Noc hrůzy (2011)

Zajímavě zpracovaná upíří story. Poslední dobou se docela bojím upíří tématiky....když si vzpomenu na Twilight, tak mi běhá mráz po zádech, ale tohle je naštěstí jiná liga. Divný týpek Charley se sexy přítelkyní Amy, singl máma a snobský "kouzelník" Vince vs upíří drsňák Jerry a jeho banda. Nechybí ani skvělý scénář, který rozhodně spolu s hudbou tvoří větší část úspěchu. Když přeskočím vleklý začátek, tak bych to nazvala skoro-dokonalým vtipným hororem.

Absolventka (2009)

Slabý humor, slabý nápad, slabé herecké výkony.. Mám pokračovat? Není to film pro mě. Prostě obyčejný film přesně pro poobědové chvilky, kdy se člověkovi přesune více krve z mozku do žaludku pro lepší trávení a on může jen hloupě čumět na hloupý film. Přesně jako dnes já.

Smrtící skály (2004) odpad!

Tomu, kdo to vymyslel, by měli dát zákaz jakékoliv tvorby v oblasti filmu..

Králíkova pomsta (2008)

Velmi nadstandartní králičí úchyl na motýly versus 3.....ehm....cosi, co vypadá jako veverky? Hlavní grafik má asi zvláštní smysl pro vnímání přírody. :) No, každopádně slušné pasti si králík připravil, jen si nejsem jistá, zda-li to bylo pro vevrky poučení nebo spíše buzerace ze strany králíka. Konec tomu ovšem dal korunu, jen tak dál, pošahanej ptáku! Áááá už jen na závěr dodám: perfektní podkladová hudba, jen mi ty závěrečné titulky připadaly okopírované z Madagaskaru.

Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka (2010)

Nerozumím těm nízkým hodnocením. Tento díl byl bezpochyby nejlepším z dosavadních třech příběhů. Zvláště zpracování a grafika. Bylo to až neuvěřitelné, jak věci vypadaly realisticky. Sice se děj trochu lišil od knihy, ale na tom vůbec nesešlo. Uvítala jsem zpestření. Musím pochválit Eustace (Will Poulter) neb tato postava dodala hodně šťávy mezi starýmy postavamy a navíc tak vtipného herce jsem už dlouho neviděla. To obočí dělá divy.. :D

Záměna (2011) (seriál)

Nikdy bych nevěřila, že tyhle teen-filmy budu někdy sledovat a... Voilà! Za 4 dny 9 dílů. Stala jsem se trochu závislou. Není to klasická výměna dvou dívek, ale je to perfektně propletená síť vztahů, problémů, 2 odlišných rodin, ale hlavně komplikací hluché dcery. Vážně jsem se do toho zamilovala, dokonce mě to i nakoplo oprášit znakovou řeč a teď se o5 doučuju (i spolu se seriálem).

Nezvratný osud 5 (2011)

Už z úvodních titulků jsem byla nadšená, protože se málokdy stane, že jsou tak poutavě zpracované a předpovídají trochu děj. Ale z filmu už jsem tak na větvi nebyla. Tak nudné vraždy jsem od FD vůbec nečekala a strašně jsem se těšila, kdy už konečně někdo zemře. V tomhle díle byla snad poprvé propracovaná dějová linie, kdy postavy "normálně žijí" svůj život a jen nesestavují seznamy kdy kdo zemře a čekají, kdy si pro ně smrt přijde. U jediné Olivie jsem si přála, aby to nějak přežila, ale třeba takový nesympatický Isaac si to podle mě zasloužil. ;) Pochválit ale rozhodně musím návaznost na ostatní díly. Hned na začátku kolem busu projížděl náklaďák se dřevem, což byl jasný pozdrav od mé oblíbené 2jky. A konec navazující na 1čku? Paráda! Jen to trochu nevychytali s Willem, kdy tady byl už koroner a ve 2jce pouhý "spalovač mrtvol", ovšem u 1čky si nejsem jistá co dělal.. :)

Hory mají oči 2 (2007)

Přála bych si říct, že tenhle díl byl lepší než jednička, ale bohužel se tak nestane. Z pohledu akce, krve, vražd, končetin, hnusu... a podobně, by to předčilo více krváků, dokonce i humor byl lepší než v prvním díle, ale napětí!! Kam se poděla ta nervy drásající nejistota, kdy divák neví co se stane, kdo odkud vyskočí a je napnutý jak špagát?! To mi zde hodně chybělo a také prostředí. Více než polovina děje někde v dírách ve skalách? Před nedávnem jsem se dívala na Pád do tmy (+2) a tam jsem viděla podzemních chodeb na 2 měsíce dopředu. Z tohoto hlediska jsem docela zklamaná. Jde na tom hodně cítit ruka jiného režiséra, ovšem jiné herecké obsazení mi naprosto vyhovovalo. :)

Právě Peck (2009)

Velmi slabá teen komedie. Nic moc příběh, docela nerealistické a hlavně neatraktivní hlavní herec, takže...