Strach a hnus v Las Vegas (1998)

Naprosto dokonalé a originální ztvárnění drogových tripů všech možných způsobů. Od meditace přes návraty k minulosti k nádherně ztvárněným paranoiám. Paranoie a stíhy sou ve filmy znázorněny vynikajícím způsobem. Ten kdo požil drogu vědomě si uvědomuje i to, že může mít nějaké následky. Prostě taková uvědomělá schíza, kdy si říkáte: "Je to jen tou drogou to přejde..." Té je ve filmu dosti a je to asi nejčastější schíza. Ale to není zdaleka vše co film nabízí pokud intoxikaci přeženete může proběhnout neuvědomělá schíza, kdy nevíte, neznáte. Jedná za vás droga. A přehnat to s LSD. No prostě skvělý a dokonalý film se vším všudy. Vážná zámínka, zlehčující momenty, originální přístup filmu ke drogám. A v neposlední řadě Johnny Depp, který mě každým filmem s ním utvrzuje v dojmu, že je skvělý herec.

RRRrrrr !!! (2004)

Naprosto geniální a bezchybné. Né, promiňte zas až tak ne... Ke konci už se ten humor trošku okouká, ale rozhodně nezačne nudit. Je to prostě výborný film. Šampon měl svou roli i ve filmu Evoluce, tak proč ne? Dialogy sou dokonalé, náčelníkova žena... "Že je pěkná?" Ano pane!

Směr jih (1994) (seriál)

Kdyby se moje rodina dozvěděla, že jsem dva bloky stopoval nějakého blbého pudla místo svého psa, musel bych se hanbou propadnout. Tenhle ten policajt je fakt třída...

Oběť (1986)

Co k tomu říct? Na začátku sem si myslel, že zatraceně dobře chápu o co jde, ale to bylo jen pár prvních minut filosofického monologu s kterým sem se velice snadno ztotožnil. Pak jsem se, ale začal topit v tichu na mě se valicích uměleckých obrázků a fotek. Co záběr, každá místnost či situace, charakter to jeden nádherný umělecký obraz, jemuž pro mě zpočátku vůbec nepochopený tajemný děj dával mnohem hlubší rozměr, nežli fotografie dokáže mít. Bohužel asi víc hodnotím tu vizuální stránku, nežli tu myšlenku a to co v sobě tento film skrývá. To proto, že sám sem opravdu nebyl schopný na první schlédnutí docenit vše, co tento film, a podle toho co jsem si četl o Andreji Tarkovskem, tak i tento režisér, nabízí.

Andaluský pes (1929)

Uau, no to je mazec. Nemám ani páru o čem to bylo.. Aha o to to vlastně bylo, nevědět o čem to bylo. V porovnání s boxujícíma kočmkama od Edisona to je už opravdu mistrovský filmový kousek.

Final Fantasy VII: Advent Children (2005)

Nejsem žádný fanda FF a tomu světu vůbec nerozumím, ale bez výčitek svědomí můžu hned po shlédnutí filmu říct, že k dokonalosti mu nechybělo mnoho. Grafika je jedna z nejpromakanějších jaké jsem kdy viděl (Ale ne 100procentní - má své rezervy), děj udrží napjatého i člověk, který nemá ani páru o co Go. Animovaný svět nabízí neskutečné množství možností a film FF mnoha z těchto možností využívá.

Spider-Man (2002)

Naprosto bez diskuzí. Spiderman je fakt borec. Jak léta ulicemi a nedbá na to kolik organického vlákna po něm zůstane po městě vyset. Lidé to jistě rádi uklidí. A velká síla žádá velkou zodpovědnost, takže odpouštím i ten nekonaný happy end! Jo a musím upozornit, že člověk, který to bere s nadhledem se nudit behěm filmu určitě nebude!

Saw: Hra o přežití (2004)

S ničím zas tak novým tenhle film nepřišel. Jak tady již padlo, je již s čím srovnávat. Sedm, 8mm a další se svojí atmosférou Saw s přehledem vyrovnají. Vrah během prvního dílu neukázal ani známky po pochybách a vše mu vyšlo podle plánu, perfektně. Uvidíme jestli s pokračováním dojde i k chybám vraha, jako tomu bylo u serie s Antonym Hopkinsem. Po shlédnutí druhého dílu jsem teprve docenil kvality dílu prvního. Atmosféra jedné místnosti je perfektní a možná bych být režisérem z těch 100 minut strávil v té místnosti s kamerami mnohem víc času než on. Každopádně, ale kamera super. A ony ďábelské hry jsou ještě v rámci mezí snesitelné. Ještě bych chtěl vyzvednout hlavního hrdinu, který vše dělá proto aby vrátil lidem jejich touhu po žití. Je pravda, že dnešní společnost bere lidem ten pocit, že si musí svého života vážit. Začnou nad tím uvažovat až v nejhorších situacích. Jen tehdy si uvědomí, že život má svou váhu a i sklenice s čistou vodou svou krásu.

Restart (2005)

Tak tento film jsem hltal už od začátku. Jak mám ještě teď v živé paměti to jak jsem se u King Konga kousal v Kině nudou tak teď můžu porovnat a Restar je skvělý. Pouhých 85 minut mi přišlo dlouhých jako celý den, a to nejen jednou ale celý den dvakrát. Jeden postřeh, který mě napadl během filmu: Filmy jsou černobílé nebo barevné, tento film je modro žlutý! A co vytknout? Snad jen tu zamotanost, ale to byla moje chyba, že jsem se nestíhal orientovat. Určitě bych byl hrozně rád kdybych mohl tento film shlédnout ještě jednou!

Rebel bez příčiny (1955)

Proč jsem vlastně tento film chtěl vidět? Jednou jsem slyšel, že jsou tři filmy, které stělesňují rebelství: Divoch, Rebel bez příčiny a Bezstarostná jízda. Divoch je perfektní, Bezstarostná jízda taktéž a o Rebelu bez příčiny nelze říct skoro nic jiného. Je skvělý. Je to zcela jiný způsob a podle mě ten nejpovrchnější důvod vedoucí ke vzpouře, ale přesto proč o tom nenatočit film. Během filmu bych, ale snad Jima ani rebelem nenazýval. Je to mladík, který kuli problémovým (někdy ideálně vypadající rodinka nemusí být to pravé) rodičům a věčnému stěhování touží po tom někde vyniknout. Někde se uchytit, zapsat se a žít. Ne neustále utíkat, proto se svým způsobem bouří a dává všem najevo co má na srdci. K Divochovi tento film nelze vůbec přirovnávat. Brando a Dean stělesňují naprosto odlišné charaktery. Jediné o čem můžeme diskutovat je, zda by božský Brando zahrál roli Jima lépe než James Dean a nebo jestli by třeba James Dean nebyl lepším melancholickým vůdcem v Divochovi.