Ayrton Senna: Závodění mám v krvi (1995)

Co k tomu říct! Na dokumenty o Sennovi se prostě strašně dobře dívá, protože on byl opravdu velká osobnost ne jenom jako závodník! Výborná podívaná!

Jak se staví sen (2007) (pořad)

Občas docela zajímavé! Hodně inspirativní pořad, který nemá čím urazit!

Čas probuzení (1990)

Co víc k tomu dodat? Prostě silné drama se skvělými herci, kteří tomu dali šťávu! Nikdy nezapomenutelný filmový zážitek, tedy alespoň pro mě!

Na samotě u lesa (1976)

Jako mě Svěrák se Smoljakem nikdy nezklamali, ale tady tenhle film je fakt pecka! Vynikající Kemr v kombinaci s dialogama, které nikdy neomrzí vytváří prostě kultovní českou záležitost. Prostě svěrákovina jak bič! :)

Vědecké cestování: Neandrtálci (2009) (TV film)

V úvodu se snaží příliž moc upoutat diváka tím trapným vyšetřovacím způsobem pochycených z kriminálek což na dokumentech přímo nesnáším, ale taky jsem zaznamenal docela dost podivně uvedených informací (viděl jsem to jen se slovenským dabingem, tak nevím jeslti byla chyba v tom nebo i v originále). Docela mi i vadilo pár docela nevkusně udělaných přirovnání (např. k počítačovým sítím a podobné nesmysly). Pro diváka, který neví o neandrtálcích a migrací homo sapiens z Afriky do Evropy vůbec nic nebo jen málo, tak to pro něj bude nejspíš přínostné, avšak nebude moct určit věrohodnost dat a může se v tom lehce ztratit či bude zbytečně mystifikován. Každopádně na chronologické stránce dokumentu by šlo taky zapracovat a na můj vkus z vymření neandrtálců udělali až moc velkou vědu. Největším pozitivem bylo to přiblížení z genetické stránky věci, bohužel vyřčené informace už také nejsou aktuální, proto raději doporučuju kouknout se na: tenhle čtyřdílný dokument .

Kdo přežije - Caramoan (2013) (série)

Po 13. díle jsem se rozhodl trošku zrekapitulovat tuhle tu sérii. Tak nejprve chci říct že bych nejspíš hodnotil trošku mírněji, kdyby nešlo o sérii, kde mají být fanoušci vs. FAVORITÉ!! Série ztroskotala hned na té nejpodstatnější věci a tím je výběr hráčů. Většina favoritů nemá žádné právo si říkat oblíbenci, protože jsou tam asi 3 hráči z celého kmene, kteří si tento "titul" zaslouží. Zbytek je směska totálně průměrných hráčů a téměř podobná situace je i u fanoušků. SPOILER: Jediním z mála opravdu silných momentů je jedna z nejlepších kmenovek survivoru "skrytých imunit" a to všechno díky Malcomovi, který tam byl z oblíbenců snad jediným zajímavým hráčem, jinak mě však ten zbytek moc nebral. Proč komentuju už po 13. dílu??? Je to prostě proto, že ať už to vyhraje, nebo se stane cokoli, velký vliv to na můj názor k téhle sérii mít nebude. EDIT: Ano, bylo to přesně tak jak jsem si myslel. Série zkončila tak jak předpokládal a i přes to, že jsem rád že to nevyhrál někdo jiný, tak hodnocení zůstává pořád stejné.

Doodlebug (1997)

Zajímavý kraťas od Nolana, ale hlavní věcí pro mě bylo, že už tehda z toho snímku šla cítit profesionalita. Na studenský film musím pochválit i pěkně složenou hudbu!

The Ellen Show (2001) (seriál)

Je to prča, mě Ell dokáže vždycky dobře pobavit!