decay

David R.

okres Žilina

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 7.1.2018  19:07
    Springfloden (TV seriál) (2016)

Slabá krimi, ktorá stavia predovšetkým na obľúbenosti tohto žánru zo severských zemí. Už úvodný/titulkový track silno evokuje Bron. Skúsil som to v troch dieloch, ale nestojí to za ten čas u toho strávený. Scenáristicky strašne mdlé, nedopracované, slabá réžia...

• 13.11.2016  18:03
    The Fall (TV seriál) (2013)

Tretia séria je totálna zlátanina, ktorá nemá ani štipku logiky. Úplne zlé. Nemá to vôbec žiadny reálny rámec/základ uveriteľnosti, na ktorom by to, čo je dejovo predkladané, mohlo nejakým spôsobom obstáť. Veľmi lacná záležitosť. Najhoršie na tom ale je, že som pozrel všetkých šesť dielov. Veľká škoda, že to takto na záver potopili.

• 9.9.2016  17:22
    The Get Down (TV seriál) (2016)

Jedna hviezdica a ani neviem za čo. Hádam, že za to pomaľované metro, inak strašne nudná fancy pop selanka, ktorá akurát tak robí hanbu...

• 5.3.2015  20:44
    Kmeny - Punk (E01) (epizoda) (2015)

Kmeny: Punk nemá nič s punkom, autor nemá ani páru čo je punk, čo má predložiť divákovi ohľadom punku, či čo je jeho ťažiskom. Teda aspoň podľa mňa. Ale sto ľudí sto chutí. Suma sumárom, tých 26 minút bolo úplne mimo. Ani jeden predstaviteľ punkovej scény, ktorých autorka vybrala, neprináša a ani nijakým spôsobom nedáva nejaký ucelený pohľad na filozofiu punku a akýkoľvek pokus o hlbšiu sondu do tejto problematiky je tomuto snímočku vzdialený na míle. Na jednej strane týpek, čo chlastí a jebe na všetko v protiklade týpka, čo zbiera "andílky" (naozaj to tam tak povedal!!) a vo svojej zbierke platní má zatiaľ tristo kusov. Chlapče to si môžeš rovno podať ruku so smutným bochníčkom alias Kulim a začať hrať pre tv estrády. Grc. Strašne povrchné, prvoplánové a bez odkazu.

• 1.3.2015  14:47
    October Gale (2014)

Dôvod prečo a načo bolo toto natočené mi akosi uchádza. A kto to vôbec chcel natočiť a kto to vôbec podporil? Nie je mojím zvykom odpáliť niečo s tým, že nevidím prečo to niekto robil, ale u tohoto si fakt neviem pomôcť.

• 20.2.2015  17:08
    Skrytá vada (2014)

Enormná vyhulenosť. Ale je to také absurdné až je to miestami smiešne.

• 8.2.2015  11:18
    The Guest (2014)

Disco hipster thriller:) Evokovalo to vo mne pocity akoby som pozeral v 80/90 rokoch na video:)

• 5.2.2015  21:03
    Andrea za hranicou (TV seriál) (2014)

Pôvodne som tu mal rozpísaných pár viet plných nepekných superlatívov. Toto ale fakt ani nestojí za reč. Celé zle.

• 14.1.2015  17:34
    Leviatan (2014)

Takto ma už poriadne dlho nič nezasiahlo. Kritika takéhoto kalibru, takej "super zeme, zriadenia a velikosti národa" z vlastných radov sa len tak nevidí. Kor v Rusku. Divím sa, že ho za to ešte nezavreli. V skratke sme všetci (do bodky) takí leviatani.

• 27.11.2014  21:06

Tak si hovorím, že idem vypnúť. Vzhľadom na hodnotenia a superlatívy, ktorými sa to tu mihá, radšej sa hodnoteniu hviezdami vyhnem.

• 26.11.2014  19:21
    Vejška (2014)

O kúsok lepšie než Gympl. Je vidieť aj autorský zásah Pastiera, ten to však z biedy nevytiahne. Celkovo autori zobrali koncept oboch filmov zo zlej strany a už sa to s tým viacmenej vezie. Ako toť nižšie resp. vyššie v jednom komente čítam, že chlapci vyvádzajú alotria. To je presne ten pohľad na vec aký tento film(y) ľudom dajú. Ech. Na true graffiti film z našich luhov a hájov(CZ), alebo spod Tatier s bleskami(SK) si ešte budeme musieť asi počkať.

• 24.8.2014  21:28

Kaplický je punk, ale dokument je to slabý.

• 22.7.2014  22:59

Čo scéna to perla. Hlavný hrdinovia Džéj a Rošťák vystrihnutý jak zo žurnálu. Maximálny pátos na entú a patetickosť dovedená do výšok maverikov. Capinka, ktorú zachraňuje jediný fakt a ten je, že surf je poprdeli záležitosť!!

• 7.7.2014  22:34
    Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

Tak. A ideme dole s hodnotením. Ja vám ukážem!:). Normálne takto spätne hodnotenie nemením, ale čo je veľa to je veľa. Strašná chobotina sa z toho stala...

• 6.7.2014  17:10

Nasmial som sa a padli aj nejaké tie múdra zo života. Čo chcel ale básnik povedať strihom, tak tomu veru nerozumiem.

• 4.7.2014  20:37
    The Wait (2013)

Dnes mi ide karta. Takže opäť. Vôbec nechápem, že som to vôbec dopozeral.

• 4.7.2014  15:40
    Pod kůží (2013)

Nebyť ofiko textu distribútora tak nemám ani najmenšie zdanie o čo ide. To nebude mať ale asi nik, kto to pôjde pozrieť len tak na blink. A ten text mi aj tak nepomohol nejakým spôsobom to stráviť. "Umelecký snímok", ktorý zahŕňa zopár pouličných haiku obyvateľov Glasgova, prekrývaný "umeleckými zábermi" nevytrhne z poväčšine temných záberov ani mimo zem šťanka v podaní Scarllet. Vôbec nechápem, že som to vôbec dopozeral.

• 2.7.2014  16:31

Hipsteri už môžu byť aj creepsteri. Po zombie indie filme tu máme aj indie thriller. Je to však okaté a predvídateľné, ako keď nad ránom rozoznáš účes hipstera na sto metrov a to aj pod ťarchou dvoch promile. Nezaprie sa tu autorský potenciál. Farby obrazov sú namiešané alá technikolor, hudba nezaostáva v ich tieni a kúše cez ne dokonale. Bohužiaľ, napriek zjavne vznešenej myšlienke filmu, Loves her gun sa nikam výrazne nepotiahol v jej odkaze aj napriek použitým prostriedkom a vloženým úsilím. Škoda. Tak trochu myšlienkovo nedotiahnuté, podobne ako dôvod poflakovať sa po vonku s nabitým gunom a cítiť sa pri tom bezpečne.

• 3.5.2014  12:15

Otrepané klišé hovorí, že kniha je vždy lepšia. Tento film ale bohužiaľ toto klišé strašne kŕmi. To, čo nájdete v knihe, je tu len šablónovito pretiahnuté bez akejkoľvek snahy to nejak obaliť "filmovosťou". Zvláštne prazvláštne pôsobí aj rozprávanie v niektorých miestach. Otec a syn čosi vyprávajú, strih a sú úplne kdesi o dvadsať metrov ďalej a rozhovor "plynule" nadväzuje, ako keby sa nechumelilo. Hakl a jeho knihy sú super, ale tento film ee.

• 6.4.2014  12:02

Bohumil Hrabal...

• 25.3.2014  17:44

!:)

• 25.3.2014  17:42
    Stoker (2013)

?

• 24.3.2014  11:51

Strašná capina, ale nasmial som sa na vtipoch dovedených do absurdna.

• 19.3.2014  19:47
    Gigantický (2008)

Danovi moc nesedia tieto submisívne postavičky - pokiaľ to nie je nejaký vymetenec. Nezdá sa, ale je to väčšinu času dosť vtipné. V závere som nepochopil tú symboliku tak úplne (čínske dieťa, diktátor, cukríky...)...ale fajn.

• 11.3.2014  19:34
    Temný případ (TV seriál) (2014)

Nemám ani slov. Počkal som si na všetky diely a zhltol ich za dva dni. To čakanie stálo za to. Výborne charaktery dvoch detektívov, ktorí sú miestami dosť komický a dokonalé ulepené prostredie Lousiany. Prípad jak delo, taká stará detektívna škola. V dnešnej dobe by som niečo takéto už nečakal. Pre fanúšikov krimi detektívok povinná jazda. _________________ Druhá séria za **. V podstate je to úplne iný seriál, takže by nebolo od veci dať tomu osobitné zaradenie nech sa hodnotenia nemiešajú s excelentnou jednotkou.

• 5.3.2014  12:01

Ak budete mať nutkanie pridrbať tým "rodičom", tak potom je všetko v poriadku. Ono to takto bohužiaľ vo veľa prípadoch funguje.

• 10.2.2014  17:48

Fľaša!!!:)

• 22.12.2013  23:33
    Lurdy (2009)

Boží supermarket. Akcia na spasenie.

• 27.11.2013  22:16
    Na jezeře (TV seriál) (2013)

Top of the lake by si zaslúžil poriadnu analýzu. Je v čom sa pitvať, čo rozoberať. Vrelo odporúčam!

• 4.11.2013  20:30

Masaker. O čom film pojednáva tak to je čistý masaker. Na hlavičku všetci do jedného. Sa mi z toho spravilo vcelku nevoľno. Smutná realita.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7