Rytmus v patách (2009) (TV film)

Téma, které se netočí každý den, proto taky se přikláním spíše ke 4 hvězdám, ale ne těm rudým, kterých je ve filmu požehnaně. Státní tajná policie špicluje a pronásleduje partu mladých lidí. Tito jsou pro lidově demokratické zřízení buržoázními živly, špiony a já nevím co všechno, ale jistě vím, že je tu ukázaná pravá tvář 50.let a kruté doby od nastolení vlády komunistů.

Plod noci (1990)

Ještě teď mám v paměti rádobydrsného šerifa, který vedl výpravu na příšery z nočního světa a považoval je zcela bez vyjímky za komunistické feťáky! :-) Na konci se opravdu dočkáte správné řežby mezi světem lidí a monstry z podzemí. Pěkně udělaný fantasy horor, jenž se, ale nemusí líbit všem.

Sin Nombre (2009)

Propojení osudů mladíka z krutého gangu a dívky, která spolu s otcem a strýcem cestuje na střeše vlaku mexickou krajinou směrem do USA. Toto drama je jakoby brácha Milionáře z chatrče a líbilo se mi mnohem více.

Bez práva na chybu (2007)

No Urania vydává i horší ruské filmy, ale stejně jsem asi od toho čekal najivně více. Hlavní role ruských vězňů byly zahrány ještě dobře, ale co to vybrali do rolí německých důstojníků a vojáků, no nevím...prostě se mi to nezdálo. Vzhledem k tomu, že film byl natočen nedávno a mohl mít daleko více kvalit než mnoho desítky let staré černobílé ruské válečné filmy, dávám jednoznačně za dvě. Být to třicet let starý film, dal bych za tři.

Pád do tmy 2 (2009)

Opět se vracíme do jeskyně, kde na naší hrdinku a její doprovod budou útočit odporné potvory jak je známe už z prvního dílu. I přes to, že víme co příjde, je děj křečovitě napínavý a scény vám nedovolí v klidu pojídat popcorn nebo brambůrky. Vše jako vždycky, honičky nebo momenty, při kterých ani nedýchají, aby nebyli slyšet, útok, boj o život a smrt...Poslední minuty vůbec nenudí, ale úplný závěr je velkým překvapením s ještě velkým otazníkem. Bohužel se to dovíme až asi v třetím díle, ale naštěstí to nekazí nic na ději a filmu samotném. Jednoznačně z 4 hvězdičky, s tou pátou jsem váhal jen kvůli té závěrečné záhadě. Komu se líbila jednička, jistě nepohrdne dvojkou. Příjemnou podívanou a po filmečku hezky pro kompot do sklepa :-) nebo raději na samostatný průzkum nějáké jeskyně v naší české kotlině :-)

Let Fénixe (2004)

Byl jsem unavený a pustil jsem si to jako kulisu na spaní. No k mému údivu jsem vydržel až do konce a usnul až po filmu. Musím říci, že na konci měli fakt haluz, ale zvládli to:-)

Útěk ze Sobiboru (1987) (TV film)

Výborný příběh z koncentračního tábora Sobibor natočený dle skutečné události. Až se mi nechce věřit, že se podařilo před více jak 20 lety natočit filmařům takhle tento příběh. Samozřejmě, že to nejde srovnávat se Šindlerákem, ale na tu dobu opravdu zdařilé. Trochu škoda, že esesáci mluvili anglicky, ale herec v roli velitele tábora Wagnera to zahrál věrohodně a syrově. U mě jednoznačně za 5 a všem doporučuji.

The Notorious B.I.G. (2009)

Jako metalákovi se mi film líbil a myslím si, že se podařilo natočit stručně životopis mistra Notoriouse, ale jak to bylo doopravdy s pozadím ohledně války, střílení atd. , to se asi už nikdy nedozvíme. Všem doporučuji ještě Zbohatni nebo chcípni a 8 mile.

Tunelové krysy (2008)

Výborný syrový film z Vietnamské války, kde je hlavním tématem prolízání a čištění podzemních nepřátelských tunelů, jenž nahání hrůzu už z venku.