Sviňa (2020)

Tak stroho, jednoducho a primitívne natočený film som už dlho nevidel. Tvorcovia zabŕdajú do niekoľkých vážnych problémov našej prehnitej krajiny, ale ani jednému z nich nevenujú dostatočnú pozornosť. Hlavne, že v každej druhej vete počujeme kokot-piča, akoby z toho mali nadávky urobiť “vierohodnejšie” dielo.. klasický slovenský filmový amáterizmus. Išlo by z toho určite vytrieskať omnoho viac, no chcelo by to podstatne lepší scenár a kvalitnejšiu réžiu.. O hereckých výkonoch asi nemá cenu písať. Ja slovenským hercom nikdy ich úlohu neuverím, každý vždy prehráva a afektuje jak šašo. Vajda sa však Kočnera ujal celkom fajn.. Ledva 50%

Rampage Ničitelé (2018) odpad!

Čo sa vôbec dá napísať k filmu, v ktorom pobehuje po uliciach Dvejn Džonson, a naháňa zmutované obrie zvieratá akoby vystrihnuté z veľmi zlej videohry? Odpoveď znie, že nič. Monštrózna pičovina pre filmových tupcov bez vkusu, ktorým stačí k radosti tak strašne málo, že primitívne americké cgi klišé je pre nich oscarové veldielo. Džonson je dnes bohužiaľ znakom maximálnej tuposti. Ten človek klesol vo filmovom svete tak hlboko, že už aj Jack Black doma krúti hlavou, a to je už čo povedať..

The Haunting - Záhadné sídlo Bly (2020) (série)

Skvelé. Miestami síce prehnane a hlavne zbytočne mätúce, no na druhú stranu nadmieru zaujímavé a pútavé. Vcelku raritka medzi seriálmi. Herecké výkony bezchybné. 80%

Zaklínač (2019) (seriál)

Hneď na začiatku treba podotknút, že kvalita seriálu v žiadnom prípade nekorešponduje s hodnotením. Prosím, nenechajte sa oklamať. 5 hviezdičkové hodnotenia sú od “fajnšmekrov”, ktorí premasturbovali všetkých 38 sérii Game of Thrones a neuvažujú triezvo. Pre bežného diváka je to takmer nepozerateľné. Seriál o zaklínačovi, ktorý sa v každej hodinovej časti objaví tak na 4 minúty, bravó.. akoby ani nebol hlavnou postavou. Po celú dobu sledujeme nič nehovoriace, nudné rozhovory s nesympatickými postavami, únavné žvásty o naplnení osudu a scény, ktoré svojou kvalitou pripomínajú lacné Céčkové fantasy. Žiadne poriadne súboje s príšerami, na ktoré sme boli napr v hrách zvyknutí, proste NIČ. Nula. Žasnem, ako málo stačí tunajším divákom k maximálnemu uspokojeniu. Pre mňa je toto totálne vykastrovaný zaklínač, ktorému len ide huba, nič viac a nič menej. Kto čítal knihy alebo hral hry veľmi dobre vie, ako vyzerá skutočný Geralt. Dennodenne sekal hlavy mutantom a trojhlavým harpiám.. nepochodoval lesom s bandou debilov ako Frodo na ceste do Mordoru.. NUDA. 50%

Hříšná touha (2020) (seriál) odpad!

Viac menej mexické porno s metrosexuálnymi chlapmi vyholenymi na zadku ako dvojmesačné bábätko.. veľmi drsné a mužské, to musím uznať. Seriál určený výhradne nezadaným ženám, ktoré doma masturbujú pri sledovaní 50 shades, a ktoré napĺňa túžba zažiť niečo podobné v reále, aj keď v kútiku duše vedia, že to, čo sa odohráva pred ich očami na tv, je čisté fantasy. Ale vraj je to krimi seriál.. krimi seriál, v ktorom kladú tvorcovia dôraz výhradne na jebanie... Jebanie vo vani, v aute, na práčke.. a občas aj na posteli. Jebanie s tak úbobo zahratými scénami, že vám z toho bude pri sledovaní až trápne. Jebanie, ktoré vznikne vždy z tak absurdných situácii, že filmy na pornhube sú oproti tomuto oscarové záležitosti. No offense!

Nosferatu - Fantom noci (1979)

Skvost! Upgradovaná Murnauová verzia, ktorá vylepšuje všetko, čo sa vylepšiť dalo (dabing?). Viac písať netreba. Dokonalá hororová zaležitosť a pre mňa osobne najlepší upírsky film dodnes. A tá hudba!

Upír Nosferatu (1922)

Ja ti neviem,.. môžem to pozerať aj desaťkrat denne a neprestane ma to baviť. Vynikajúca dobová atmosféra a desivý vzhľad Orloka jedoducho robia svoje. NOSFERATU je jeden z najdôležitejších filmov kinematografie a som veľmi pyšný na to, že sme filmu prispeli kulisami (Oravský zámok). Na rok vzniku tu absolútne nie je čo vytknúť. Unikátna záležitosť, ktorá nemá obdobu.

Poslední představení (2020) (seriál)

Absolutne dokonalo spracovany dokument zachytavajuci najdolezitejsiu eru svetoveho basketbalu a zaroven mapujuci vzostup legendarnych Chicago Bulls s detailnym pohladom do zakulisia timu. Pre nesportovo zalozenych divakov mozno nuda, no pre basketbalovych nadsencov, pripadne ludi, ktorym sport nie je cudzi je toto absolutna povinnost. 90. roky su mi blizke ci uz po sportovej alebo filmovej stranke, cize era Jordana ci Gretzkeho sa ma piamo dotkla (zbieral niekto karticky?). Jeden z mala dokumentov, pri ktorych som si povedal, ze skoda, ze to ma iba 10 casti.. 100%. Dennis Rodman FTW!

Bojíte se tmy? (2019) (seriál)

Nerozumiem, prečo z toho urobili xy variáciu na IT/Stranger Things. Úplne tým zabili výnimočnosť originálneho seriálu. Veď práve večerné sedenie pri ohni v sprievode strašidelných príbehov bolo gro toho celého. Partiu deciek, ktorá v malom mestečku rieši záhadu sme tu už mali nespočetne veľa krát.. dokonca aj s rovnakými hercami (Jeremy Ray Taylor by vedel rozprávať). Nemám samozrejme nič proti hlavnej kostre príbehu, ale keby do nej tvorcovia vložili to, čo sme na pôvodnom seriáli tak zbožňovali (príbehy!), bolo by to na výbornú. Takto je to len, ako som už písal, obyčajná a nie príliš zaujímavá adaptácia na vyššie spomenuté filmy/seriály odohrávajúca sa na rozdiel od nich v súčastnosti. Keby sa to možno volalo inač, nemal by som toľko námietok, ale Are You Afraid of the Dark? bolo a stále aj je o niečom inom. A neviem, či má vôbec zmysel riešiť herecké výkony, ale mal som taký pocit, že viac afektovane to snáď už miestami ani nešlo. Nehovoriac o otravne a "dokonalo" poskladanej patrii detí, kde nechýbalo zastúpenie každej rasy, aby sa nepovedalo.. (černoška, aziatka, krásavec a kráska + outsider - nerd). Suma sumárum mi to jednoducho celé prišlo ako jedna dosť veľká a okatá vykrádačka iných úspešných počinov tohto štýlu. Nehovorím, že som sa nudil, ale predstavoval som si to diametrálne odlišne spracované. Čakal som návrat ku klasike, na ktorej som vyrastal.. no nedočkal som sa. Možno inokedy. 50%