raiN[ratm]

okres Žilina
student

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 3.1.2015  13:10

Mimoriadne vtipná a originálna komédia. Kvitujem korektný prístup tvorcov, keď dostali rovnomerne naložené všetky rasy a náboženstvá :))

• 29.1.2013  13:48

Vysoko nadhodnotený film .... niečo tak nudné, hlúpe a bez štipky logiky som už dávno nevidel.

• 7.1.2013  19:11

Lawless má veľa svetlých momentov, ale nemôžem sa zbaviť pocitu, že tu niekto nedotiahol svoju prácu do konca. Veľká škoda. Potenciál to malo veľký, no naplnili ho snáď len herci svojimi výkonmi.

• 1.8.2012  09:36
    Bez kalhot (2012)

V komediálnej rovine ma tento film milo prekvapil, najmä prvá polovica filmu. Dramatická zložka nefunguje až tak ideálne, napriek tomu slabšie 4*.

• 28.7.2012  12:10

Taká štýlová prázdnota. Presne ako hlavný hrdina.

• 28.2.2012  00:56

Nie je nič krajšie, ako keď sú kvalitne natočené takéto oddychové "think positive" filmy. "Vstal zlou nohou z postele."

• 27.2.2012  12:17
    Kličko (2011)

Nuž, bratia Kličkovci sú 90% úspechu tohto dokumentu. Rovnakou mierou sa o to zaslúžili netuctové životopisy tejto dvojice, plné úspechov (úspešní športovci z východnej časti Európy, boxeri s vysokoškolskými titulmi etc.), ktoré sú priam predurčené ako námet na dokument, ale aj bratia samotní (skutočné osobnosti, po bližšom spoznaní sympaťáci a správaním veľkí džentlmeni). Správnym namixovaním záznamov z najdôležitejších zápasov ich kariér s pozadím ich športového, ale i rodinného života, zaujme tento dokument aj človeka, ktorý sa o box nezaujíma a doteraz mu priezvisko Kličko nehovorilo vôbec nič. Lamon Brewster: "Box je brutálny šport. ... Ak nemáte vo svojom živote nič - prácu, rodinu, peniaze, žiadnu šancu, potom môžete boxovať. Preto nerozumiem, prečo sa Kličkovci stali boxermi. Mali toľko iných možností. Celý svet im bol otvorený, sú inteligentní a vzdelaní, mohli sa stať doktormi alebo právnikmi."

• 13.1.2012  23:41
    Božský (2008)

Film fascinujúci tak ako Taliansko samotné. Formálne na najvyššej úrovni, no vďaka minimálnym znalostiam talianskej politickej scény z rokov minulých je pre mňa Il Divo fascinujúci životopisný film, ktorý nedokážem na teraz oceniť tak, ako by si zaslúžil (a nie som určite jediný). Napriek pomerne krátkemu obdobiu z jeho politického života, ktoré bolo zachytené, i veľmi konkrétnej časti jeho života, ktorou sa zaoberá, dá sa ale z filmu dozvedieť o Andreottim veľa. Nie len o ňom. A stojí to za to. "(Kňaz) Montanelli hovoril: De Gasperini a Andreotti chodili spolu na omše a všetci si mysleli, že robia to isté. Ale nebolo to tak. V kostole De Gasperini hovoril s Bohom, Andreotti s kňazom. ... (Andreotti) Kňazi môžu voliť, Boh nie."

• 9.12.2011  00:23
    Warrior (2011)

Bojový film napumpovaný emóciami. Preniesť celoživotnú nasratosť do ringu v takejto podobe, spraviť film v takom tempe s tak neskutočne strhujúcim záverom .. klobúk dole. Chcel som spolu s nimi kričať, mal som hrču v hrdle, mal som slzy na kraji. Mixed Movie Arts. Bez nadsadenia.

• 3.12.2011  18:03
    Dvanáct (2007)

Poetika, vtip, skvelé napasovanie na ruské problémy a mentalitu, veľký herecký koncert dotvorený podmanivou hudbou ale i zbytočne dlhá stopáž a nuda, ktorá k tomuto typu remakov občas nevyhnutne patrí. Je to také .. ruské .. so svojimi pre aj proti. Je výrazne odlišný od originálu, preto nie je namieste porovnávať to s 12 Angry Men. Nie je ani lepší, ani horší. Je iný.

• 10.11.2011  11:17
    Love (2011)

Romantická dráma v ktorej najlepšie funguje komediálna zložka. Škoda, že sa týmto smerom neubrali tvorcovia viac, lebo tie iné nefungovali zďaleka tak dobre. Príbeh a scenár sú chabé, akcie málo, dialógov (aj niektoré hlášky naozaj stoja za to) naopak zbytočne veľa a závere filmu škoda písať. Takže v tomto smere tak 50:50. Potešili jednotlivé postavy a ich obsadenie, kamera, strih a niektoré vtipné "vychytávky", čo pri slovenskej produkcii obzvlášť poteší. Najkrajšie ale boli reakcie ľudí, hlavne v úvode filmu, ktorí sa v jednotlivých situáciach spoznávali zo svojho reálneho (vysokoškolského/internátneho) života ... Očakávania boli minimálne a pocity sú v konečnom dôsledku pozitívne, preto tá štvrtá hviezdička.

• 9.10.2011  21:37

Elitná uspávanka.

• 4.10.2011  01:08
    Oko bere (2008)

Dobre natočené. Ale dalo sa aj lepšie. Pobavilo ale neohúrilo. Duchaplné hodnotenie, ja viem. Presne ako film.

• 28.6.2011  17:59

Kill The Irishman má štýl a retro look ako sa patrí. Chýba mu však napätie a pestrosť. Sledovať polovicu filmu kde komu vybuchne auto, to si môžem radšej zahrať GTA.

• 12.6.2011  16:41
    Adela show (TV pořad) (2010)

Kto zavrhol Adelu po prvých týždňoch, rozhodne jej treba dať ešte jednu šancu. Po dlhšom čase sa show našla a kvalita ide stále hore.

• 3.5.2011  21:35

Veľký posun vpred oproti prvému dielu. A to aj napriek tomu, že ubudlo akcie na úkor navrstvenosti príbehu, ktorý tento raz komplexne vyobrazuje celý systém a jeho na oko zložité fungovanie (v praxi je ale všetko aj tak podriadené peniazom a moci a to v akejkoľvek podobe a hocikým), a kde sa režisér nevyhol viacerým chybám. TdE2 mohol byť ešte lepším filmom, osobne však verím, že Paldiha ešte divákom neodkryl všetky svoje karty.

• 15.4.2011  22:21

Pre tento film platí, viac ako pre ktorýkoľvek iný, že v jednoduchosti je krása. Neskutočne očarujúce.

• 16.3.2011  14:18
    Dr. Ludsky (TV seriál) (2011)

Dr. Ludsky pláva na módnej vlne a prvých pár častiach sa drží veľmi solídne nad vodou. Významnú rolu v tom hrá najmä Maštalír, ktorému postava (na pohľad) egocentrického, cynického a neustále ironického doktora sadla. V širšom ponímaní tento seriál originalitou práve neprekypuje, no na slovenské pomery je to zaujímavý počin.

• 21.2.2011  23:37
    Yes Man (2008)

Ústredná dvojica je viac ako úžasná. Ideálny film na pozeranie po náročnom dni.

• 17.2.2011  13:54

Zombie nezombie, polhodinka naviac v tomto prípade by vôbec neškodila. Veľká škoda, že Romero nešiel viac do hĺbky a nevyťažil zo skvelého nápadu maximum. Každopádne aj v tejto podobe s mnohými chybami a béčkovým vzhľadom dokáže Land of Dead vtiahnuť diváka do seba ako máloktorý film v dnešnej dobe, nehovoriac o hororoch.

• 15.2.2011  03:07

Ako drvivá väčšina vojnových filmov z balkánskeho konfliktu nesie aj tento vznešené posolstvo. Pri dobových záberoch vám naskočí husia koža a vďaka nehercom či prostrediu, v ktorom sa film natáčal, máte autentický zážitok. Napriek tomu, s výnimkou úvodu a záverečnej scény, neupúta ničím výnimočným (aj keď to môže znieť trošku cynicky). Priveľmi je cítiť, že to netočil "domáci" režisér.

• 15.2.2011  02:24
    Podivní (2010)

Podivní majú väčšinu plusov aj mínusov žánrových kolegov. Rozdielom, ktorý ich u mňa "hádže" do nadpriemeru, je navodená atmosféra a pocit, keď máte záujem vedieť, čo bude nasledovať, a to bez znechutenia z použitých klišé a s minimom nudných pasáží. Chcelo by to lepšie vystupňovať záver, napriek tomu solídne 4*.

• 4.2.2011  12:10

Prvá polovica filmu sa dá hodnotiť veľmi kladne, od navodenej atmosféry a vytvoreného napätia až po samotné znásilnenie. Samotný "revenge" je bohužiaľ do veľkej miery nudným exhibicionistickým kúskom, kedy len sledujete rôzne variácie pomsty, ktoré majú za sprievodu parafrázovania násilníkov hlavnou hrdinkou pôsobiť symbolicky a možno aj vtipne. Keby Jennifer pokračovala v nahlodávaní ich psychiky náznakmi toho, že stále žije a je im v pätách, mohol dej plynulo gradovať až k jeho záveru. A druhé mínus (aj keď .. ako pre koho) vidím v tom, že S. Butler v tomto filme nehrá, ale iba dobre vyzerá, čo je výrazne vidieť opäť v poslednej polhodinke.

• 3.2.2011  00:53

Ak bol tento film agitáciou, tak potom jedine agitáciou na zdravý rozum. Aj keď, každý v ňom asi vidí to, čo chce.

• 31.1.2011  22:16

Adrenalínová, vizuálne veľmi pôsobivá jazda. Tep mi zo začiatku pozvoľna stúpal, aby posledných 30 minút prekročil povolenú rýchlosť a dostal sa na maximum. Naviac D. Washington opäť raz pôsobí ako správny chlapík na správnom mieste, ktorý vie čo robí.

• 29.1.2011  19:03
    Syriana (2005)

Našlapaná politická dráma, zo začiatku roztrieštená možno viac, ako by si divák želal, no postupne si zložíte obraz o celom fungovaní petrobiznisu. A v tom momente je realistickejšia, ako by si pre zmenu niektorí politici a chlapci z biznisu želali. A to je Gaghan ešte zhovievavý.

• 23.1.2011  17:14
    Machete (2010)

Dej miestami trpel na plynulosti až priveľkou snahou o sebairóniu a štýlovosť. Aspoň bombastickejší záver alebo viac akcie a boli by to čisté 4*. Vybrané scény ale stoja za to (úvod v Mexiku, prestrelka v kostole, návšteva u senátorovho poradcu atď.).

• 20.1.2011  16:16
    Studio 60 (TV seriál) (2006)

Najlepší komentár k Studio 60 je už samotný obsah uvedený nad komentármi. Fenomenálne obsadenie, strhujúca dráma, ... a nutno dodať aj výnimočný humor či široký záber tém, ktoré sú inteligentne diskutované cez dialógy postáv. Nad všetkým vyčnieva schopnosť scenáristov vtesnať do 22 častí seriálu pozadie televíznej šou, televízneho biznisu, osobné problémy postáv i tie celospoločenské a veľa iného tak, že to vytvára veľmi konzistentný celok.

• 5.1.2011  12:46

"Francúzsky dokument o militantnom antifašizme v Paríži 80. rokov. Rôzne mládežnícke gangy a ich odpor proti bandám nazi-skinheadov, ktorým si vyslúžili prezývku "chasseurs," čiže lovci."

• 4.1.2011  18:30
    Čtyři lvi (2010)

Proper film for you, brother! "I think I'm confused, but I'm not sure!"

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9