• Fantasy

Sbohem, královno (2012)

Samé o sebe je to vizuálne pekne natočený film, pri ktorom sa mi však strácala schopnosť rozlišovať realitu a sen. _60%

Vogue: Očima módních editorek (2012) (TV film)

Dokument, ktorý si Vogue natočil sám pre seba, teda skôr ako reklamu, sa ukazuje v čo najlepšom svetle, no aj napriek tomu z neho cítiť rivalitu módnych editoriek. No aj tak je najlešia hláška váženej vyslúžilej veteránky-editorky, ktorá má snáď 90, keď jej ukážu nové fotografie na jej počesť zobrazujúce lady Gagu. Z jej úst zaznie jedno odvivné "FUJ!" čo by som však radšej videla, by bol dôkladnejší prierez dejinami Vogue, keďže časopis vznikol už v 19. stroročí a má čo to zažité aj z čias začiatku 20. stor.

Nadějné vyhlídky (2012)

Príbeh podľa knižnej predlohy Charlesa Dickensa bol vo filmovom spracovaní nespojitý, niektoré scény na seba nenaväzovali a tak som ani nevedela, čo sa vlastne stalo. Taktiež by mi blo mimlšie, keby hlavnú úlohu obsadil niekto s inteligentnejším pohľadom, ale Helena Boham Carter zahrala psychadelickú dámu ako vždy na výbornú. Celkový dojem pozerateľné, ale zdĺhavé _50%

Královský víkend (2012)

Koktajúci anglický král v Kráľovej reči bola postava plná dramatického napätia... Koktajúci anglický kráľ v Královskom víkende aj so svojou prúdernou manželkou boli pribrzdení nechápajúci blbečkovia, ktorí zastavili v strede pola a mávajú na amerického traktoristu ako na svojho poddaného. Trochu naivne podaný skutočný príbeh jednej ženy zamilovanej do prezidenta, ktorý sa prelíva s návštevou anglického kráľa v amerike. V podstate ani o jednom, ani o druhom.

Tom Sawyer (2011)

Akčný film pre deti, možno pre tie nebojácne, ale pre dospelého diváka občas trochu zdĺhavé.

Celeste a Jesse navždy (2012)

Už úvodné titulky sľubujú peknú nenásilnú komediálnu drámu. Označila by som ju za taký strednoprúd, ktorý sa odlišuje od primitívnych prvoplánových romantických komédií s Jenifer Aniston. "Keď nemôžes zmeniť situáciu, zmeň seba." ... a o tomto celom ten príbeh je... o páre, ktorý nebol schopný kompromisu... myslím, že vcelku pekný pohľad do duše vzťahu s veľmi dobrou kamerou (farebne aj kompozične) a nenásilným humorom.. _85%

Dávám tomu rok (2013)

Romantická komédia s typickými rysami britskej produkcie, čo je prínosom. Zopár vtipných momentov, príjemne pozerateľné, ale inak nijako výrazne nezaujal. A aby som nezabudla, Simon Baker nieje "typický krásavec" ... kde pregota nechali scenáristi oči...

Máslo (2011)

Originálny námet poňatý satirickým stvárnením ale aj trochu vulgárnym humorom.

Hon na čarodějnice (2011)

Pochmúrnejšie, bojovejšie fantasy pri ktorom som čakala trochu väčšiu koncentráciu čarodejníc.

Thérèse Desqueyroux (2012)

Bezemočný príbeh strnulej a závistlivej ženy v podobe nie práve najlepsie upravenej (ale inak krásnej) Audrey Tatou s výrazom starej korytnačky... nemôžem si pomôcť, ale takto zle ešte nikde vevyzerala, možno to bude aj tým, že z nej nevyžarovala tá energia a charizma, ktorou bežne oplýva. Dej je však ešte zdĺhavejší, pomalý a menej pútavý, ako v príbehoch Jane Austen.