Bojíte se tmy? (1990) (seriál)

Kultový misteriózny seriál z dielne SuperMaxu, ktorý mi občas nepekne znepríjemňoval večery. Dnes je už možno (určite) drvivá väčšina poviedok na smiech, ale verte mi, že v ranom veku to na človeka pôsobí fakt desivo. Sú však časti, ktoré obstoja bez mihnutia oka aj dnes (diel s názvom The Tale of the Midnight Madness - odporúčam). Už len samotná znelka a úvod svojho času naháňal strach.. Staré dobré časy.

MINDHUNTER: Lovci myšlenek (2017) (seriál)

Prva seria absolutne vynikajica a na pomery krimi serialov dovolim si povedat, ze priam unikatna. Bohuzial, ta druha uz “iba” celkom dobra. Vytratila sa v nej totiz podstata a jedinecnost, co boli atmosfericke rozhovory s väznami. Cele to upadlo do priemerneho tv stylu alá CSI miami, kde sa v desiatich castiach absolutne nic zaujimave nedialo, a po celu dobu sme boli svedkami toho, ako 48 policajtov a desat agentov fbi nevedia vypatrat jedneho vraha. Navyse nove postavy boli totalne nezaujimave a ich pozadie (lesbicky vztah.. omg) otravne a nudne. Jednoducho mdle, zbytocne natiahnute a miestami uplne odveci. Skoda. Tretia seria, ak niekedy vznikne, ma uz absolutne nezaujima. Priemernych krimi serialov existuje aj bez toho dost. Prvej serii by som dal bez vahania 5 hviezd, druhej iba jednu, cize v priemere hodnotim za 3*.

Pixely (2015) odpad!

Ak tento snímok baví staršieho jedinca ako 15 rokov, niekde sa musela stať obrovská chyba. Neuveriteľne infantilné vtipy a scény, z ktorých mi bolo normálne trápne. Sandlera komentovať nejdem, lebo tento úbožiak nikdy v živote nehral v ničom normálnom.. ale že sa do takejto pičoviny dali nahovoriť ostatní, viac menej seriózni herci, naozaj nechápem. A áno vyrastal som na starých hrách, no to neznamená, že mi musí byť po chuti tupá americká komédia, v ktorej Adam Sandler bojuje s Pac-manom o záchranu Ameriky.. áno, nie sveta, ale IBA Ameriky. Lebo na Ameriku útočia všetci. Mimozemšťania, Predátori, Votrelci, krvilačné paradajky.. a samozrejme aj videoherné postavičky. Of kors pretože je to najlepšia a najdôležitejšia krajina v celej galaxii.. Zbytok sveta je prakticky total nezaujímavý.. ale na druhú stranu sme aspoň úplne v bezpečí aj pred Super Máriom, keby sa náhodou niekedy v budúcnosti rozhodol aj on rozjebať celý vesmír... OMG Keď tu čítam niektoré 4* komentáre, neviem či sa mam smiať alebo plakať..

Odebrat z přátel: Dark web (2018)

Toto mal byť akože pokus o realistickejšie spracovanie oproti jednotke? Ak áno, tak to kurva nevyšlo. To už by som viac uveril tomu, že sa ma snaži zabiť duch mŕtvej dievčiny cez skype ako ultra hyper moderní cool hackeri, ktorí jedným klikom vyradia metro, druhým sa dostanú do vášho pc a tretím sa portnú za váš chrbát do obývačky, nech ste kdekoľvek na svete, len aby vás mohli zabiť, lebo za to dostali 10 miliónov od “Charonov” na strašidelnom dark webe... Srsly? Nebol to pochopiteľne zlý nápad, ale extrémne to pritiahli za vlasy. Internetoví zabíjaci boha presne vedeli kto čo kedy povie, ako sa zatvári, kam pôjde, kedy si prdne a čo bude chcieť urobiť. Nehovoriac o tom, že na kamere ti fajnšmekri vôbec neboli vidieť, nechápem prečo. Techniku na toto všetko mali asi z budúcnosti, lebo v priamom online prenose predvádzali veci, ktoré s realitou nemajú ale absolútne nič spoločné. Vôbec to nedávalo zmysel a celé mi to prišlo až smiešne detsky naivne spracované. Časy, keď som veril tomu, že existujú hackeri, ktorí začnú ťukať do klavesnice a mňe sa doma spustí sporák, zhasne mi v byte svetlo alebo sa mi samé od seba začnú zohrievať špagety sú už dávno preč. Už nemám 12. Takto to totiž v reále skutočne nefunguje. Takže ešte raz, ak mal byť toto pokus o realizmus, tak sorry, ale nie. Aj napriek tomu ale dávam 3*, lebo som sa nenudil. Strašidelné to nie je, ani napínavé. Je to “iba” zaujímavé, no max na jedno pozretie a potom rýchlo preč.

Malasaña 32 (2020)

Príjemná španielská záležitosť, ktorá však neponúka absolútne nič originálne, nové, alebo niečo, čo by sme už 1345x v horore nevideli. No vôbec to nevadí, pretože to celé funguje aj tak. Naraziť dnes na atmosferickú duchárčinu, ktorá nie je iba o debilných lakačkách nie je vôbec ľahké, takže 4*.

Gonjiam (2018)

Slušné prekvapko. V podstate sa jedná o akúsi kórejskú adaptáciu na Grave Encounters, no technicky a herecky zvládnutú podstatne lepšie. Hrátky s kamerami výborné, nikto nejak extra neprehrával (v ázijských filmoch rarita), a dokonca to vôbec nemá pretlak lakačiek, ako sme pri tomto štýle filmu zvyknutí, práve naopak. Tu sa hrá skôr na atmosféru, ktorá je btw hustá.. a poriadne. Za mňa teda obrovský palec hore. A mimochodom, už je ohlásený ako inak aj americký remake.. hurá...

V/H/S: Viral (2014) odpad!

Hnusná amatérska kravina hodná maximálne tak na youtube, nikam inam. Neznášam tento film, pretože úplne zbytočne kazí meno obom výborným predchodcom. Prečo to dali robiť takým sráčom.. ? 0%

V/H/S/2 (2013)

Keď som po rokoch oprášil jednotku, niektoré veci už proste nefungovali tak, ako kedysi. Pri dvojke je to ale naopak, každý jeden príbeh išiel na 100%, proste paráda. Od operácie oka cez zombie cyklistiku až po únos mimozemšťanov. Dokonalá zbierka krátkometrážnych hororov, ktorá nemá obdobu. Veľká škoda, že trojka musel padnúť do rúk amatérskym babrákom..

Útěk z New Yorku (1981)

Russell v top forme a Carpenter detto. Ultimátne duo, ktoré je v podstate nenahraditeľné, kam sa hrabe dnešná produkcia.. Jeden z najlepších filmov a zároveň dokonalý príklad toho, že hl. hrdina môže byť “bad ass” aj bez toho, aby bol nafuknutý ako Dvejn Džonson. 100% srdcovka.

Lara Croft - Tomb Raider (2001)

Úsmevná fantasy rozprávočka, ktorá by dopadla o 200% lepšie, keby bol iný scenár, resp. keby sa držal viac pri zemi, bez všetkých tých chodiacich cgi panákov, robotov a iných sprostostí.. Keby sa pri tom aspoň netvárili všetci smrteľne vážne..