raiN[ratm]

student

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 20.11.2020  22:20
    Sviňa (2020)

Tak veľa chceli povedať autori divákovi, že sa v tom skratkovitom rozprávaní vytratilo napätie. Menej je niekedy viac.

• 10.11.2020  00:01

Bolestivá minutáž.

• 3.1.2015  13:10

Mimoriadne vtipná a originálna komédia. Kvitujem korektný prístup tvorcov, keď dostali rovnomerne naložené všetky rasy a náboženstvá :))

• 29.1.2013  13:48

Vysoko nadhodnotený film .... niečo tak nudné, hlúpe a bez štipky logiky som už dávno nevidel.

• 1.8.2012  09:36
    Bez kalhot (2012)

V komediálnej rovine ma tento film milo prekvapil, najmä prvá polovica filmu. Dramatická zložka nefunguje až tak ideálne, napriek tomu slabšie 4*.

• 28.7.2012  12:10

Taká štýlová prázdnota. Presne ako hlavný hrdina.

• 28.2.2012  00:56

Nie je nič krajšie, ako keď sú kvalitne natočené takéto oddychové "think positive" filmy. "Vstal zlou nohou z postele."

• 27.2.2012  12:17
    Kličko (2011)

Nuž, bratia Kličkovci sú 90% úspechu tohto dokumentu. Rovnakou mierou sa o to zaslúžili netuctové životopisy tejto dvojice, plné úspechov (úspešní športovci z východnej časti Európy, boxeri s vysokoškolskými titulmi etc.), ktoré sú priam predurčené ako námet na dokument, ale aj bratia samotní (skutočné osobnosti, po bližšom spoznaní sympaťáci a správaním veľkí džentlmeni). Správnym namixovaním záznamov z najdôležitejších zápasov ich kariér s pozadím ich športového, ale i rodinného života, zaujme tento dokument aj človeka, ktorý sa o box nezaujíma a doteraz mu priezvisko Kličko nehovorilo vôbec nič. Lamon Brewster: "Box je brutálny šport. ... Ak nemáte vo svojom živote nič - prácu, rodinu, peniaze, žiadnu šancu, potom môžete boxovať. Preto nerozumiem, prečo sa Kličkovci stali boxermi. Mali toľko iných možností. Celý svet im bol otvorený, sú inteligentní a vzdelaní, mohli sa stať doktormi alebo právnikmi."

• 13.1.2012  23:41
    Božský (2008)

Film fascinujúci tak ako Taliansko samotné. Formálne na najvyššej úrovni, no vďaka minimálnym znalostiam talianskej politickej scény z rokov minulých je pre mňa Il Divo fascinujúci životopisný film, ktorý nedokážem na teraz oceniť tak, ako by si zaslúžil (a nie som určite jediný). Napriek pomerne krátkemu obdobiu z jeho politického života, ktoré bolo zachytené, i veľmi konkrétnej časti jeho života, ktorou sa zaoberá, dá sa ale z filmu dozvedieť o Andreottim veľa. Nie len o ňom. A stojí to za to. "(Kňaz) Montanelli hovoril: De Gasperini a Andreotti chodili spolu na omše a všetci si mysleli, že robia to isté. Ale nebolo to tak. V kostole De Gasperini hovoril s Bohom, Andreotti s kňazom. ... (Andreotti) Kňazi môžu voliť, Boh nie."

• 9.12.2011  00:23
    Warrior (2011)

Bojový film napumpovaný emóciami. Preniesť celoživotnú nasratosť do ringu v takejto podobe, spraviť film v takom tempe s tak neskutočne strhujúcim záverom .. klobúk dole. Chcel som spolu s nimi kričať, mal som hrču v hrdle, mal som slzy na kraji. Mixed Movie Arts. Bez nadsadenia.

• 3.12.2011  18:03
    Dvanáct (2007)

Poetika, vtip, skvelé napasovanie na ruské problémy a mentalitu, veľký herecký koncert dotvorený podmanivou hudbou ale i zbytočne dlhá stopáž a nuda, ktorá k tomuto typu remakov občas nevyhnutne patrí. Je to také .. ruské .. so svojimi pre aj proti. Je výrazne odlišný od originálu, preto nie je namieste porovnávať to s 12 Angry Men. Nie je ani lepší, ani horší. Je iný.

• 9.10.2011  21:37

Elitná uspávanka.

• 4.10.2011  01:08
    Oko bere (2008)

Dobre natočené. Ale dalo sa aj lepšie. Pobavilo ale neohúrilo. Duchaplné hodnotenie, ja viem. Presne ako film.

• 28.6.2011  17:59

Kill The Irishman má štýl a retro look ako sa patrí. Chýba mu však napätie a pestrosť. Sledovať polovicu filmu kde komu vybuchne auto, to si môžem radšej zahrať GTA.

• 3.5.2011  21:35

Veľký posun vpred oproti prvému dielu. A to aj napriek tomu, že ubudlo akcie na úkor navrstvenosti príbehu, ktorý tento raz komplexne vyobrazuje celý systém a jeho na oko zložité fungovanie (v praxi je ale všetko aj tak podriadené peniazom a moci a to v akejkoľvek podobe a hocikým), a kde sa režisér nevyhol viacerým chybám. TdE2 mohol byť ešte lepším filmom, osobne však verím, že Paldiha ešte divákom neodkryl všetky svoje karty.

• 15.4.2011  22:21

Pre tento film platí, viac ako pre ktorýkoľvek iný, že v jednoduchosti je krása. Neskutočne očarujúce.

• 16.3.2011  14:18
    Dr. Ludsky (TV seriál) (2011)

Dr. Ludsky pláva na módnej vlne a prvých pár častiach sa drží veľmi solídne nad vodou. Významnú rolu v tom hrá najmä Maštalír, ktorému postava (na pohľad) egocentrického, cynického a neustále ironického doktora sadla. V širšom ponímaní tento seriál originalitou práve neprekypuje, no na slovenské pomery je to zaujímavý počin.

• 21.2.2011  23:37
    Yes Man (2008)

Ústredná dvojica je viac ako úžasná. Ideálny film na pozeranie po náročnom dni.

• 17.2.2011  13:54

Zombie nezombie, polhodinka naviac v tomto prípade by vôbec neškodila. Veľká škoda, že Romero nešiel viac do hĺbky a nevyťažil zo skvelého nápadu maximum. Každopádne aj v tejto podobe s mnohými chybami a béčkovým vzhľadom dokáže Land of Dead vtiahnuť diváka do seba ako máloktorý film v dnešnej dobe, nehovoriac o hororoch.

• 15.2.2011  03:07

Ako drvivá väčšina vojnových filmov z balkánskeho konfliktu nesie aj tento vznešené posolstvo. Pri dobových záberoch vám naskočí husia koža a vďaka nehercom či prostrediu, v ktorom sa film natáčal, máte autentický zážitok. Napriek tomu, s výnimkou úvodu a záverečnej scény, neupúta ničím výnimočným (aj keď to môže znieť trošku cynicky). Priveľmi je cítiť, že to netočil "domáci" režisér.

• 15.2.2011  02:24
    Podivní (2010)

Podivní majú väčšinu plusov aj mínusov žánrových kolegov. Rozdielom, ktorý ich u mňa "hádže" do nadpriemeru, je navodená atmosféra a pocit, keď máte záujem vedieť, čo bude nasledovať, a to bez znechutenia z použitých klišé a s minimom nudných pasáží. Chcelo by to lepšie vystupňovať záver, napriek tomu solídne 4*.

• 4.2.2011  12:10

Samotný "revenge" je do veľkej miery nudným exhibicionistickým kúskom, kedy len sledujete rôzne variácie pomsty, ktoré majú za sprievodu parafrázovania násilníkov hlavnou hrdinkou pôsobiť symbolicky a možno aj vtipne. Ak film graduje v prvej polovici, niečo nie je ok.

• 3.2.2011  00:53

Ak bol tento film agitáciou, tak potom jedine agitáciou na zdravý rozum. Aj keď, každý v ňom asi vidí to, čo chce.

• 31.1.2011  22:16

Adrenalínová, vizuálne veľmi pôsobivá jazda. Tep mi zo začiatku pozvoľna stúpal, aby posledných 30 minút prekročil povolenú rýchlosť a dostal sa na maximum. Naviac D. Washington opäť raz pôsobí ako správny chlapík na správnom mieste, ktorý vie čo robí.

• 29.1.2011  19:03
    Syriana (2005)

Našlapaná politická dráma, zo začiatku roztrieštená možno viac, ako by si divák želal, no postupne si zložíte obraz o celom fungovaní petrobiznisu. A v tom momente je realistickejšia, ako by si pre zmenu niektorí politici a chlapci z biznisu želali. A to je Gaghan ešte zhovievavý.

• 20.1.2011  16:16
    Studio 60 (TV seriál) (2006)

Masterpiece

• 5.1.2011  12:46

"Francúzsky dokument o militantnom antifašizme v Paríži 80. rokov. Rôzne mládežnícke gangy a ich odpor proti bandám nazi-skinheadov, ktorým si vyslúžili prezývku "chasseurs," čiže lovci."

• 4.1.2011  18:30
    Čtyři lvi (2010)

Proper film for you, brother! "I think I'm confused, but I'm not sure!"

• 26.12.2010  15:33

Vynikajúci thriller s neskutočnou atmosférou, ktorý sa žiaľ nedá naplno vychutnať vďaka lacnému deju.

• 6.9.2010  23:21
    Machři (2010)

Grown up Adam Sandler. A je to cítiť.

<< předchozí 1 2 3 4 5