Já, Daniel Blake (2016)

Velmi aktuální film, člověk a jeho důstojnost se stává pouze položkou, která je potřeba ze systému vymazat. Existují na to různé firmy pracující pro Vládu apod.

Cesta vzhůru (2015)

První část ze soukromého života ala "domácí video" bych vystřihl. Druhá část o lezení na K2 je super, ale bohužel první část sráží kvalitu filmu dolů.

Zátopek (2016) (TV film)

Skromnější dokument o legendě, která stále žije a má stále co říci o čem sport je a měl by být. Čistý sport bez dopingu, zdravé soupeření, přátelství mezi sportovci.

Tábor 14 (2012)

Neuvěřitelný dokument o chlapci, který celý svůj život až po svůj útěk prožil v táboře smrti, kde každý přestupek se trestá smrtí. Nepoznal rodinu, city, lásku, jen mučení a bití, dřinu, žalování na spoluvězně. Utekl né kvůli získání svobody, kterou nikdy nepoznal, ale lákal ho svět za ostnatým plotem lágru. Paradoxem je, že by se nejraději vrátil zpět do tábora, který byl jeho "domovem". Žití v Jižní Koreji se mu zdá stejně obtížný ne-li těžší, ve společnosti, kde je všeobecná svoboda a materiální dostatek, zboží za peníze. Také je udivující chladná výpověď dozorců, kteří prováděli mučení a zabíjení vězňů. Ve 21 letech se zbraní se cítím neohroženě a ještě vykonávám "dobro" pro vlast. Chlapec nyní už muž za celou dobu natáčení neuroní ani slzu, dozorci nemají ani náznak výčitek svědomí.

Senna (2010)

Závody Formule 1 jsou a budou o politice a penězích. Senna udělal pro tento sport hned několik věcí jako svěží vítr z hor. Závodil tak jak nikdo před tím (i proti týmovému kolegovi Alainu Prostovi), závody byly zajímavé, měl připomínky k bezpečnosti tratě a vozidlu. Bohužel poslední bezpečnostní prvek na vozidle byl schválen až po jeho skonu při závodě ve věku 34 let. Chtěl vyhrávat což se mu podařilo hned 3x mistr světa. Více zde: https://cs.wikipedia.org/wiki/Ayrton_Senna

Já, Olga Hepnarová (2016)

Olga jako výsledek výchovy rodičů, společnosti, nemocný člověk trpící schizofrenii, introvert neschopný se začlenit do společnosti, člověk s nevyhraněnou sexuální orientací, demonstrativní (sebe)vrah. Vyzdvihuji hlavní herecký výkon a atmosféru. Více zde: https://cs.wikipedia.org/wiki/Olga_Hepnarov%C3%A1

Srdce Kalahari (2015)

Asi nejslabší film festivalu. Dokumenty National Geographic či jiné podobné jsou daleko lepší. Nazval bych to lepším domácím videm z dovolené. Nádherné zvířata. Expediční kamera 2016 (Krnov).

Travailen (2014)

Pro milovníky ultra vytrvalostních běžeckých závodů naprostá povinnost. My zbylý ostatní normální lidé můžeme jen nevěřícně kroutit hlavou nad novým rekordem. Expediční kamera 2016 (Krnov).