Umělec (2011)

Príjemný film, ktorého dejová línia je ale dopredu predpovedateľná.

Sedm samurajů (1954)

Film ktorý ma napriek svojej minutáži nenudil. Keď ho porovnávam s filmom Sedem statočných, určite sa mi páčil viac. Je veľmi citlivo zasadený do prostredia a cítiť z neho spätosť s krajinou .

Norské dřevo (2010)

Na tento film som sa tešil a bol som zvedavý na pokus o prenesenie melancholicko-depresívnej nálady knihy do filmovej podoby. Výsledok je pre mňa sklamaním. Neviem ako film pochopia tí, ktorí nečítali knižnú predlohu. Asi sa v ňom budú ťažko orientovať. Na druhej strane ich film možno viac osloví, pretože ho nebudú mať s čím porovnať.

Občan Havel (2007)

Veľmi zaujímavý dokument, ktorý sa určite oplatí vidieť a ktorého sila je predovšetkým v exkluzivite materiálu, sa snaží ukázať Václava Havla ako občana s jeho silnými aj slabými stránkami.

Vlasy (1979)

Skvelý, pre mňa kultový muzikál.

Austrálie (2008)

Tento film je pre mňa sklamaním. Napriek veľkolepej výprave film ostáva len v polohe žiačika v porovnaní so Spomienkami na Afriku S. Pollacka . Ani herecký výkon N. Kidman ma nepresvedčil a predovšetkým v prvých minútach filmu sa mi jej výrazové prostriedky zdali až príliš podobné tým zo skvelého Moulin Rouge.

Once (2007)

Milý a jednoduchý príbeh s peknou hudbou. Čo viac si možno priať ? Azda len lepšie herecké výkony.

Venkovský učitel (2008)

Pekný film, ktorý sa oplatí vidieť. Azda až na ten nereálny záver.