Železná díra (2011)

Na své si přijdou hlavně lidi, co mají strach z hloubky. Pohledy dolů do kaňonu z kamery umístěné na hlavě jsou úžasné. Trochu mě zamrzelo, že jsem neviděl jak se dostali z kaňonu ven do civilizace. Vždy je horší návrat než (výstup) sestup. Shlédnuto v rámci MFOF v Opavě 8.11.2011.

Dexter (2006) (seriál)

Tento seriál bych přirovnal s nadsázkou za mix filmu Mlčení jehňátek a seriálu Kriminálka Miami, ale berte to z rezervou. První série 5*; Druhá série ;

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Viděno ve 3D , ale spíš bych řekl s 3D efekty. Za Deppa *, za 3D efekt a mořské panny *. Chybí Orlando Bloom, Keira Knightley, Černá perla, souboje na moři, pořádný padouch a mohl bych pokračovat.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Nevím co je to za módu posledních seriálů (např. nový Spartakus, Řím), že se musí místo pořádného příběhu souložit a mluvit sprostě. Jinak nemám nic proti nahotě a milostným scénám v rámci příběhu. Uvidíme jak se bude příběh vyvíjet dále. 1.díl krátký boj v lese s mrtvými 3*; 2.díl hodně dialogů, intrik, žádný strhující děj či akce 3*; 3.díl dialogy bez pořádného děje či akce 2*; 4.díl příběh nenudí, dialogy smysluplné, rytířský souboj na koních 3*; 5.díl souboj na koních, zajat trpaslík, přepadení družiny ženy Starka, pobočník krále Stark má rozepře na nože s Lannistrem 4*; 6.díl rozepře mezi králem a jeho pobočníkem, o spravedlnost trpaslíka bojuje rytíř, Stark se dovídá zajímavosti ohledně králova rodokmenu, Drak umírá pod roztavenou zlatou korunou 4*; 7.díl ; 8.díl; 9.díl poprava pobočníka krále Starka 4*; 10.díl Noční hlídka vyráží na průzkum za velkou zeď (bez boje), král severu z rodu Stark jde do bitvy z Lannistry (bez boje), zrození draků 4*

Gomora (2008)

Pokud by se bral tento film jako hraný dokument, jeho hodnota by byla vyšší. Film se zabývá zásadními problémy: násilí, moci, drog, zbraní, nebezpečným odpadem i výrobou oděvů. Prokreslení postav je mnohdy jen povrchní, samotný děj skáče z jednoho problému na druhý, propletenost postav a děje tu je, ale bez většího významu. Dokument to také není, protože důležité fakta se dozvídáme až při závěrečných titulcích.

Asgard Projekt (2009)

The Asgard Project (Velká Británie, 65 min.), nejdříve shodili vybavení z letadla, pak si horolezci skočili na místo výstupu a pak z vrcholku hory. Skvělé záběry okolních vrcholků. Shlédnuto v rámci MFOF Opava 2010. Podobný film Asgard Jamming (Belgie, 55 min.) nabízí nejenom skvělé záběry hor, ale i orginální hudbu a humor těchto 5 horolezců. Několik týdnu nosili své vybavení pod vrchol hory. Shlédnuto v rámci MFOF Opava 2010.

Jižní Pacifik (2009) (seriál)

1.díl krab palmový, 300 domorodců žijící na ostrově 5*; 2.díl Nová Guinea, Papuánci, Šalamounovy ostrovy, osídlování 5*; 3.díl plejtvák, plískavice, Nový Zéland, opakování žraloků jak požírají mláďata Albatrose 4*; 4.díl zrod ostrova vlivem činnosti sopky, pavouk, krab a tučňák žijící v jeskyni, kterou protékala kdysi láva 5*; 5.díl spousta zajímavých zvířat: klokan stromový, který vypadá jako medvěd (Nová Guinea), pták co nelétá, plaz, který přešel z hmyzu a listy, papoušek 5kg, který nelétá, ale přesto lozí po stromech za potravou a množí se co 4 roky 5*; 6.díl ;

ČT Live - Pocta Petru Mukovi (2010) (koncert)

Bára Basiková skvělá. Zklamal mě výběr písně u Střihavky, u něj bych čekal spíš něco z muzikálu. Nejvíce mě překvapil Daniel Hůlka, který zpíval úvodní píseň z muzikálu Kata Midláře v obtížných hlasových polohách, až se zarděl. Skvělý duet Heleny Vondráčkové a Petra Koláře. Také byl šílený výkon Viléma Čoka, ale u něj se to dá předpokládat.