Equilibrium (2002)

Akční béčko, které i přes svou kýčovitost má přece jen něco do sebe. Velkým plusem je pro mě hluboká myšlenka, která drží film vysoko nad vodou a bitky také stojí za zhlédnutí. Lepší průměr.

Rychlý běžec (2001)

Velmi drsné a autentické drama ze života eskymáků, které pochopitelně zaujme také svou originální atmosférou. Přemrštěná stopáž bohužel brání vyššímu hodnocení.

Z pekla štěstí 2 (2001) odpad!

Nejprve musím konstatovat, že jsem odpůrcem pohádek. Nicméně i tak mi nedělá problém prohlásit, že naše pohádky (Byl jednou jeden král, Tři oříšky pro popelku, S čerty nejsou žerty) patří mezi národní filmové poklady. Nevím zda tyto snímky pan Troška viděl, ale rozhodl se nám divákům ukázat, že to jde i jinak. Dal tomuto žánru zcela nový rozměr a ukázal, že i z pohádky lze krásně vytvořit zcela nestravitelnou idiotskou sračku. Skvělá práce pane Troška.

Osobní strážce (1992)

Rozhodl jsem se Osobního strážce přehodnotit a po krátkém rozvážení přihazuji jednu * navíc. Bodyguard má jistou latentní magii, kterou jsem dlouhá léta přehlížel. Dalším zásadním pozitivem je kombinace akce a romantiky, která je naprosto strhující. Zejména pokus o dopadení v nočním lese je dechberoucí a romantika je přesně taková jaká má být. Procítěná ( i když uznávám, že závěr je malinko po americku sentimentálnější), ale v tomhle případě to filmu nějak extra neškodí. Duo Costner - Houston je legendární a její píseň "I Will Always Love You" je klasa. Zkrátka jeden z mála filmů, na kterém si každý divák najde něco, na co bude rád vzpomínat.

Hombre (1967)

Další z mých velmi oblíbených westernů, Paul Newman perfektní jako vždy, závěrečná přetřelka v lomu je dechberoucí.

Na ostří nože (1997)

Charismatický Tonda Hopkins, sympaťák Alec Baldwin a překrásný Bart. Fantastická divočina, napětí a divák se tu dozví i nějaké zajímavosti, které nám Robinson neřekl. Nemám co vytknout, můj nejoblíbenější dobrodružný film.

Columbo (1971) (seriál)

Jeden z těch lepších seriálů, který si vychutnáte i přesto že po pár dílech víte, jak ty další dopadnou :-)

Elektrické křeslo (2006) odpad!

Evoluce u pana Mitchella se pravděpodobně zastavila na stupni Homo erectus, jinak si to nedovedu vysvětlit. Něco tak ubohého bych se snad ani neopovážil nazvat filmem. Světová kinematografie znehodnocena dalším hovnem.

Megalodon (2002) odpad!

Pouhopouhý paradigitální sranec, která jen znesvětil památku legendárního tvora. 0,1%

Doom (2005)

Kdy už si konečně režiséři uvědomí, že natočit film podle počítačové hry nikdy nebyl, není a nebude dobrý nápad. Je velmi nepravděpodobně, že by z toho vznikl nějaký převratný kult, v opačném případě z toho vyleze podprůměrný béčkový hnuj s hereckou taškařicí, něco jako je tohle