Útěk ze Sibiře (2010)

Námět to byl výborný, pro mě jak stvořený. Ale nadšený nejsem. Způsob zpracování se mi nelíbil, bylo tam moc záběrů bez hudby, bez napětí a bez dialogů. Sice masky byly fantastický, zubožený Harris neměl chybu, jenže zpracování celkem nudilo. Klidně mohlo být o pár minut víc záběrů ze sibiřského koncentráku a z Indie, na úkor zdlouhavých záběrů z cesty.

Sissi, císařovnina osudová léta (1957)

Dost podobné druhému dílu. Některé pasáže potěší, některé trochu nudí. Pořád si ale udržuje mírně nadprůměrný standart. Romy je kouzelná :)

Sissi, mladá císařovna (1956)

Jen o chloupeček slabší než první díl. První polovina filmu byla opět krásná, ale ke konci už to trochu nudilo - hlavně ta část s korunováním v Maďarsku. Přece jenom bych asi uvítal víc děje a méně hluchých záběrů. 60%

Sex Drive (2008)

Příjemná teenagerovská komedie, která je na hraně 3 a 4 hvězdiček. Já asi zůstanu prozatím při zemi, ale určitě si Sex drive ještě někdy pustím. Závěrečný titulky super!

Sissi (1955)

Začátek úplně nádherný, ke konci to trošku ztratilo kouzlo, ale přesto jsem mile překvapený, že i film z roku 1955 dokáže být tak současný. 80%

Interstate 60 (2002)

Nejkrásnější je, když jdete do filmu s jistými představami a ten je vám během chvilky všechny rozmete a uzamkne vás do poutavého příběhu, u kterého nevíte, co je realita, co ne a už vůbec nemáte páru, co se stane v další minutě. Pro mě byl tenhle film obrovským a milým překvapením. Snad jednou taky potkám zrzavého Goldmana s fajfkou a s otázkou, jestli si nechci něco přát. :-)

To byl zítra flám (2010)

Nesnáším fekální humor a zvracení ve filmech. Tady si to opět tvůrci neodpustili a zbytečně tak potopili jinak vcelku dobře bláznivou komedii do podprůměru. Závěr byl sice fajn, ale z filmu jako celku jsem docela zklamán...45%

A.I. Umělá inteligence (2001)

Obří nuda, dokonce taková, že některé pasáže jsem musel přejíždět. Přišlo mi to vykonstruovaný, nepřirozený, v emocích patetický, no prostě špatný. Nesedlo mi to ani trochu. Šmitec. Tečka. Mažu...

Bitevní loď (2012)

Blockbuster jak sviňa se vším kladným i záporným co k tomu patří. Velkolepé scény a efekty na jedné straně, na druhé slabé herecké výkony a dementní scénář, ale musím říct, že to byla zábava. Nevěděl jsem příliš co od Bitevní lodi očekávat, ale že to bude v podstatě podobné filmům jako Pearl Harbor, Transformers či Armageddon jsem nečekal. Když přivřu oko, tak to na ty 4 hvězdy ještě klapne. :D

Hrdina (2002)

Jet-Li není dobrý herec. Zde se to krásně ukazuje. Kdyby byl v hlavní roli charismatický Donnie Yen, byla by to jiná pohádka. No a k filmu bych řekl asi to, že nemám rád, když se přehání bojové scény tak, že bojovníci celou dobu jen lítají. Přijde mi to hloupý. Některé asijské bojové filmy se umí v tomto směru držet při zemi a některé zas nikoli. Tvůrci tedy sází především na vizuální stránku a jakýsi krkolomný příběh o tom, jak se dostat ke králi a zneškodnit ho. Myslím si, že to šlo určitě natočit a zpracovat lépe. Ještě, že to má na asijský film tak přívětivou stopáž... 40%