Milá komedie Butter vypráví příběh Laury Picklerové (Jennifer Garnerová), která je tradiční výherkyní soutěže v uměleckém vyřezávání másla. Rozhodne se, že se letošního ročníku nezúčastní, ale nedokáže si představit, že by její rodina neměla titul a začne trénovat. Její největší rivalkou se stává mladá afro-americká adoptovaná dívka Destiny, která je pro tuto disciplínu velice talentovaná. Konkurence je opravdu veliká a Laura se rozhodne pro poněkud drastickou metodu - přemluví svou bývalou lásku k nekalým praktikám, které by jí dopomohly k vítězství. (HBO Europe)

Frajer42

Děj je naprosto katastrofální nuda a herecky teda také žádná sláva. Párkrát se mi pohnuly koutky. Hřmotným smíchem jsem teda ani vzdáleně nepropukl. Zamlouvala se mi Olivia Wilde, které slušelo hrát dokonce i lehkou dívku, i když více ji sluší teda veškeré ostatní role. Sympatický byl i Hugh Jackman, i když motivace jeho účasti je mi záhadou. Celkově vzato se jednalo o naprosto nezajímavý a nezáživný film. Skoro by se až nejednomu chtělo napsat, že je to film o hovně...vlastně tedy o másle. Za pár poloúsměvů nedávám odpad. Viděno v rámci Filmové výzvy. Film mi vybral uživatel fimler. ()

zdenny

Celkem citová vydíračka, ze které si pamatuji především tu malou černošku, která snad, kdyby nikdy neexistoval, by byla Ježíšem Kristem sama. Reálně velice neuvěřitelné. Dalo by se v tom najít určitě dost pozitivních myšlenek. Mně se ale film díky té holčině znechutil natolik, že jsem žádné nehledal. ()

Dreadd

Po delší době zase jedna zajímavá komedie s netradičním námětem, která přináší náhled do života několika naprosto rozdílných charakterů žijících na maloměstě. Navíc dialogy jsou opravdu povedené a některé scény, jako například zápis do soutěže, u něhož byste nic moc nečekali, mě doslova dostal. Olivia Wilde se do role striptérky neskutečně položila, takže je na co se koukat i tam, kde byste to do ní neřekli a zábavný je i Jackmanův idiot Boyd Bolton. Máslu by se dala vytknout určitá nevyváženost mezi dramatickou a komediální polohou (jo, to zní hrozně blbě, ale vážně je tam přechod od smíchu k slzám dost divně provedený, jako kdyby ho tam nikdo nechtěl, ale dneska je to ve filmu povinnost), přičemž ta komediální mu sluší víc a občas vypráví trochu zkratkovitě, ale naštěstí to dohání svým humorem. ()

Aljak

Americký film s maslom v hlavnej úlohe? :) Na prvý pohľad to znie ako riadna stupidita, však? Ale tak bol som zvedavý, a na veľké prekvapenie to bola skvelá komédia - od skromného adoptovaného dievčatka Destiny (Yara Shahidi), cez štetku na bicykli Brooke (Olivia Wilde), až po bezcharakternú Lauru (Jennifer Garner). Hoci sa celý film v podstate točil okolo masla, celé to bolo doplnené množstvom dejových vetvičiek, ktoré dodali filmu ešte väčšiu atraktivitu. Ale aj samotné súťaženie vo vytváraní maslových sôch malo svoje čaro - hlavne ten symbolický význam diel malej Destiny, ktorú sa snažila krutá Laura za každú cenu ponížiť. Ale uznávam, že tento film bol pre mňa veľkým prekvapením (možno aj preto, že samotná hlavná dejová línia znela tak absurdne) a niektoré hlášky fakt stáli za to a úprimne ma rozosmiali. Kto váha, či sa pustiť do tejto maslovej komédie, lebo sa obáva absurdnosti - tak smelo do toho, niet čo stratiť. ()

ScarPoul

Nič invenčné ani natoľko zábavné aby to dokázalo vylúdiť poriadny smiech, alebo sa stať pamätným. Ale kopec hviezd na čele s natvrdnutým Jackmanom a božskou Oliviou Wilde to hravo vytiahnu do roviny priemeru, čo robí s Butter výbornú jednohubku. Ale to je asi všetko. Maslo sa mi znechutilo, aj keď som ho vlastne nikdy nemal až tak rád a Jennifer Garner naozaj s úprimného srdca prajem konečne úlohu, kde nebude hrať tú do kostýmu natiahnutú, utiahnutú a totálne nesympatickú bitch, keď ako žena a herečka má čo ponúknuť. Butter je jednoduchý film, ktorý sa vyžíva v sentimentálnej nálade a posúva ju do takých výšin, až je v určitom momente neznesiteľná. Burrell ako herec totálny zbytočný a černošké dievčatko by mohlo roztomilosť predávať na akomkoľvek radikálnom združený fanatikov, ktorý nevedia čo zo životom a bodla by im nejaká tá nádej. ()

• Scénář byl debutem Jasona Micallefa a zároveň prvním filmem vydaným společností Vandalia Films, kterou vlastní Jennifer Garner. (Cheeker)
  • Olivia Wilde prohlásila, že Brooke je její nejoblíbenější postava, kterou si do té doby zahrála. (Cheeker)
  • Natáčelo se ve městech Bossier City a Shreveport v Louisianě. (Cheeker)