Pánská jízda (1984)

Bol som na túto komédiu zvedavý kvôli Tomovi Hanksovi. Musím však povedať, že pre mňa dosť veľké sklamanie. Tom nijak extra nevynikal. Jediná scéna, na ktorej som sa úprimne pobavil, bola tá v 3D kine, za ktorú dávam tú jednu hviezdu. Keď si chcem pozrieť film s mladým Tomom, pustím si radšej komédiu Veľký či Turner a Hooch.

Bella (2006)

Áno, snímok sa mi zo začiatku javil ako mierne chaotický, ale vo chvíli, keď kuchár José vyrozpráva svoj príbeh Nine, ma chytil. Páči sa mi tá myšlienka záchrany života. Určite film s posolstvom, ktorý vás možno nedostane úplne na kolená, ale za zhliadnutie rozhodne stojí.

V úzkých (2009)

Tento žáner nie je mojím obľúbeným a tento snímok spadá do kategórie "nemusel som to vidieť". Zhruba v polovici som to už-už zastavil, prázdne reči a nuda boli často na scéne. Potom síce atmosféra začala trošku hustnúť, ale tú prvú polovicu už nezachránila. Dávam 1 hviezdičku za sexy Elizabeth Nicole, aj keď jej postava často konala proti zdravému rozumu. Napriek tomu môžete tento film pokojne obísť, o nič neprídete.

Výměna (2008)

Mám rád filmy, ktorých dej sa odohráva v medzivojnových či povojnových rokoch minulého storočia. Tiež také, ktoré sú inšpirované skutočnými udalosťami. Ak je film navyše citlivo natočený, dáva divákovi priestor na premýšľanie aj po záverečných titulkoch a z hlavy tak skoro nevyšumí, jedná sa z môjho pohľadu o naozaj kvalitný filmový kúsok. Tento snímok tieto atribúty spĺňa (až na ten posledný, ktorý overí čas). Necháva diváka v napätí až do poslednej chvíle a dúfa spolu s matkou, že sa stane zázrak. Jediná vec, ktorá sa mi zdala nie dostatočne výrazna, bola hudobná zložka. 80%

Slečna Drsňák 2: Ještě drsnější (2005)

K dnešnému dňu nemôžem porovnávať s jedničkou, ale táto "dvojka" je podľa mňa akýmsi podpriemerom v rámci akčných komédií. Rozhodol som sa pozrieť si ju hlavne kvôli Sandre Bullock. Podľa tunajšieho hodnotiaceho systému som váhal medzi 1 a 2 hviezdami, no keďže ma i Sandra Bullock napokon mierne sklamala a film rýchlo vyprchal z pamäte, uberám.

Na vlásku (2010)

Po prvej projekcii nadšenie z tejto pôvabnej rozprávočky. Videné (zatiaľ) so slovenským dabingom, ktorý sa mne ako laikovi javí ako podarený. Piesne sú krásne a pomáhajú posunúť dej dopredu. Snáď jedinú výčitku mám k občasnej hrubosti princeznej (nie práve najlepší príklad deťom). Inak výborné a vhodné i pre nás skôr narodených.

Příšerky s.r.o. (2001)

Pre mňa je tento animák menej násilný než Ako vycvičiť draka, ale aj o niečo menej vtipný než Na vlásku. Preto z tejto trojice u mňa stále vedie Na vlásku.