Výměna (2008)

Skvělý příběh! Smutný, ale s nadějí na lepší konec. A story o tom, že každý člověk má velkou moc změnit svět.

Katyň (2007)

Čistě příběhu bych dal 80 %, ale z piety dávám plný počet hvězd. Smutné, ale pravdivé story je nutné vyprávět dnešnímu podivnému světu.

Okamžik zlomu (2007)

Anthony Hopkins je Anthony Hopkins! A ani Ryan Gosling se nedá zahanbit. Skvěle postavený příběh!

V jako Vendeta (2005)

I průměrné tři hvězdy by mi přišly moc. Tvůrci si zjevně vůbec neumí představit, jak totalitní diktatura vypadá. Přitom by stačilo opisovat od jiných autorů, kteří bezvýchodnost a prázdnotu nesvobodného režimu dokázali vytvořit s mrazivě přesnou představivostí.

Milenci a vrazi (2004)

Perfektní kniha, ale film její atmosféru nedokázal vystihnout. Škoda.

Pavučina snů (2003)

Začátek slibuje super příběh, ale nakonec se z toho bohužel vyklube béčková slátanina.

Česká spojka (2002)

Ani kulisy Prahy nejsou dostatečnou omluvou pro słaboduchou story. Hraje si to na špionážní film a/nebo satiru, ale není to ani jedno. Chudák Anthony, I když zadarmo to asi nedělal.

Frekvence (2000)

Jak je možné, že tak slabý film má v průměru tak vysoké hodnocení? Vždyť je to nuda, navíc bez špetky logiky!

Žaloba (1998)

Dobré a užitečné téma. Ale Erin Brockovich je mnohem, mnohem lepší.

Ikarie XB 1 (1963)

Letos v červnu to bylo 140 let před startem rakety Ikarie XB1 do soustavy Alfa Centauri. Tak jsem si ji dneska pro připomenutí pustil. I když technicky už je ten film srandovní, jeho psychologie furt funguje. Lidi nejsou dokonalí - a to je jejich hlavní přednost. Příběh končí 9 minut před navedením na oběžnou dráhu obydlené Bílé planety. Jak to, že ještě nenatočili dvojku - setkání s Bíloplaneťany? Každopádně si troufnu říct, že to je nejenom klasika československé scifi, ale i ve světovém měřítku.