak Norové, tak i Izraelci umí tuto tématiku pojmout velmi dobře.

Kolo času (2021) (seriál)

Knihu jsem nečetl, a tak nemohu posoudit, zda je to natočeno aspoň přibližně podle knihy nebo ne. Ale je vidět že Hra o trůny, hobit, a Pán prstenů nasadil laťku fantazy tak vysoko že všechno ostatní je proti tomu slabota. Další fakt je ten že to hodnotí lidé, kteří vlastně ani fantasy nemají rádi. Já ho ovšem miluji, je to přesně to, co mi vyhovuje. Fantasy a sci-fi. Z mého pohledu to není vůbec špatné, beru to z pohledu, člověka, co knihy nečetl, ono to ostatně někdy taky lepší i když ty knihy bývají super. Tento seriál má příběh, možná by mohly být trošku lepší vizuální efekty, a má vše co by fantasy mělo mít. Velkou výhradu mám ohledně výběr herců, dost z nich je totiž velmi nesympatická, to že tam běloch je takřka v menšině je taktéž do očí bijící. Na pět hvězdiček to prostě není, ale i Čtyři jsou velmi dobré. Doufám, že se dočkám i dalších řád, knih je velmi mnoho takže Filmaři mají kde brát inspiraci. A doufejme že ostatní řady dopadnou lépe.

Titan (2021) odpad!

To je hodně divné. To je šílená kravina, která nemá hlavu ani patu. Divná holka, ne příliš hezká dělající naprosto divné věci. Potom co přestala vraždit, se tam vlastně nic neděje. Ani se tam moc nemluví, jen divné záběry na lidi dělající nepochopitelné věci. Zřejmě se jedná o další intelektuální film a mnozí namítnou že jsem ho prostě nepochopil. Ale asi to tak je, prostě moje IQ 130 je na to prostě málo. Pochopit takovýto film zřejmě vyžaduje IQ aspoň 200. Nemyslím si, že autorka má takový IQ, ale rozhodně je určitě blázen. Tento snímek jsem dokoukal až do konce jen proto, že jsem byl natolik zvědav, co z toho vzejde a jak to skončí že jsem si prostě nemohl pomoct. Teď už vím že to byla naprostá a nepochopitelná chyba. Měl jsem to ukončit hned na začátku, anebo ještě líp, vůbec na to nekoukat. Chápejte, je to 108 minut zhmotněné nudy, rozhodně se na to nekoukejte a věřte mým slovům nestojí to za to.

Zaklínač - Série 2 (2021) (série)

Teď asi naseru všechny ty kritiky, co tady píšou. Ano bohužel mají pravdu, oproti knižní předloze je druhá řada ještě více pozměněná než ta první. Chvílemi bych řekl že mě to až mátlo, to ale bylo zapříčiněno právě tím, že jsem čekal něco a přišlo něco jiného. Co na to říct, musím se prostě odpoutat od toho, že jsem četl knihu a raději to hodnotit jako samostatné dílo. No a musím říct že jako samostatné dílo, toto rozhodně vyvázne velmi dobře. Je tam více akce nežli v knize, Ciri je mnohem mocnější nežli v knize. A co se týče potvor, tak tě chytám také mnohem více a je tím pádem na co koukat. A pokud jste někdo četl záměry tvůrkyně, tak sama psala že se přesně podle knihy držet nebude, a co si budeme povídat, kolik filmů a seriálů se drží přesně podle knih. Skoro žádná, ano je to někdy smutné, pač to většinou bývá dost velký průser, ale tohle to není ten případ. Kašlete na to, co tady píšou ti zatvrzelý fandové Zaklínače. Já jsem taky fanda Zaklínače, hrál jsem hry, četl jsem všechny knihy, dvakrát, ale asi nejsem ten správný Fanatik. No možná to bude věkem, přeci jenom nejsem žádný mladý ucho.

Šťastné údolí (2014) (seriál)

Hlavní představitelka, policajtka, co neustále bulí. To není to, na co byste chtěli koukat, navíc když vezmete v potaz, že se jedná jen o průměrnou detektivku. Vzhledem k vysokému hodnocení, jsem od tohoto seriálu čekal mnohem více, což jsem se bohužel nedočkal. Ale i tak se nejedná o úplnou katastrofu, ale podruhé bych se na to nepodíval.

Muž se zaječíma ušima (2020) odpad!

Šílená slátanina, která nemá hlavu ani patu. Herecké výkony jsou slabé, a o nějakém ději nemůže být ani řeč. Bohužel jsem to nevydržela až do konce, to se prostě nedalo.

Kód za miliardu dolarů (2021) (seriál)

Tento seriál je sice plný faktů, ale zároveň tak strašně nudně natočen, že jsem měl co dělat, abych její vůbec dokoukal. Spíše než zábavný seriál, by to měl být dokumentární seriál.

Poslední noc v Soho (2021)

O bože, co to zas bylo. Další film zřejmě zfetovaných autorů. Film je plný halucinací a co je skutečnost a fikce nelze rozeznat. Na tento film jsem se původně těšil, protože tam hraje dvojice hereček (Thomasin McKenzie, Anya Taylor-Joy) které mi tak nějak přirostly k srdci, ale bohužel to to nemění nic na situaci, že film prakticky nemá žádný děj.

Nadace (2021) (seriál)

Autoři třeste se. Isaac Asimov právě vstal z mrtvých, a bude vás trýznit, dokud Vás neusmrtí velmi bolestivou smrtí. A teď vážně, právě jste si totálně posrali kádrový profil. Už na začátku mě bylo jasné že podle první knihy bude velmi těžké něco natočit. Ovšem, vy jste se ani nesnažili držet děje, vy jste to totálně změnili od a až do z. A pokud si myslíte, že vám to divák zapomene. Ujišťuji vás, že ne! Abych tento seriál ohodnotil aspoň trošku pozitivně, musel jsem zapomenout, že jsem knihy četl a co v nich bylo, jinak bych tomu musel dát hodnocení odpad, což v takovýchto případech dělám. Pokud tedy zapomenu děj knihy, tak se z tohoto snímku stává průměrné sci-fi i když s velmi dobrými vizuálními efekty. A popravdě je vidět že jste se po vizuální stránce snažili, to ovšem je ale velmi málo. Doufám, že u dalších dílů už budete brát na zřetel, že existují nějaké knihy a ty mají nějaký děj. V opačném případě nechápu, proč se to jmenuje Nadace. A to jsem se tak těšil :-(

Avanpost (2019)

Velice svérázně natočené sci-fi, mohu říct, že to považuji za jednu z lepších děl, přesto že v době mého hodnocení dosáhl hodnocení pouze 64 %. Svým způsobem je toto téma originální, a právě proto doporučuji všem co mají rádi sci-fi.