Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Hledala jsem vhodný výraz či slovo a asi našla : film byl strhující a doslova mne semlel. Druhý den jsem donutila celou rodinu dívat se na film společně (včetně mé dcery, která válečné filmy odmítá ze zásady). Na všechny zapůsobil svou lidskostí, nesmyslností války a hrdinstvím toho hubeného chlapíka, který zachránil tolik životů. Prostě PECKA

Hovory s TGM (2018)

Divadelní drama pro dva herce ve filmu - to mně ohromně bavilo a stále baví. Sledovat tyto giganty, kterak vedou dialog o lásce, válce, politice o psaní je prostě lahůdka. Každý z nich má svůj názor a někdy i odlišný. Daleko podstatnější je, že každý z nich umí zároveň naslouchat tomu druhému. Miluji Karla Čapka , vážím si TGM. Martin Huba a Jan Budař byla šťastná volba Jakuba Červenky. Viděno už po čtvrté, vždy zachytím něco nového, ať už jde o myšlenku či gesto. Zvyšuji na plný počet. Mimochodem Hovory jsem četla, ale nevím jak by to tam všechno chudák Pavel Kosatík měl do 80 min. vecpat.

Aimee a Jaguár (1999)

Ufff za mne vše napsala blackrain, Není co dodat jen , ten film stojí určitě za zhlédnutí a to ze dvou důvodů. Za prvé jde o skutečný příběh. Za druhé film vznikl v době kdy ještě nebyla povinnost, že se musí v každém filmu objevit homosexuál nebo lesbička.

Dva papežové (2019)

Upřímně řečeno, nejsem žádný vyznavač ,,černoprdelníků" a nevyhledávám filmy s touto tématikou. Nalákal mě Anthony, kterého mám ráda a málokdy mě zklamal. Dobře jsem udělala, výborně vystavěný film ve všech ohledech, Ani na chvilku jsem se nenudila. Krásná a divoká Argentina, Řím a Vatikán. Ukázka toho, že i papež je pouze člověk, který dělá chyby, čučí na blbosti v TV a chodí na záchod. Z větší části životopis Benedikta XVI, ochucený skvělými hereckými výkony. Precizně vystavěnými dialogy mezi muži s tak rozdílnými názory na poslání a chování církve a jejich představitelů. Opravdu pěkný film, ale to neznamená, že se změní můj despekt vůči církvi.

Kominského metoda (2018) (seriál)

Pro mne skvělý seriál, svižný, vtipný a zároveň dojemný. Už se těším na 3 řadu.

Bourneovo ultimátum (2007)

BOURNE nesmrtelný akční hrdina, který vždy přechytračí všechny tajné a zabijácké organizace. Dělá vše způsobem, který mi bere dech, po celou dobu mu fandím, všechno mu baštím i s navijákem a 115 minut ho miluju.

Agent bez minulosti (2002)

Bourne nesmrtelný akční hrdina, který vždy přechytračí všechny tajné a zabijácké organizace. Dělá vše způsobem, který mi bere dech, po celou dobu mu fandím, všechno mu baštím i s navijákem a 119 minut ho miluju.

Hodiny (2002)

Film je citlivým a precizním vyprávěním o neuchopitelné touze po štěstí všech tří hrdinek, které nejsou spokojené s tím jak doposud žily. Výkony představitelek jsou svojí přesvědčivostí vzácně vyrovnané a příběhy, které vypráví a odehrávají se v různých časových rovinách se překvapivě vzájemně prolínají. Skvělý film.