Pán prstenů: Prsteny moci - Na moři (2022) (epizoda)

Jako černá tlustá trpaslice? Pochopí někdo z těch blbečků, že kdo žije ve skále, kam slunce nesvítí bude spíše absolutně bílý, až průhledný. Maximálně špinavý. Hobiti jsou trapní a ještě trapnější. Na jednu stranu nemůžou jít ani do vedlejší vesnice, a pak mezi nima další černý Hobit? jak se tam dostal? nebo Jako podle nové gender ideologie se černoch rodí dvěma bělochům? A k ději, linka na moři zatím absolutně zbytečná. Co ta osoba co spadla? nějaká zbytečná dějová linka?

Pán prstenů: Prsteny moci - Stín minulosti (2022) (epizoda)

Jako snažil jsem se trošku odprostit od té gender rasový rádoby vyváženosti. Ale to se fakt nedá. Twl černý Elf? jako proč? Ve vesnici nemaj rádi Elfy a cizince a ona si udělá s cizincem dítě s asijskými rysy aby to bylo vyvážené? jako really. Nikdo z postav mně nepřirostl k srdci. Nemá to žádný příběh a napětí.

Westworld - The Choice (2022) (série)

Velké zklamání. Řekl bych, že někdo hodně lituje předešlých serií, že nezůstal u tématu parku a "Westroworldu". I přes velkou snahu navázat, to už prostě nefunguje. Je to jen laciná vykrádačka sebe sama a podobných příběhů. Ani nevim jaké postavě mam fandit, která je skutečná, která se může oživit a na ničem vlastně už nezáleží je to takový balast se starými postavami...

Hledá se Nemo (2003)

Mám rád filmy v orginálním znění. Tady jsem udělal vyjímku. Ten dabing a hlavně překlad je perfektní. Příběh je určitě zajímavý. Jen si nejsem jistý záměry scénáře. Žralok vegetarián je na jednu stranu vtipný, ale na druhou je totální nesmysl říkat dětem, že žralok se rozhodl nejíst rybičky. Nevím, proč nemohl mít Nemo obě ploutve zdravé, proč ukazovat postižení, defekt jako přednost? Většina je přece normální. Těch nelogik, zjednodušení je tam ale více. Odpady mají sítka a filtry a vedou do moře, ale skrz čističku. Animace po 20 letech už trochu ztrácí na lesku, co se týče hladiny vody, odlesků apod. Ale animace a mimika rybiček je zatím nepřekonatelná, dát výraz rybě bez výrazu je geniální nápad.

Třináct životů (2022)

Perfektní. Delší stopáž nevadí, člověk se nenudí.  Snímek asi neocení Pepíci co se nikdy nepotápěli s přístrojem. Pro ty z nás co ví o čem to je, je to mrazivě děsivé a reálné. Perfektně zobrazena oblast, krajina a komplexnost jeskynního systému. Natočit jeskynní potápění, bublinky, zmatek, ztrátu orientace to je velká výzba. Je velké umění udělat film poutavě. u kterého každý zná konec.

Simpsonovi - Píseň chudoby (2022) (epizoda)

Po delší době mě bavilo. Reakce na akutální problémy a vtipné. Nemam rád ty zpívané rádoby muzikálové části. Otázka zda OnlyFans není už trochu přes čáru.

Simpsonovi - Značkový Bart (2022) (epizoda)

Bavil jsem se. Dobrý děj, zábavné a vtipné. Jenom to kazí poučující styl nekupujte neznačkové, protože se rozpadnou. To není pravda a zrovna od FOXu bych nečekal. V  prvotních epizodách by si právě ze značkových dělali srandu.

Volavka (2022) (seriál)

Začátek naprosto perfektní. Poté už bohužel tušíte co se stane a začne to být nuda. Skvělý herecký výkon Paul Walter Hauser bohužel nestačí a  neutáhne zbytečně natažený děj. Mohl to být super film. Na seriál je to krátké a nudné. skvělá recenze: Tuxedo

Predátor: Kořist (2022)

Jak tohle někdo může srovnávat s jedničkou? Snaha o genderovou vyváženost prostě nefunguje. Prostě NE, opravdu v 18.století nebyli emancipované indiánky. Fakt ne. Kamera jak z dokumentu o Amerických pláních. Nuda. Plné nelogických, nehistorických momentů. Jako ukažte mně kytku co sníží teplotu těla tam aby nebylo vidět na IR (termovizi?) Ještě tam nutí rasovou vyváženost jak je běloch zlý a indiáni jsou hrozně hodní, ale to nefunguje. Animace medvěda hrozná, to měli radaději pozvat pana Chaloupka a medvídě. Predátor povedený, zbraně super. Na pasti reaguje pastí. To jediné oceńuji.

Stranger Things - Season 4 (2022) (série)

Budu dělat, že "Ruská linka" neexistuje a že to byl jen ulet (přetočte si ji), snad se objeví "directors cut" kde ji někdo zcela vymaže. To není ani vtipné, ani zábavné a nedává to vůbec smysl. Jinak to je zábavné a návykové. Scénáře je relativně promyšlený, není provoplánovitý s trapnými zápletkami. Skvělá hudba. Perfektní postavy.