Sandstone (2012)

Dokument, jak se začalo lozit v Adršpachu. Od dob jištění konopným lanem uplynula řadu let. Tato oblast je však stále živá a pořád zde vznikají nové cesty k lezení. Pěkné lezecké záběry kolmých stěn v obtížnosti 8,9,10 a také se zde provozuje lezení po kamenech. Podrobné info o filmu zde: http://www.hedvabnastezka.cz/expedicni-kamera/piskari/ Shlédnuto v rámci festivalu Expediční kamera.

Ve vlčí kůži po stopách Džingischána (2010) (seriál)

Bezpochyb nejlepší cestopis festivalu expediční kamery. Australan putuje napříč Mongolskem po zamrzlé stepi v šílených mrazech jen se 3 koňmi a psem. Někdy narazí na pohostinnost Kazachů (např. viz. svatba), jindy musí hledat svého psa, aby ho místní nesnědli. Projíždí různými vesnicemi, kde např. chovají koně na maso, zmrzlé stepy či skoro vyschlé Aralské moře. Škoda, že se jednalo pouze o 1 díl. Podrobnosti o filmu zde: http://www.hedvabnastezka.cz/expedicni-kamera/v-kuzi-vlka-po-stopach-dzingischana-2/ Shlédnuto v rámci festivalu Expediční kamera.

Hráč bez limitu (2013) (TV film)

Velký obdiv ! Extrémní Biker, který jezdí to co už je daleko za hranicí "normální" MTB cyklistiky a života vůbec.

Mistr (2012)

Pro mě hodně rozoruplný film, který mě více méně míjí účinkem. Má však určitě i silné stránky jako jsou skvělé výkony herců (mimika, gestikulace, hraní celým tělem). Nepůsobí celistvě, jedná se spíš o fragmenty toho, co chtěl režisér sdělit divákovi.

Hon (2012)

Stokrát rozšířená lež se stává obecnou pravdou. Děti jsou upřímné a většinou mluví pravdu. Když lžou, tak si to mnohdy ani neuvědomují. Je tak snadné uvěřit lži, že pátrat po pravdě nikoho nenapadne. Lidé jsou v jádru laskáví, ale dokážou být i velice krutí, když jde o jejich nejbližší. Lidé si také rádi člověka "zaškatulkují" či "označkují". Takový to cejch je pak vryt do mysli všech zůčastněných. "Co kdyby to byla pravda". To jsou jen některé otázky, které vypluli s tímto filmem napovrch.

Závěť (2007)

Šílená jízda originálních humorných scén :)

Americký zločin (2007)

Velmi silný příběh, který mě dostal. Trochu mě zaráželo, jak jsou všichni apatičtí pomoci Sylvii. Jak rychle dokáže okolí odsoudit a ubližovat bezbrannému člověku, Otázka strachu, autority, smět beztrestně ubližovat druhému člověku, lhostejnost sousedů a okolí cokoli udělat a další otázky vyplouvají napovrch v tématu, které je více než v dnešní době aktuální. Trochu mi nejde narozum, že holky byly týrané a stále se vraceli ke své trýznitelce domů, aniž by vyhledali pomoc či se pokusily o útěk.

Baffin Babes (2011)

Mnoho záběru krajiny zde není. Zato nálada z cesty a dovádění proti trudomyslnosti hodně. Holky se bavily cvičením ve spodním prádle, nuda koupáním v zamrzlém moři. Respekt před výkonem táhnout sáně napříč zimní pustinou. Shlédnuto v rámci Filmového festivalu zimních sportů (FFZS) Krnov 2012.