Aaron Stone (2009) (seriál)

Nepuberťák toto asi hodnotiť nevie, ale 2 plusy seriál má - klaďas bojuje a víťazí nie sám pre seba, a samotného klaďasa.

Absolvent (1967)

Mimozemšťanom rozumiem viac.

Adamova jablka (2005)

Ono je to všetko veľmi relatívne.Keď si predstavím, čo všetko sa vo svete deje, čoho všetkého / zďaleka nie len dobrého / sú ľudia schopní, zrazu sa mi tento film nezdá až tak prekvapujúci, či absurdný, ako sa zo začiatku javil.Určite však na mňa zapôsobil, a to hlavne smutne.Tým, že aj tá obrovská viera v dobro bola vlastne reakciou na to drsné a zlé.Tým, že život je sám o sebe tragikomédia.Ak si prispôsobíme realitu, zvládame to."Cause we´re living in a world of fools...."

Albert Nobbs (2011)

Po druhom pozretí musím pridať hviezdičku, pretože nie len baby, ale i chlapi si to skrátka za to, čo predviedli, zaslúžia. Celková decentnosť a jemnosť, akou film pôsobil, je dnes vzácna a pre mňa nie nudná, čo už o samotnom príbehu neplatí.Škoda, že sme nepozerali "Huberta" , stavím sa, že emócií i hviezd by sa dostavilo oveľa viac.

Alenka v říši divů (2010)

Základná otázka podľa mňa znie - pre koho bol film natočený?Pre deti je málo zábavný a postavy sú príliš divné,dospelák ocení vizuálno-hudobnú stránku,ale vadí mu málo originality a poézie.Nájde sa ale i divák,ktorého Alicina cesta nenudí,užije si i nedokonalé dialógy skrývajúce dokonalé myšlienky.Ja.

Alfa a Omega (2010)

Dezorientované viac než vlci mimo domov, a to vo všetkých smeroch.Deti však boli spokojné aj s vtípkami,aj s vlčími "účesmi" a určite aj so záverom.My, dospeláci, radšej rýchlo zabudneme na dosť čudnú rozprávku.Či zase som čudná ja, keď nepotrebujem v detskom filme vidieť zvieratká spievať a hrať golf, a už vôbec nie počuť slová ako cikať a rozmnožovať sa?

Americké psycho (2000)

Nesúhlasím s označením "čierna komédia", na to tam bolo príliš veľa násilia a sexu.Napriek tomu, že neznášam useknuté akékoľvek časti akéhokoľvek tela, že neznášam snobov, drogy, chladné byty a bankomaty, nemohla som sa odtrhnúť od obrazovky.Ako toto mohla natočiť žena?Pretože Patrick / a som si istá,že i CB,pretože štúdio chcelo Lea di Capria a ona si presadila svojho favorita/ ju fascinoval ako mnohých ďaľších, a nechce, aby jemu podobní žili medzi nami.P.S.Bale má doma motorovú pílu,ale nevlastní žiadne vizitky.

Amorův úlet (2006)

Po chvíli sledovania ma napadlo-toto sa malo volať Bláznivá, hlúpa láska.Nenašla sa tu jediná postava, ktorá by sa nesprávala bláznivo alebo hlúpo.A preto celkom nerozumiem tomu, že nakoniec film nebol ani hlúpy,ale ani dostatočne bláznivý a rehotavý, čo vlastne mal.Prevládla romantika, avšak priemerná.Jednoducho mi chýbal vtipný Amor.

Anastázie (1986) (TV film)

Priemerný televízny film, ktorý si zvolil romantický pohľad na osud hlavnej hrdinky. Asi je to dobre - pretože divák sa práve ako ona netúži prplať v tragických spomienkach.Chcelo to však predsa len viac napätia a dramatičnosti, obsadiť veľké hviezdy k úspechu nestačí,hoci tie určite nesklamali.

Ano, šéfe! (2009) (pořad)

Videla som veľa častí,ale každú maximálne 10 minút.Ano, je to sranda, ano, je to návod ako sa poučiť a zlepšiť.Ale nikdy sa mi nemôže páčiť vulgárny a namyslený podriadený, o šéfovi nehovoriac. Som si vedomá i toho, že na jeho polepšenie čakám márne, veď väčšina dnes žere záporákov a aj to, čo jeden z nich kritizuje.