Příběh postavený na běžném schématu vraždícího šílence se brzy rozvíjí neočekávaným směrem. Boon (Craig Sheffer) je hledán pro podezření z vražd sadistickým policistou (David Cronenberg). Současně ho pronásleduje i jeho bývalá dívka Lori, která je ochotná své lásce obětovat vše. Pro Boona není úniku. Ocitá se v podzemí, kde hledají útočiště vyděděnci společnosti, fantastická a neočekávaná monstra. V tomto bizarním prostředí přestávají platit pozemská pravidla. Boon zjišťuje, že nelze věřit vžitým představám o dobru a zlu. Poznává, že i monstra mají duši a pravé zlo se mnohdy skrývá za lidskou tváří. Postaví se tedy na ochranu tohoto podzemního světa proti všem, kteří ho chtějí zničit. (Warner Home Video CZ)

Bloody13

Je škoda, že původní Barkerův sestřih, který byl o hodinu delší, se k nám zatim vůbec nedostal. Jsme tak bohužel ochuzení o spoustu peprných krvavých cákanců a hlavně prodloužený závěrečný masakr. Hold se musíme spokojit s touhle osekanou verzí. I přesto (nebo právě proto) je to parádní podívaná, která šlape jako hodinky. Od počátku vyniká zvláštní fantasy atmosférou, kterou podtrhává jak Burtonův dvorní skladatel Elfman, tak především výborné masky. Vizáž bizarních monster, co obydlují podzemní město Midian, je fantastická, a bez nich by byl snímek pouze poloviční. No a samozřejmě pak psychopatický psychiatr Decker v podání Davida Cronenberga, tahle postava je dokonalý záporák. Na závěr bych ještě podotknul, že Nightbreed se řadí k těm filmům, jejichž kouzlo jsem objevil a pořádně ocenil až nyní. ()

PKD

Parádní atmosféra s neuvěřitelně hypnotickým Davidem Cronenbergem (herecký debut) jehož vražedné kreace Knoflíkové Hlavy, mohu sledovat pořád dokola. Stejně tak jeho mrazivý výkon. Dr. Deckera byste vážně nechtěli potkat, věřte mi. Jen on je tou hl. star tohoto filmu. Při vší úctě k ostatním hercům. P. s. pro fanoušky rozhodně doporučuji comics, který navazuje na film a dočkáte se v něm mnoha vyřešených záležitostí. Ovšem, v angličtině. P. s. a vykašlete se na d.c. , který má jen 2h. Existuje tzv. the Cabal cut, který má v plné verzi, 155min.!!! Ovšem, kde ho vzít? A který zde pro jistotu, není uveden. ()

Morholt

"Je tam banda komunistickejch feťáků, co chtěj spustit Třetí světovou." Béčkařina nejhrubšího zrna, ale je to prostě dobrý. Barker je nevyčerpatelná studnice fantazie, což ostatně prokázal už v Hellraiserovi, kdy vypustil do světa dosud nevídaná monstra. tady se asi musel krotit s rozpočtem, ale komunita, obývající podzemní prostory pod osamoceným hřbitovem také stála za to. A místy legendárního pekelníka i připomínala. Nic zapamtovatelného, ale pro Barkerovy obdivovatele, tedy i pro mě, povinnost. 60% ()

topi

Konečně vyšla uncut verze, které je o 20 minut delší, než původní sestřih. A je to opět krásný fantastický a brutální svět Cliva Barkera. Masky jsou perfektní a různými stvořeními se to ve filmu jen hemží. Skvělá role pro Davida Cronenberga, krásnej záporák! Tohle prostě dokáže natočit jen sám mistr Barker, když je to ještě podle jeho vlastní knihy. Ta atmosféra je nenapodobitelná a jedinečná. Je moc dobře, že Barker požádal o hudební práci Dannyho Elfana, ten udělal geniální soundtrack, kterej nemá hluché místo. ()

kosta73

I když jsem přečetl knihu a měl o filmu trochu jinou představu, Plod noci mě velmi příjemně překvapil. Barker totiž značně rezignoval na svou obvyklou řezničinu, která mi v jeho dílech vždy trochu vadila a natočil vizuálně krásný film s výbornými maskami, skvělou podobou Midianu a lahůdkovým záporákem v podání Davida Cronenberga. Plný počet. ()

• Jeden z policajtov, ktorí v závere útočia na Midian, používa plameňomet z filmu Votrelci (1986). (Jello Biafra)
  • Filmem bylo inspirováno i album britské metalové skupiny Cradle of Filth s názvem Midian, které bylo vydané 31. října 2000. (animaxis)
  • David Cronenberg napsal během natáčení scénář ke svému následujícímu filmu Naked Lunch. (Holina)