V/H/S (2012)

Musím povedať, že po dnes už tretej projekcii pre mňa niektoré segmenty pôsobili dosť zvláštne, až smiešne (mladý párik na výlete či vrah v lese, ktoreho nejde natočiť), ale z celkového hladiska je to stále parádna kompilácia found footage kraťasov. Najviac ma však vždy baví práve ten základný príbeh, ktorý je nám postupne dávkovaný pomedzi púšťané pásky - teda o dementoch, ktorí sa vlámali starcovi do domu a hladali tam záhadnú vhs. No a potom samozrejme ten úplne posledný s názvom 10/31/98.

Cabin Fever 2 (2009)

Uuf, tak toto vôbec. Jednotku som schopný brániť zubami nechtami, ale toto ani omylom. Hnusná tupota s hnusnými ksichtami, ktorá vôbec nie je vtipná. Ono nechutný humor viem zniesť, ale toto už bolo mierne za hranicami.

Cabin Fever (2002)

Osemnásť rokov od premiéry a mňa na to stále baví rok čo rok pozerať. Úprimne, neviem čím to je, ale doba, v ktorej vznikol CABIN FEVER je mi jednoducho blízka, proste staré dobré tínedžerské casy.. Keby som však mal toto Rothove dielo hodnotiť objektívne, fúúha, dopadlo by to zrejme dosť zle. No našťastie to robiť nemusím a môžem sa spokojne nechať unášať prúdom nostalgie z čias minulých. Horory typu "niekoľko debilov ide niekam, niečo sa tam poserie a všetkých to zabije" mám skrátka od srdca rád:) btw James DeBello je zrejme najhorší herec na planéte, no o to viac ma na toho kreténa baví pozerať. Áno ja viem, je to choré..

The Cloverfield Paradox (2018) odpad!

Tieto hrátky s akože “Cloverfield sériou” sú nenormálne trápne. Celý film človek trpí obrovskou nudou, pretože počas celej stopáže sa tam absolútne nič nedeje (a keď sa aj deje, tak to stojí za hovno) a oni mu na konci drbnú na 3 aj pol sekundy príšerku z oblakov, aby nikto nemohol povedat, že to s Cloverfieldom nemá nič spoločné.. Nech idú všetci do riti. Celý film bol jedna obrovská sračka a ten ubohý pokus pred záverečnými titulkami je len čerešnička na celej tejto smradlavej torte. Onedlho čakám romantickú komédiu Cloverfield, a prepojenie na celé toto “univerzum” budé také, ako v oboch týchto “pokračovaniach”.. čo znamená, že v ňom budú hrať ľudia, pretože to je jediná vec, ktorá spája všetky tri filmy. Ja to nechápem. Namiesto toho, aby tí kreténi dali ľuďom to čo chcú, teda priamy sequel prvého filmu, točia Céčkové pičoviny o ktoré nikto nestojí a umelo vytvárajú neexistujúcu “sériu”, ktorá v podstate žiadnou sériou nie je. Wtf? 0%

Monstrum (2008)

Aj po dvanástich rokoch je to stále obrovská pecka. Reeves si týmto slušne naštartoval kariéru, len škoda, že ju potom utopil v tých otravných opiciach.

Jumanji: Další level (2019) odpad!

Najúbohejšie trio posledných rokov.. zúfalý Black, trápny Johnson a henten uškriekaný trpazlík.. tieto individua už nikdy v živote nebudú hrať v niečom normálnom. V niečom, čo sa dá aspoň s prižnúreným okom dopozerať do konca. Ono Black v podstate nikdy nebol použiteľný, ale Johnson mal slušný nábeh, pokiaľ nezačal brať každú Béčkovú digitálnu tupotu.. Pre koho sa točia tieto filmy?.. 0%

Dolittle (2020) odpad!

Dokonalý príklad toho, ako sa z kedysi rešpektovaného a seriózneho herca stáva prahsprostá hollywoodska prostitútka pretiahnutá zo všetkých strán.. je mi zle.

Brahms: Chlapec 2 (2020)

Jeeeežiš maria... Už dlho ma žiadny film neiritoval tak strašne, ako táto ubohosť. V prvom rade takto, The Boy jednotka je skvelý horor. Horor, v ktorom nie je ABSOLÚTNE NIČ nadprirodzené. Horor, ktorý je postavený na atmosfére a strachu z neznámeho, a horor, ktorý sa síce tvári ako duchárčina, no nie je. Počas celej stopáže nám tvorcovia nenaservírovali pomaly ani jednu lakačku, pretože nemuseli, nebolo treba... Bohužiaľ, dvojka v šľapajách jednotky nešla ani oblúkom. Už počas prvých 15minút sme svedkami asi štyridsiatich zbabelých, trápnych a predvídateľných lakačiek, ktoré mi nenormálne liezli na nervy. O príbehu ani nehovorím. Ten je sám o sebe hlúpy a úplne smiešny. Áno áno, duch Brahmsa sa prevtelil do bábiky, potom do toho malého idiota a všetci boli posadnutí a bla bla bla, otrepané americké klišé pičoviny. A pritom som čakal, že po úspechu výbornej jednotky sa tvorcovia vyberú rovnakou cestou.. no nestalo sa tak. To, čo nám naservírovali, je nudná a skutočne veľmi slabá rutinná duchárčina, ktorá ako celok vôbec nefunguje a hlavne sa ako pokračovanie realistickej jednotky vôbec nehodí. Ja naozaj nerozumiem, koho bol toto nápad, urobiť z vydareného filmu treťotriedny klon Annabell. Nerozumiem hlavne tomu, prečo išli silou mocou do pokračovania. Ja keď som počul, že bude dvojka, jediné na čo som sa zmohol, bolo zdvihnuté obočie.. Obrovská zbytočnosť. Ledva jedna hviezda. A aj to neviem za čo, lebo nepáčilo sa mi tu nič, len ten vlčiak. Škoda, že nemohol rozprávať, určite by poslal všetkých aj so štábom do riti.. Aj on by to možno lepšie natočil ako henten babrák..

Vetřelci (1986)

Arogantný a drzí Cameron schmatol všetko to, čo Scott vybudoval od podlahy a spláchol to celé s úsmevom do hajzlu. Povolal svoj vlastný tím a z atmosferického, strašidelného a klaustrofobického hororu nám spravil akčné scifi. Ale kurva dobré akčné scifi! Milujem tento  film, ale jednotka je skrátka jednotka...

Vetřelec ³ (1992)

Môj absolútny favorit a seriem na to, že Fincher nedostal dostatočný priestor, alebo že bol výsledok úplne iný, ako pôvodne mal byť, alebo že mu do toho producenti kecali a bla bla bla.. všetky tie únavné a otrepané frázy, ktoré sa s filmom ťahajú roky. Seriem na to. VOTRELEC 3 je jediný film svojho druhu a som veľmi rád, že séria nezostala v Cameronových rukách, ako sa pôvodne zamýšľalo. Už od prvého zhliadnutia dávno pradávno na vhs bolo jasné, že toto je úplne inde, ako zvyšok série. Po každej stránke. Goldenthalov vrchol! 100%.