Na sklonku srpna (2009)

Nechápu asi německý drama-romantický film. Těžko jsem uvěřil, že Hanna je zamilovaná do Thomase, který uměl sice roztočit zábavu, ale působil dojmem, že je pro praktický život nepoužitelný. Jeho bratr Friedrich, který byl málomluvný, ale přitom jakoby "usiloval" o Hannu, protože neměl ještě vyřešen předchozí vztah. Myšlenkově si více rozuměl s Hannou. Pustil se do práce (na domě, lodi atd.) a tím si získával náklonost Hanny. Mladičká kmotřenka Augusta, hrála pohodovou nekonfliktní 18-letou slečnu, která si chce užívat léta.

Ohnivé ulice (1984)

Označil bych tento film směle za "B-éčko". Mix žánru zcela šílený - hudební, akční, romantický. Dialogy a celý děj je postavený nahlavu. Pochopím, že někomu se možná líbí hudba, zpěvačka, šéf gangu (W.Dafoe), rvačka na konci, ale celé to nemá áni hlavu ani patu. Nechápu vyšší hodnocení jak 3*.

Čarodějův učeň (2010)

Marně přemýšlím jestli dát * nebo ** hvězdy, protože děj je tu jasný hned od začátku, dialogy katastrofa, mladý trouba šikovný na fyziku, skvělá blondýnka po boku, nějaká ta filmová hvězda N.Cage, prostředí současnost v USA. Prostě hrůza. Ještě by se dal ocenit trochu herecký výkon N.Cage a nějaké ty triky, ale to je tak všechno. Další film pro lidi do 15-ti let ala Percy Jackson: Zloděj blesku.

Spartakus (2010) (seriál)

Podobné zpracování jak u filmu "300: Bitva u Thermopyl" 79%; odkaz: http://www.csfd.cz/film/221337-300-bitva-u-thermopyl/; zpomalené záběry soubojů a komiksové zpracování; 1.díl 75% zrození gladiátora Spartaka; 2.díl 70% výcvik; 3.díl 70% první souboj v aréně; 4.díl 70% jáma - souboje bez pravidel; 5.díl. 75% Theokolés proti 2 gladiátorům; 6.díl 75% Spartkaus vymýšlí plán útěku, setkání se svou, ale již mrtvou ženou; 7.díl 70% Spartakus sám proti 6 vězňům; 8.díl ; 9.díl ; 10.díl ; 11.díl ; 12.díl ; 13.díl ;

Shake Hands with the Devil (2007)

Události ve Rwandě z pohledu generálporučíka mírových vojsk OSN (UNIMAR) Romea Dallaria. Určitě film stojí za shlédnutí a společně s filmem Hotel Rwanda človek dostane komplexnejší obraz o této události.

Červený trpaslík - Zpátky na Zemi (2009) (série)

Za orginál verzi s titulky 1.díl 3*; 2.díl 2*; 3.díl 4*; Lepší je brát tuto mini sérii jako jeden díl ve třech kouscích (silné 3*). Kvalitu zde nebudu rozebírat v rámci nostalgie. Ještě se podívám na dabing verzi na ČT a uvidíme.

Smrt pana Lazaresca (2005)

Tady asi udělali soudruzi z NDR chybu. Do kategorie komedie bych tento film rozhodně nezařadil. Spíš jsem si myslel, že se dívám na surový dokument z prostředí nemocnic v Rumunsku. Zdravotnický personál se zde chová k pacientovi, přesně tak, jak by neměl (arogantně, lhostejně, oslovují ho dědo apod.). Viz. taky komentář od Tyler

Red Bull Nordix Boží Dar 2010 (2010)

Příjemné festivalové osvěžení. Závod předjezdce, ženy, muži. Mohl by být film delší. Shlédnuto v rámci MFOF Opava 2010.

Riegler Brothers (2010)

Dva bratři, jeden je farmář a druhý studuje na architekta momentálně v Barceloně. Společné však mají hory. Shlédnuto v rámci MFOF Opava 2010.