• Rodinný
  • Romantický

Tajemství (2006)

Ač to zní jako jedna myšlenka, je to naprostý mix všeho možného. Nacházím tam moudra různých filosofií a náboženství. Místy můžu říct - ano tak to je (je to zajedno s Biblí - Božím slovem) a místy mi bylo opravdu až fyzicky na zvracení. Navíc si i místy odporovali, což mě dost mátlo... Takže ač s mnohým mohu souhlasit, tak s mnohým, ač ve filmu vedlejším, tak pro mne právě podstatným, souhlasit nemůžu, proto dávám nízké hodnocení. Navíc přidávám pár Biblických veršů, z nichž některé film potvrzují, některé doplňují a některé vyvracejí údaje z filmu. - - - - 1. Janova 5:4 - A to vítězství, které přemohlo svět, je naše víra. Galatským 6:7-8 - Neklamte se, Bohu se nikdo nebude posmívat. Co člověk zaseje, to také sklidí. Kdo zasévá pro své sobectví, sklidí zánik, kdo však zasévá pro Ducha, sklidí život věčný. Kdo není pod Boží milostí, platí pro něj Exodus 21:24-25 - Oko za oko, zub za zub, ruku za ruku, nohu za nohu, spáleninu za spáleninu, modřinu za modřinu, jizvu za jizvu. Matouš 9:29 - Tu se dotkl jejich očí a řekl: "Podle vaší víry se vám staň." A otevřely se jim oči. Matouš 15:28 - Tu jí Ježíš řekl: "Ženo, tvá víra je veliká; staň se ti tak, jak chceš." A od té hodiny byla její dcera zdráva. Matouš 17:20 - Amen, pravím vám, budete-li mít víru jako zrnko hořčice, řeknete této hoře: 'Přejdi odtud tam', a přejde; a nic vám nebude nemožné. (Ježíš) 1. Timoteovi 6:17 - Těm, kteří jsou bohatí v tomto věku, přikazuj, ať nejsou pyšní a nedoufají v nejisté bohatství, nýbrž v Boha, který nás štědře opatřuje vším, co potřebujeme; (ap. Pavel) Jakub 4:6-7 - 'Bůh se staví proti pyšným, ale pokorným dává milost.' Podřiďte se tedy Bohu. Vzepřete se ďáblu a uteče od vás, přibližte se k Bohu a přiblíží se k vám. Matouš 6:33-34 - Hledejte především Boží království a spravedlnost, a všechno ostatní vám bude přidáno. Nedělejte si tedy starosti o zítřek; zítřek bude mít své starosti. Každý den má dost na svém trápení. Filipským 4:6-7 - Netrapte se žádnou starostí, ale v každé modlitbě a prosbě děkujte a předkládejte své žádosti Bohu. A pokoj Boží, převyšující každé pomyšlení, bude střežit vaše srdce i mysl v Kristu Ježíši. 1. Tessalonickým 5:18 - Za všech okolností děkujte, neboť to je vůle Boží v Kristu Ježíši pro vás. Kazatel 5:9 - Kdo miluje peníze, peněz se nenasytí, kdo miluje hojnost, nemá nikdy dosti. 1. Timoteovi 6:10 Kořenem všeho toho zla je láska k penězům. Jan 3:16 - Neboť Bůh tak miloval svět, že dal svého jediného Syna, aby žádný, kdo v něho věří, nezahynul, ale měl život věčný. Jan 8:12 - "Já jsem světlo světa; kdo mě následuje, nebude chodit ve tmě, ale bude mít světlo života." (Ježíš) Římanům 12:2 - Nenechte se formovat tímto světem - raději se nechte proměňovat obnovou své mysli, abyste dokázali poznat, co je Boží vůle - co je dobré, náležité a dokonalé.

Tajemství pohlaví (2006) (seriál)

1.díl : týjo, taky bych chtěl být v testovací skupině. Jednak by mě to bavilo a taky bych rád věděl víc o sobě... ___ 2.díl : toto téma už bylo základem bezpočtu komedií. Líbilo se mi ale férové přiznání, že tohle holt opravdu nejde. ___ 3.díl mi přišel nejslabší. Zajímavý, ale nejslabší. Možná i proto, že měli na takovýhle výzkum podle mého příliš málo "vzorků"

Tajemství Severní Koreje (2018) (TV film)

Nehodnotím situaci v koreji, ale tento rádobydokument skládající se z hovorů lidí uvnitř a vně. Lidé uvnitř mohou za takovýto hovor i přijít o život, to ano. A pro lidi vně má nepopsatelnou hodnotu. Ale dokument seskládaný jen z takových útržků nemá moc valnou cenu pro diváka...

Tajemství staré bambitky (2011) (TV film)

Průměrná pohádka s dřevěným Klusem, přidávám však hvězdičky za pohádku s vtipem, bez čar a kouzel a kdovíjakých příšer - toho si cením hodně! A taky za to, že nemám problém se k této pohádce vracet znovu a znovu.

Tajemství šestého smyslu (2019) (TV film)

Děkuji, nevěděl jsem. Ale dává to smysl. (nalezeno na youtube s českým dabingem)

Tajné služby a 11. září (2009) (TV film)

Takže co jsme se tu dozvěděli? Že americká NSA v podstatě odposlouchává celý svět - zřejmě včetně mě. Ale vlastně kdoví proč, když podstatné informace stejně nedodává příslušným orgánům. A hádám, že bedlivě sleduje i každého, kdo viděl tento dokument, protože ten odhalil spoustu "utajovaných informací", které teď může každý divák zneužít k teroristickým útokům. A až vypukne celosvětová vláda, díky tomuto se už před nikým neschováme, pokud nebudeme dodržovat nová nařízení...

Tajný projekt: Voda (2009) (TV film)

Bez ohledu na to, že v době psaní tohoto komentáře probíhá ruská invaze na Ukrajinu musím říct, že ruské vědce jsem vždy bral s rezervou, protože mají jaxi všechny objevy převratnější ale zároveň nevysvětlitelné... Všechno obvykle spojené s vesmírnými silami... Což je ale duchařina, která -musím souhlasit- funguje. Ale rozhodně to není nic k vychloubání.

Tajný svět zlata (2013) (TV film)

Kořenem všeho toho zla je láska k penězům. (Bible, 1.Tim 6,10) Mamon ovládá lidstvo od nepaměti. A způsob, jak si nejvíc nahrabat je nejspíš obchodovat s něčím, co vůbec nemám. Dokud na to nikdo nepřijde... PS: akorát ten počáteční kec o rozprsknutém zlatu si mohli odpustit, to bylo opravdu zbytečné a nadbytečné.

Tajný život jezer (2015) (seriál)

Krásné záběry + pár zajímavostí = děkuji