EvaM

EvaM

<< předchozí 1 2
    • 29.12.2011  18:46

Tak tuhle pohádku jsem nepochopila. Připadalo mě to jako přísloví " pro dobrotu na žebrotu". Potrestaná byla jen ta hodná, která poskytla přístřeší. Pohádka neměla spád, byla utahaná a nezajímavá.

• 7.3.2011  09:03

Úžasný herecký koncert Elišky Balzerové a ostatních představitelů velkých i malých rolí. Odpočinková a vtipná komedie od začátku až do konce.

• 13.2.2011  17:32

U tohoto filmu se nějak nepovedl zvuk. Je to přebasované a skoro jim není rozumět. Je tu i nešťastný výběr hudby. Jinak jsou tu docela vtipné poznámky a texty. Nebýt toho zvuku, dala bych za tři hvězdy.

• 17.1.2011  08:30
    Tchyně a uzený (TV film) (2011)

Typicky český klasický televizní film. Zajímavá zápletka, dobré výkony herců. Pár vydařených pokusů o vtip. V současné tvorbě je málo takovýchto filmů. Většinou jde o snahu někoho napodobit a výsledek pak vyzní trapně. Ale těmto tvůrcům dík. Tchyni podobného typu jsem zažila. Nepomlouvala před manželem , ale před každým koho potkala, včetně příbuzných. Věrohodně vyprávěla vylhané historky tak, že jí to všichni věřili.

• 9.1.2011  09:52
    Mr. & Mrs. Smith (2005)

Neuvěřitelná americká hovadina, jinak se to nedá ani nazvat. Celou dobu jsem si lámala hlavu nad tím, jak dva dobří herci - představitelé hlavních rolí - Brad Pitt a Angelina Jolie, mohli vůbec přijmout účast na takovémto brakovém filmu. Pokud by to bylo zařazeno pod žánr parodie, asi by si nějakou hvězdičku zasloužil, ale za stávajících okolností to bylo trapné, nudné, místy komediální.

• 27.12.2010  08:39

Ve 3D úžasná podívaná na triky a záběry ze světa her. Pokud by tento film nebyl ve 3D, je to obyčejná americká pitomost.

• 23.12.2010  18:05

Tento film má nezajímavou zápletku, kde vlastně ani nevíte o co tu běží. Je v něm ale opravdu výborný sex. A to nemyslím vůbec na muže, kteří mají sexu na internetu všude plno a mají raději tvrdé porno, ale především na ženy. Pravého sexu pro ženy je totiž velice málo. Všechny erotické filmy nebo alespoň většina je zaměřena na muže a jejich potřeby. Zahrnují vždy podprůměrné husičky bez ducha, se kterými si muži dělají vše podle vlastních choutek a jim se to velice "líbí". Z diváckého hlediska pro ženy jsou veškerá porna na jedno brdo a trapná, velice vyumělkovaná a nereálná. Inteligentního sexu ve filmech je opravdu pouze poskrovnu. Takže milé ženy, opravdu doporučuji.

• 9.11.2010  11:38

Nedokážu si představit , že by se tato údajně nazývaná pohádka měla líbit dětem. Jedná se spíš o nedokonale udělaný dětský horor, ve kterém jsou trapné triky a špatně hrají herci.

• 26.9.2010  18:40

U této pohádky se silně nepovedla hudba. Vůbec se k ní nehodí a dětem, pro které je pohádka hlavně určena, nic neříká. Je nemelodická a spíš šílená než pohádková. Věřím, že právě tato skutečnost hodně diváků po prvních taktech odradí od sledování celého příběhu.

• 2.7.2010  11:31

Často je tento film spojován s naším filmem "Ženy v pokušení". Četla jsem již několik článků, kde se pravilo, že je to jako jeho druhý díl, ale podle mého názoru, se mu nevyrovná. Humor je velmi slabý a děj jednotvárný, proti našemu provedení, kde děj je vykompenzován výrazným vtipem, je tento filmeček velmi nudný a pro naše poměry moc americký.

• 31.8.2009  21:01
    Vyprávěj (TV seriál) (2009)

Tak tento seriál , doplněný o autentické záběry a dobovou hudbu se české televizi opravdu povedl. Je dobře, že se pravdivě připomene mladým , ale i starší generaci, která již často zapoměla, jak to vlastně tenkrát bylo. Prázdné regály v obchodech naplněné dvěma druhy zboží, žádané výrobky jen pro známé, fronty na knihy, maso (běžně byl nabízený pouze bůček), ovoce i zeleninu, komunistické agitační večírky, zavřené hranice. Seriál ukazuje nejen tyto chmury těžkého socialismu, ale je nabitý vtipem a září hvězdným obsazením. Tvůrcům opravdový dík.

• 24.5.2009  10:11

Uběhnou tři čtrtiny filmu, a ještě stále nevíte, proč vlastně celý film máte sledovat. Hloupé, zbytečné , nic neříkající dialogy s nudným dějem. Až 10 min. od konce se teprve dozvíte o čem celý film vlastně byl.

• 24.5.2009  10:08
    Cindy (1984)

Obraz tragický, Vaculík jako vždycky vynikající, ale k ní se ten hlas nehodil. Byla moc ukňouraná, když se to srovná s tím zpěvem. Obsah se mi líbil, krásné písničky a hudba. Mám ráda pohádky, ve kterých všechno dobře dopadne. Milý odpočinkový film.

• 1.4.2009  21:34
    Kmotr (1972)

Zpracování filmu podle tak skvělé předlohy musela být velká dřina, aby konečný efekt nezklamal, ale snaha se vyplatila, podařilo se. Zrovna tak , jako jsem jedním dechem přečetla knihu, jsem sledovala děj na obrazovce. Úžasné a tvůrcům dík.

• 30.3.2009  22:47
    O ztracené lásce (TV seriál) (2002)

Netradiční a zajímavá pohádka. Dala bych pět hvězdiček nebýt nechutných pasáží s kolotoči a houpačkami. Docela slušnou pohádku to opravdu zkazilo. tato vsuvka se mi zdála velice trapná.

• 29.3.2009  14:06
    Hrbáč (1959)

Skvělá klasika historického, romanticko dobrodružného filmu s typickým představitelem a ochráncem žen - Jeanem Maraisem. Má vše, co k takovému žánru patří.

• 25.3.2009  22:09
    Phar Lap (1983)

Přestože dávám tomuto filmu vysoké hodnocení, nedokážu ho sledovat znovu a znovu. Pokud ho dávají, přepnu vždy na jiný program. Je tak jímavý a smutný, že se mi po shlédnutí chce jen brečet a nemohu několik dní pořádně usnout.

• 25.3.2009  21:32

Tak jako je Libuška Šafránková nejhezčí princeznou, tak je Vladimír Ráž nejkrásnějším princem. Tahle klasická česká pohádka ani po letech neztratila lesk a je oblíbenou nejen u dětí , ale i u dospělých. To, že má trochu socialistický podtón , jí velmi ráda odpustím.

• 25.3.2009  21:14
    Tajuplný ostrov (TV seriál) (1973)

Protože jsem holka, tak mě verneovky moc nenadchly. Tohle je ale jediný seriál podle předlohy Julese Verna, který jsem viděla ještě na základce a utkvěl mi v mysli. Ještě dnes cítím mrazení v zádech, když trosečníci zahlédli třpytící se body. Napětím jsem tenkrát ani nedýchala. Odměna za sledování jejich putování byl okouzlující kapitán Nemo.

• 25.3.2009  20:35

Je neuvěřitelné, že tento film je natočen podle skutečné události. Nemohu pochopit jak civilizovaná dívka dokáže všechno zahodit a jít bezhlavě do neznámého a velmi odlišného prostředí za mužem , kterého vůbec nezná a který o ni zpočátku ani nestojí.

• 25.3.2009  09:36
    Nemocnice na kraji města (TV seriál) (1977)

Poctivý český seriál, který má všechno, co se od takového díla očekává. Napětí, vývoj postav, relax, lásku, zklamání, lítost , poutavé dialogy, nezapomenutelné a dodnes opakované hlášky, ale především zasvěcenost herců při natáčení v nemocničním prostředí. Skvělé dílo , na které se dá podívat a těšit i dnes, ačkoliv bylo natočeno v těžkých dobách hlubokého socialismu. Muselo to být tenkrát velké umění Jaroslava Dietla, aby byl seriál přijatelný pro tehdejší režim a zároveň oceňován a kladně hodnocen i v dnešní době.

• 25.3.2009  09:18

Romanticko dobrodružný film, který poutavě popisuje život a útrapy irských přistěhovalců a jejich boj o americkou půdu. Skvělý výkon obou hlavních představitelů, zákulisí boxerských zápasů, prostředí nevěstinců a nakonec závod o půdu dodává filmu diváckou atraktivitu.

• 25.3.2009  09:12
    Flashdance (1983)

Opět jeden příklad, že když se chce, všechno jde. Obdivuji lidi, kteří vlastním přičiněním dosáhnou úspěchu ve svém oboru, ať už je jakýkoliv.

• 25.3.2009  09:11

Mám ráda tanec a ten k tomuto filmu bezpodmínečně patří. Celkem jednoduchý nenáročný děj je doplněn nadstandardním tanečním uměním především hlavních představitelů.

• 25.3.2009  09:10
    Pretty Woman (1990)

Krásná idylická moderní pohádka s mými oblíbenými herci v hlavních rolích.

• 24.3.2009  22:22

Naše nejkrásnější princezna v jedné z nejmilejších pohádek. Je hezká, kurážná, dokáže se vzepřít, jezdí na koni a vezme si prince - vzor pro všechny s nízkým sebevědomím, takové bychom všechny chtěly být. K úžasné pohádkové atmosféře přispívá i děj , posazený do zimní přírody a hudba Karla Svobody s písničkou Karla Gotta..

• 24.3.2009  22:21

Tento, podle mého názoru nejskvělejší a nejpovedenější film s Vlastou Burianem si zaslouží více než pět hvězdiček. Mistr humoru - Vlasta Burian v něm odvedl kus vynikající práce, ale i výkony všech herců, včetně režie, hudby, scénáře a všeho , co k filmu patří, se rovná 5 hvězdičkám. Lehký, odpočinkový,nenásilný a přirozený humor donutí člověka po shlédnutí filmu k velmi dobré náladě.

• 24.3.2009  22:18

Druhý nejlepší film Vlasty Buriana. Perfektní dialogy především s Jaroslavem Marvanem. Film úžasně zobrazuje atmosféru vesnického nádraží tehdejší doby.

• 24.3.2009  21:41
    Sladká Laura (TV seriál) (2005)

Za moje zapsání do filmové databáze může vlastně německý seriál Sladká Laura, která je první ucelenou a zatím nejvíce povedenou částí nekonečného seriálu - Síla lásky - Sturm der Liebe. Ještě jsem takovýto typ romantického seriálu neviděla. Na rozdíl od jihoamerických telenovel nebo amerických seriálů typu Dallas nebo Beverly Hills, kde tamní život je nám na hony vzdálen nebo naopak českých seriálů VKV a Ošklivka Katka , kde se zase řeší 50 a více dílů samé nepodstatné a stejné věci a jsou zbytečně prodlužovány, je seriál Sladká Laura nabitá nepředvídatelným dějem a má spád. Co se začne v jednom díle, je v dalším vyřešeno a mnohé díly mohou existovat i jako samostatný film. Němci prostě romantiku umí, což dokazují některé povedené romantické filmy podle spisovatelky Rosamunde Pilcher. Seriál je doprovázen příjemnou hudbou a povedenými přírodními záběry. Při odkliknutí odkazu Sladká Laura se mi několikrát objevily stránky filmové databáze, kde si v hodnocení vedla velmi špatně, myslím, že ti, co jí kritizují, ve skutečnosti Lauru vůbec nesledovali. Přečtou si název sladká a dají odpad. Ale málokdo z nich asi bude vědět , že je sladká protože má cukrárnu. Odsuzuji ty, kteří hodnotí 1000dílný seriál po shlédnutí pár vteřin, či minut některého dílu. Lidé z mého okolí mají tento seriál celkem rádi nebo ho alespoň tolerují.Chtěla jsem tedy pár hvězdiček přidat a dávám pětku. V dalších částech tohoto seriálu se vyskytují vždy 2 ústřední dvojice, podle kterých je i seriál pro přehlednost rozdělen - Miriam a Robert, Samia a Gregor, Emma a Felix, Sandra a Lukas, Robert a Eva. Z těch několika sérií, které jsou zatím dostupné, se mi nejvíc líbila ta první o Lauře, dále bych asi volila Emmu a Felixe. Serie Sandra a Lukas mě nenadchla ani obsazením hlavních rolí, ale ani dějem. Všechno už jsme tu videli, nemocnice, koma, vraždu,travičství,boj o akcie,únosy, zlodějnu, hádání a usmiřování, nevlastní a vlastní děti, testy DNA. (mimochodem Werner rozsévá svoje semínka po celém Německu a neví o tom, divné , ne?)Je to zbytečně už protahované, za což TV Barrandov odpovědnost nenese, ale naprosto stupidní je zde dabing Sandry. Hlas se k ní vůbec nehodí a jakmile jí slyším, jsem naštvaná na TV Barrandov, že to ještě takhle pokazila víc než to bylo a seriál tím příšerným dabingem naprosto pohřbila. Jak se mohlo stát , že Helen, která se zde objevuje společně se Sandrou má stejný hlas s ní? Tento hlas je protivný i u Helen, ale dejme tomu, že Helen se tam vyskytuje párkrát, tak se dá u ní přežít, ale u hlavní hrdinky Sarah Stork, která je o 17 let mladší než Kristina Frejová se to nedá ani tolerovat. Opravdu by měl ten, kdo schvaloval výběr hlasu uhradit výměnu hlasů na vlastní náklady, protože Barrandovu i nekonečnému seriálu udělal špatné jméno. Je vidět, že svou práci dělá špatně a na výsledku mu pramálo zaleží.

• 24.3.2009  21:36
    Rodinná pouta (TV seriál) (2004)

Seriál je rozdělen na několik etap. Úplně první sérii dílů s názvem Adam a Eva jsem neviděla a nemohu jí tedy hodnotit. Další pokračování Honza a Marie jsem sledovala již od začátku. Zápletka nebyla špatná, ale děj byl zbytečně rozvláčný a nadměrně protahovaný. bylo hodně dílů o ničem. Zvláště ke konci, kdy se neustále jednalo o přísadu do štrůdlu, kterou nám mimochodem scénáristky nakonec úplně zamlčely a zapoměly nám ji sdělit, takže tyto pasáže byly naprosto nadbytečné. Kromě této chyby byl i konec série otevřený a pravděpodobně připravený pro další pokračování, které se ovšem nekonalo. Rodinná pouta se změnila na ještě horší Velmi křehké vztahy s úplně novým designem i postavami, takže děj původního seriálu zůstal nedořešen.

<< předchozí 1 2