Ztracený ostrov (2009)

Vcelku zábavný horor, který sice nepřináší nic nového pod sluncem, ale je zde pěkný ostrov, velice slušně udělané příšerky a dobře hrající hlavní hrdinka, která prakticky táhne poslední třetinu filmu. Pro mě film, který příjemně překvapil.

Apoštol (2008) (seriál)

Tenhle seriál mě vcelku zaujal. I když v prvních dílech měl pomalejší rozjezd, tak postupně jsem se na další pokračování těšil čím dál tím víc. Není zde sice žádná velká akce, ale zaujala mě taková syrovost celého příběhu. Není zde zřejmé, kdo je tu vlastně hodný a kdo zlý, rusové i němci se chovají prakticky stejně a například mučení ruského komisaře jeho kolegou je dost zajímavé. Hodnocení z mé strany je možná přehnaně kladné, ale jedná se o seriál, který je prostě jiný než ostatní a mně se líbil.

Appaloosa (2008)

Průměrný western s velice dobrým hereckým obsazením. První třetina filmu je slušná, ale čím víc se blíží závěr, tím mně děj připadá slabší. Většinou se tu pouze mluví a o nějaké akci se tu moc mluvit nedá. Pokud jde o herecké obsazení, Harris s Mortensenem si svoje odehráli, ale obtloustlá Zellweger a její grimasy mně velice brzy lezly krkem. Takže celkově žádný propadák, ale pouze průměr.

Austrálie (2008)

Výborný film, který má od všeho trochu. A že je příliš dlouhý a chvílemi trochu kýčovitý, mně tedy opravdu vůbec nevadilo. Za poslední dobu nejlepší co jsem viděl.

Bitva o Passchendaele (2008)

Pro mě ani ne průměrný film, s absolutně nudnou první hodinou a obstojným zbytkem. Jak už tu někdo napsal, taky já jsem měl problém film dokoukat a jediné co mě na něm zaujalo, byla závěrečná válečná scéna, což je na tak dlouhý film zatraceně málo.

Boogeyman 3 (2008)

Třetí díl Boogeymana, který je na podobné úrovni jako předchozí dva. Je to průměrný horor, který je určený zejména fanouškům tohoto filmového žánru a dle mého názoru je vcelku slušně natočený.

Cash (2008)

Těšil jsem se na kriminálku s Renem a dostal jsem NUDU. O tom, že by se jednalo o krimi nebo thriler, si můžete nechat jenom zdát, nemá to žádnou originální zápletku, nemá to vlastně nic. Abych se přiznal, tak už si vlastně ani pořádně nepamatuju o čem to vlastně bylo. Jenom proto, že tam byl chvíli i Reno, tak dám 2 hvězdy, i když ani ten to nijak extra nespasil.

Cestující (2008)

Do půlky filmu jsem přemýšlel zda je to drama nebo thriler a nakonec to asi má být od všeho trochu /mimo hororu, který je u filmu uveden/. Jinak první hodinu se toho moc neděje, jenom se dobře dívá na Anne Hathaway, pak se děj přece jenom rozběhne a dočkáme se "překvapivého" závěru, který většina z nás nejspíš čekala. Takže nakonec u mě za 3 hvězdy, ale jenom o prsa.

Čivava z Beverly Hills (2008)

Komedie, která je určená hlavně pro mladší generaci, ale i přes to jsem se u filmu slušně bavil a párkrát i dost zasmál. Zvířecí hrdinové jsou vcelku sympatičtí /viz krysa a leguán/ a pokud od filmu nebudete čekat nějaká moudra, tak máte šanci se bavit taky.

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Zklamaný nejsem, ale přece jenom jsem čekal o trochu víc. Občas mně štvaly dialogy, kdy se neustále dokola mlelo o tom, jak se všichni změníme a pokud jde o postavu syna hlavní hrdinky, tak musím souhlasit s ostatními, že na toho jsem byl již v polovině filmu zcela alergický. Jinak pokud jde o Keanu Reevese a Jennifer Connellyovou, tak ti zcela určitě patřili k tomu nejlepšímu v celém filmu, trochu mě naopak zklamala role Kathy Bates. Jinak si ale myslím, že film není zpracovaný špatně a při jeho sledování jsem se dost bavil.